Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus
 Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...
 Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#36379
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
dacă Sky nu găsesc urgent o soluție mai bună, decât programele din portofoliu Discovery o să le plece mulți clienți, dar nu așa de mulți încât să dea faliment.

#36380
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003
Nu uitati ca SKY a fost cumparat de 21st Century Fox Inc.
Cu siguranta decizia fata de Discovery are legatura cu tranzactia respectiva.

#36381
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 3xteam, on 31 ianuarie 2017 - 09:56, said:

dacă Sky nu găsesc urgent o soluție mai bună, decât programele din portofoliu Discovery o să le plece mulți clienți, dar nu așa de mulți încât să dea faliment.
Stai liniștit, nici pe departe! E destul să te uiți puțin prin comentariile de pe net și o să-ți dai seama și singur...Posted Image
Cît despre faliment... bună gluma! Așa-i de îndepărtată o asemenea perspectivă, încît e pur și simplu pierdere de vreme să te gîndești la cuvîntul ăsta!Posted Image

#36382
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 xndoe, on 31 ianuarie 2017 - 10:47, said:

Nu uitati ca SKY a fost cumparat de 21st Century Fox Inc.
Cu siguranta decizia fata de Discovery are legatura cu tranzactia respectiva.

ești sigur că s-a concretizat ?

Prin achiziția pachetului de 61% din acțiunile Sky pe care nu le deține încă, Rupert Murdoch vrea să își consolideze imperiul mediatic din SUA și Europa, preluând 22 milioane de clienți din Marea Britanie, Irlanda, Italia, Germania și Austria, scrie Agerpres.

Acest acord vine la cinci ani după o precedentă tentativă a lui Murdoch de a prelua Sky, tentativă care a eșuat atunci pe fondul scandalului de interceptarea a telefoanelor de către News of the World, unul din tabloidele deținute de Murdoch. Avocații se așteaptă ca noul acord să fie aprobat de autoritățile britanice și europene de reglementare.

sursa...
https://www.realitat...ei_2013441.html

 crislacor, on 31 ianuarie 2017 - 10:54, said:

Stai liniștit, nici pe departe! E destul să te uiți puțin prin comentariile de pe net și o să-ți dai seama și singur...Posted Image
Cît despre faliment... bună gluma! Așa-i de îndepărtată o asemenea perspectivă, încît e pur și simplu pierdere de vreme să te gîndești la cuvîntul ăsta!Posted Image
asta am spus și eu..că NU dă faliment ! să nu uitam că sunt 22 milioane de clienți din Marea Britanie, Irlanda, Italia, Germania și Austria !, iar pe forumu-rile lor, părerile sunt împărțite !Posted Image

Edited by 3xteam, 31 January 2017 - 11:14.


#36383
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.12.2010
De la înființarea Sky-ului, Mister Murdoch a controlat Sky, afacerea este intre 2 firme controlate de el.

#36384
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 13.01.2013
147 canale pe digital la craiova, cum au ajuns la asa multe?
cand aveam eu in vara era 132

#36385
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 09.03.2007
Ai locale? Sunt și dublurile?

Edited by dondhanny, 02 February 2017 - 00:43.


#36386
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 13.01.2013

 dondhanny, on 02 februarie 2017 - 00:42, said:

Ai locale? Sunt și dublurile?

Nu stiu, nu mai am eu rcs am vazut la o vecina careia i am scanat tv ul pe digital.

#36387
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 xperia_ray, on 02 februarie 2017 - 00:14, said:

147 canale pe digital la craiova, cum au ajuns la asa multe?
cand aveam eu in vara era 132

numai 147 de canale ?, nu cred... eu prind acuma 157, dar am avut la un moment dat chiar și 160 ! au scos dublura de la RTL și Megamax și un program sârbesc Happy !

#36388
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 09.03.2007
Eu pe receiverul kaon hd am 138 tv, nu sunt incluse în numărătoarea lor 3 dubluri și 3 maghiare. Așadar 144 tv la Pitești. @3xteam câte maghiare și câte sârbești ai?

#36389
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 dondhanny, on 02 februarie 2017 - 01:23, said:

Eu pe receiverul kaon hd am 138 tv, nu sunt incluse în numărătoarea lor 3 dubluri și 3 maghiare. Așadar 144 tv la Pitești. @3xteam câte maghiare și câte sârbești ai?

1 post regional STV Sannicolau Mare
3 sarbesti  (DM SAT,Voivodina 1,RTS SAT) au fost 4 dar a scos Happy TV
2 nemțești (Super RTL, RTL)
1 franțuzesc (TV 5)
1 italian (RAI 1)
cele 8 regionale a lui Digi (Brașov,Iași,Constanța,Oradea,Timișoara,Galați,Cluj,Craiova)
3 de știri străine (CGTN,BBC World News,CNN)
8 programe de desene animate (Nickelodeon,Megamax,Minimax,Disney,Disney junior,Boomerang,Cartoon Network,Duck TV)
5 programe ale tvr-ului (TVR HD,TVR 1,TVR 2,TVR 3+ dublura)
2 Pro Tv-uri SD + HD
4 Antena 1 SD + HD și Antena Stars SD + HD
2 Kanal D SD + HD
1 Prima TV
1 TV H
2 Național (Național TV, Național 24 plus)
3 Look TV (Look TV + dublura , Look plus)
3 Acasa TV SD + HD și Acasă Gold
1 TV Neptun
1 Agro TV
1 TV Paprika
8 de știri românești (DIGI 24 SD + HD, Antena 3 SD + HD,B1, România TV, Realitatea TV, Nașul TV)
2 religioase (Trinitas TV,Speranța TV,)
17 ungurești (Duna, Magyar Slager TV, Magyar ATV, Echo TV, Film +,Sorozat +,RTL klub, Minimax HU, TV 2, RTL 2, Mozi +, Prime, Viasat 3, M1 Europe, M2, Fishing and Hunting,M 4 Sport Europe)
1 Mezzo
5 muzică populară (Hora TV, Etno TV, Favorit TV, Inedit TV,Taraf TV)
7  muzică ușoară (U TV SD + HD, Zu TV, Kiss TV, Music Channel Ro, Vh 1, Hit Music,)
4 (Faschion TV, E! Entertainment SD + HD, TLC)
4  programe ale Viasat-urilor  (Viasat History SD + HD, Viasat Nature SD + HD, Viasat Explore,)
6 programe Digi (Digi Life SD + HD, Digi Animal World SD + HD, Digi World SD + HD)
4 programe National Geografic (National Geographic Sd + HD, National Geographic Wild Sd + HD)
2 programe Travel (Travel SD + HD)
1 DaVici Learning
1 Discovery
1 BBC earth
2 History SD + HD
2 Sport.ro SD + HD
4 Eurosporturi (Eurosport 1 SD + HD, Eurosport 2 SD + HD)
7 Digi sport (Digi Sport 1 SD + HD, Digi Sport 2 SD + HD, Digi Sport 3 SD + HD, Digi Sport 4)
2 Digi Film SD + HD
9 HBO-uri (HBO SD + HD, HBO2 SD + HD, HBO3 SD + HD, Cinemax SD + HD, Cinemax 2)
1 Paramount Channel
1 Diva
1 TV 1000
1 Film cafe
6 Axn-uri (Axn SD + dublura + HD, Axn Black, Axn White, Axn Spin)
1 ProCinema
1 Comedy Central
1 Happy Channel
2 Super One SD + HD
s-au scos dublura de la RTL și Megamax
și mai sunt
3 frecvențe goale (SW DL kaon NA 1410, SW DL kaon NA 1600 ,Smart DTV)

la scanare (cand a intrat Discovery + etc.)  aveam 163 de posturi dintre care, 3 frecvențe goale și între timp s-au mai scos 3 programe

am acuma 157 de programe în grilă ! sau 159 (TNT, Viasat-urile History HD + Nature HD că sunt partajate)

Edited by 3xteam, 02 February 2017 - 07:00.


#36390
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 12.04.2006
Si la voi EPG-ul de la TV1000 da prin balarii?

#36391
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Eu am 170 cu dubluri si radio iar fara am 157.

#36392
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 xndoe, on 31 ianuarie 2017 - 10:47, said:

Nu uitati ca SKY a fost cumparat de 21st Century Fox Inc.
Cu siguranta decizia fata de Discovery are legatura cu tranzactia respectiva.
oricum nu mai are importanță, gata , s-au înțeles !

”Sky precizează că Discovery a acceptat una dintre propunerile sale, iar Discovery arată că noul contract este mai bun decât cel anterior. Noul acord vizează și Sky Germania, iar pentru Sky Italia este semnat probabil un contract separat. Noul acord vizeaza si Sky Germania, iar pentru Sky Italia este semnat probabil un contract separat.”

#36393
nicu201

nicu201

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.08.2005
Oare merita trecerea de la Digi la Telekom tv +internet---raport pret calitate cantitate

Edited by nicu201, 03 February 2017 - 15:18.


#36394
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Depinde. Daca t iti da fibra in casa ramane la latitudinea ta... Diferenta de pret vine zic eu de la o grila superioara a T.   Dar e mai scump cu vreo 20 lei. ..

Edited by avumit, 03 February 2017 - 18:19.


#36395
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Ma poate ajuta cineva sa activez doua card-uri de tv pentru rds? La ambele imi zice "card inteligent neinitializat" Am avut o problema luna trecuta cu astia, mi-au scos televiziunea din factura fara sa ma intrebe, in loc sa imi vina factura 90 si ceva de lei cat imi vinea de obicei mi-a venit 70 de lei, nu stiu ce sa intamplat, si acum am ramas fara tv, am fost ieri la iei, am rezolvat situatia, mi-au bagat din nou TV-ul, si mi-a zis ca smartcard-urile se vor activa singure, daca nu sa sun la rds de luni.
Nu vreau sa asptept pana Luni, e weekend, e leneala, vreau si eu sa vad un HBO, un digifilm ceva. Era un angajat Digi pe aici parca, daca ma poti ajuta esti eroul meu

Attached Files

  • Attached File  asd.png   110.62K   101 downloads

Edited by DoubleV, 03 February 2017 - 18:24.


#36396
cbz

cbz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 03.02.2007
Cat trebuie sa astept pentru activarea cartelei Digi TV?
Cartela este activa din momentul incheierii contractului.. In cazul in care activarea nu a fost facuta, va rugam sa sunati la numarul de relatii clienti 031 400 4000 ,avand la indemana seria acesteia.

http://www.rcs-rds.r...nte?t=tvdigital

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate