Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Idei pentru amenajarea camerei copiilor

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007

View Postshiva, on 25 noiembrie 2014 - 18:14, said:

Cum si la ce varsta i-ati translatat in camera lor?
Eu l-am mutat de vreo luna in camera lui pentru ca in patut nu mai avea loc sa se intoarca noaptea. Are 3,8 ani.
Cum? Aici a fost mai dificil oleaca, fiind obisnuit cu noi in camera. I-am cumparat pat normal, cu tam-tam, l-am luat si pe el la magazin. L-am pus sa-si aleaga salteaua, proband mai multe. Apoi cateva zile i-am tot laudat camera. Care, btw, era amenajata de cand avea el 6 luni, doar pat nu avea.
Acum e totul ok, in primele zile se trezea dimineata devreme si voia la mami.
Ca sfat, nu te gandi la amenajare sa tina pana la adolescenta(nu stiu ce varsta au copiii).

Edited by adds, 26 November 2014 - 12:17.


#74
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009

View PostPurpura, on 26 noiembrie 2014 - 02:28, said:

Copii ingerasi sunt aia, saracii, care au murit.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Am ras 5 minute in continuu la replica asta :lol:

On. Shiva, Daca le faci camera comuna de pe acum, gandeste-te ca in 10 ani vor avea deja alte perceptii/ pretentii. Paturi supraetajate nu cred ca merg...eventual in cazul in care le etajezi pe amandoua cumva deasupra mobilei.
Mie cel mai mult imi place ultima varianta, imbracata oarecum viu colorat pentru varsta lor. Dar mai tarziu va trebui doar sa dai imbracamintea jos si te-ai scos :D Insa ultima varianta presupune ca dracii sa-si faca patul zilnic, altfel ocupa spatiu sau va impiedicati de el...si noi stim ca atunci cand eram mici, era ultimul lucru la care ne gandeam :harhar:

#75
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View PostBursul, on 26 noiembrie 2014 - 08:56, said:

Cred ca problemele astea cum o arata camera, culori, daca dulapul e la peretele din nord sau din sud sunt numai mofturile parintilor.


Hm, cred ca tre' sa-ti fac cunostinta cu fiica-mea.

#76
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Zi mai multe sa nu am un soc :D

#77
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Pentru draci, cum zice titlul, eu as da cu smoala pe pereti si tavan si un cazan pe pirostrii in mijlocul camerei

#78
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Shiva, ai mei dorm in paturi suprapuse, de cand am plecat de la ta-su si ne-am mutat la casa noastra, adica Matei avea 3 ani si un pic, Mara 5 ani si un pic.
Fi-miu a dormit sus inca de la inceput.
De cazut, n-au cazut niciunul din pat, nu te speria ca paturile pt copii au marginea inalta, nu au cum pica asa usor. :)

Am schimbat titlul, gata, chill. :)

#79
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Diana, da' la varsta aia Matei putea merge singur la baie peste noapte (jos pijama, sus pijama)? Banuiesc ca le-ai lasat ceva lumnita aprinsa in camera?

Btw, la o plimbare azi prin Practiker am vazut dulap "cuburi". Inafara de faptul ca mi s-a parut scump la 450 de lei, ar merge asa ceva ca organizator de jucarii in urmatorii ani (Montessouri style, lol).

Edited by shiva, 30 November 2014 - 01:09.


#80
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Post-Diana-, on 29 noiembrie 2014 - 00:26, said:

Am schimbat titlul, gata, chill. Posted Image
Inca o data: Multumesc ! (chiar era nevoie sa fie schimbat titlul si pentru faptul ca unii cautau subiectul asta iar cu titlul acela nu aveau vreo sansa sa-l gaseasca si cel mai probabil deschideau un  nou subiect pe tema asta)

Edited by stlk, 30 November 2014 - 02:33.


#81
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Shiva,

spre norocul meu si al lor, astia doi nu se pe timpul noptii la baie.
La inceput era regula, acum e deja refrex, se duc la toaleta inainte de a se duce in paturi, la somn.

Luminita? Da, au o luminita si acum, aceeasi luminita (inca nu s-a ars, deci recomand pt folosinta indelungata, deja au trecut 3 ani), Matei e responsabil cu aprinsul ei seara si stins, dimineata. Posted Image
Da, la noi acasa totul se face dupa niste proceduri, in caz ca te-ai prins deja. Posted Image

Asta e luminita care degaja o lumina verde, placuta. O gasesti sigur in Cora, cred ca si in alte parti.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate