Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#26029
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postaadd, on 19 martie 2014 - 12:47, said:

(...)
Cum se face ca in reteaua UPC aceleasi TV-uri LG nu au probleme?
Habar n-am dacă este așa și, dacă este așa, de ce este așa...!Posted Image Cu alte cuvinte, spus mai simplu: „mi se rupe”...!Posted Image

#26030
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009

View Postaadd, on 19 martie 2014 - 10:43, said:

Pai asta cu rescanarea o spun din instinct, dar asta tine la receptoarele lor nu la TV-uri.
Forumistii RCS-ului sugereaza ca este vina Antenelor ca nu are RCS un decodor coresponzator cu sistemul nou de codare, si desi avem contracte de digital ne transmit sa ne uitam pe analogic.

View Postcrislacor, on 19 martie 2014 - 12:35, said:

Mesajul ăsta nu l-ai văzut, așa-i...?Posted Image Posted Image

View Postaadd, on 19 martie 2014 - 12:47, said:

Crezi cunva ca UPC-ul nu ia semnal tot de acolo, codat Conax Contego.
Mai pun inca o data intrebatra:
Cum se face ca in reteaua UPC aceleasi TV-uri LG nu au probleme?

View Posttudor75, on 19 martie 2014 - 13:04, said:

Nu cred "ca in reteaua UPC aceleasi TV-uri LG nu au probleme ". Colegul @cristi0304 a specificat clar mai devreme ca doar pe LG-urile model mai vechi sunt probleme nu si pe cele din 2013.

View Postdhaulagiri, on 19 martie 2014 - 13:18, said:

Ai citi mesajul respectiv?
A fost postat de ori mesajul respectiv.
Vrei un desen?

Atita timp cit intact nu ofera aparatura necesara fiecarui operator sau accesul gratuit direct in sistemul M.C.R. (Master Control Room) al antena group ce vrei?

View Postcrislacor, on 19 martie 2014 - 13:29, said:

Habar n-am dacă este așa și, dacă este așa, de ce este așa...!Posted Image Cu alte cuvinte, spus mai simplu: „mi se rupe”...!Posted Image

http://forum.softped...5#entry14853934

#26031
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
nu merge ?   nu merge..Posted Image   uitativa pe alte canale.Posted Image  Sau vine sfarsitul lumii ca nu se vad latrinele?Posted Image

#26032
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Posttesia, on 19 martie 2014 - 13:48, said:

nu merge ?   nu merge..Posted Image   uitativa pe alte canale.Posted Image  Sau vine sfarsitul lumii ca nu se vad latrinele?Posted Image

Cand unii se hranesc doar cu rahatul deversat de latrine.. iti dai seama ca e apocalipsa :P

#26033
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcarceanu, on 19 martie 2014 - 13:45, said:

Până acum ceva timp, erau câteva topice mari și late unde se discutau toate problemele, atât cele directe cât și cele conexe... Acum, am ajuns să facem „ț”-șpe topice pentru a discuta aceleași probleme...Posted Image

#26034
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009

View Postcrislacor, on 19 martie 2014 - 13:29, said:

Habar n-am dacă este așa și, dacă este așa, de ce este așa...!Posted Image Cu alte cuvinte, spus mai simplu: „mi se rupe”...!Posted Image
Sau facut mai multe topicuri pentru a nu se citi unele ineptii si aberatii din partea celor care sunt " profesori " de "Limba Romana" si li se " r..e.....

Edited by carceanu, 19 March 2014 - 16:44.


#26035
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postaadd, on 19 martie 2014 - 12:47, said:

(...) Cum se face ca in reteaua UPC aceleasi TV-uri LG nu au probleme?
Ia citește mesajele de mai jos...Posted Image

View Postvalserval, on 19 martie 2014 - 14:36, said:

Vin si eu cu o problema: sunt abonat UPC si de vreo trei zile nu mai pot receptiona pe un tv LH3000 pe digital posturile trustului Intact(antena 1 ,2,3,euforia.GSP) mesajul de pe tv este "fara semnal/numai date" am rescanat in toate felurile dar nimic.Pe aceeasi frecventa  ex: 354000 kHz unde sunt antena 1 si 3 se mai afla si alte canale ex. Prima  care functioneaza toate.In alta camera am un LN575 cu care nu am nici o problema functioneaza totul ok.Am un prieten care are exact aceleasi tv-uri ca si mine si se confrunta cu aceeasi problema.
A mai intalnit cineva problema asta sau asemanatoare,stie cineva care ar fi problema ? Pe aria UPC a forumului nu am gasit nimic de ajutor.Am postat aici avand ambele tv-uri LG. si am intebat alte cunostinte cu alte tv-uri si nu au problema asta.
Mentionez ca EPG-ul se vede pe canalele cu pricina,adica afiseaza emisiunea curenta si celelalte informatii.

View Postpsykore, on 19 martie 2014 - 14:58, said:

Si eu la fel, pe un LH5000.
Daca descoperi vreo smecherie, te rog posteaza aici.
Valabil, bineinteles, si pentru mine.
Or fi RCS-iști „undercover”, mai știi...?!Posted Image
P.S. Pentru conformitate: http://forum.softped...5#entry14854267 și http://forum.softped...5#entry14854412

View Postcarceanu, on 19 martie 2014 - 16:31, said:

Sau creat (...)
S-au” lasă...Posted Image

Edited by crislacor, 19 March 2014 - 16:53.


#26036
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
Cu tevatura asta cu latrinele am vazut ca am si aceste canale pe lista Posted Image. Merg toate si pe lg si alte modele de tembelizoare. Norocul meu e ca nimeni din casa nu se uita la ele. Daca ar disparea si acasa tv...

#26037
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

View PostJohnnyZet, on 19 martie 2014 - 14:19, said:


Cand unii se hranesc doar cu rahatul deversat de latrine.. iti dai seama ca e apocalipsa Posted Image
Da, zi tu ce vrei,dar cand rahatul e intins pe o felie de "paine" dan voiculescu...,numai ei stiu gustul,adica un gust de iobag,de sluga, de ultimul om.

#26038
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postnikuniku, on 19 martie 2014 - 18:37, said:

Da, zi tu ce vrei,dar cand rahatul e intins pe o felie de "paine" dan voiculescu...,numai ei stiu gustul,adica un gust de iobag,de sluga, de ultimul om.

În principiu ai dreptate dar nu ar trebui să ii uiți nici pe cei care se află de cealaltă parte a baricadei dar de fapt în aceeași mocirla dacă nu chiar mai jos, pentru că nu e frumos să îi nedreptățești pe cei de La-Be1 TV în frunte cu cele 2 jeguri (Turcescu și Banciu ),dar nici pe cei de la OTV2 (România Tv) asta ca să nu te alegi cu reclamații de la celelalte părți combatante pentru faptul că nu îi bagi în seamă când ei prestează din greu în același WC-eu !

#26039
heXagon11ro

heXagon11ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 04.04.2010
observ cu mirare ca cei mai afectati de problemele Antenelor, sunt cei care folosesc la adrsa lor cuvinte gen 'latrine', 'tv varanului', etc...daca tot sunteti atat de scarbiti, de ce va lipsesc asa tare?! de ce nu va uitati la televiziunile dedicate lui zeus? mai nou si la mahalaua lui maruta Posted Image , in loc de manelisti, a inceput campania electorala...deci e oferta pt toate gusturile :)

#26040
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Ma simt cu musca pe caciula... si io le-am denumit asa... dar te rog doar sa imi arati o singura postare unde mi-am manifestat regretul pentru nefunctionalitatea latr... ma rog, hantenelor... Daca te consoleaza cu ceva, nu m-ar deranja sa dispara si labe1, irealitatea, romanes tv si altele asemenea. Dar pentru simplul fapt ca ne dorim sa credem ca suntem o democratie, pentru faptul ca toti au dreptul sa vizioneze ce doresc si din respect pentru colegii de forum, nu pot scrie ca doresc acest lucru. In rest, nu ar fi rau sa te muti in poiana, atitudinea ta e mai potrivita acolo.

Si oricum pe 3 din cele 4 tv-uri din casa inca functioneaza... Si oricum exista si analogic... Si oricum nu se uita nimeni la ele... Posted Image

L.E. Se pare ca s-a dezamorsat conflictul... S-a tras apa si a aparut imagine si sunet pe netrebnicele tv-uri care cutezau sa nu le redea...Posted Image

Edited by cristi0304, 19 March 2014 - 21:08.


#26041
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View PostheXagon11ro, on 19 martie 2014 - 19:51, said:

observ cu mirare ca cei mai afectati de problemele Antenelor, sunt cei care folosesc la adrsa lor cuvinte gen 'latrine', 'tv varanului', etc...


Te inseli. Eu chiar jubilam ca Antenele vin cu functia "mute" default si obligatoriu. Am citit de pe forum ca s-a remediat. N-am avut curiozitatea sa verific nici inainte, nici dupa. Pe LG-ul meu sunt setate cu skip aceste canale. Eu afectat? :lol:

Edited by grinci, 19 March 2014 - 21:06.


#26042
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgrinci, on 19 martie 2014 - 21:04, said:

Te inseli. Eu chiar jubilam ca Antenele vin cu functia "mute" default si obligatoriu. Am citit de pe forum ca s-a remediat. N-am avut curiozitatea sa verific nici inainte, nici dupa. Pe LG-ul meu sunt setate cu skip aceste canale. Eu afectat? Posted Image
Offf... a revenit sunetul pe antene la Philips-ul meu... naspa Posted Image Limba este fara denumire, sunet mpeg 2.

#26043
heXagon11ro

heXagon11ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 04.04.2010

View Postcristi0304, on 19 martie 2014 - 20:46, said:

... Dar pentru simplul fapt ca ne dorim sa credem ca suntem o democratie, pentru faptul ca toti au dreptul sa vizioneze ce doresc si din respect pentru colegii de forum, nu pot scrie ca doresc acest lucru.

ce tare...Posted Image doar nu crezi ca am facut o lista cu cei ce jignesc, era doar o remarca! vad ca atitudinea ta iti permite sa faci recomandari Posted Image uite asa mai invatam... data viitoare am sa tin minte sa iti raspund la fel... in lipsa de subiecte HD, suntem scuzati ca ne-am abatut de la topic...seara buna!

Edited by heXagon11ro, 19 March 2014 - 21:09.


#26044
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Cred ca nu ai inteles ce am spus. Posibil sa nu fi fost nici eu prea clar. Si cine a jignit ? Si pe cine ? Citatul tau din postarea mea nu era o recomandare, era doar motivarea atitudinii mele. Toata lumea (inclusiv tu) are dreptul de a avea orice (alta) parere sau atitudine.
O seara buna si tie...

Edited by cristi0304, 19 March 2014 - 21:17.


#26045
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Probabil din cauză că n-a vrut să „coboare” în Poiană...Posted Image

#26046
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postandreic, on 19 martie 2014 - 21:06, said:

Offf... a revenit sunetul pe antene la Philips-ul meu... naspa

Sa i se taie capul ! :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate