Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#19891
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cristi0304, on 03 octombrie 2012 - 09:47, said:

Ba da, situatia este o gluma...

Asta e altceva. ;)

#19892
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Confirm si eu pentru Brasov intrarea canalelor HD!

#19893
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

 joystick, on 03 octombrie 2012 - 19:20, said:

Confirm si eu pentru Brasov intrarea canalelor HD!
pai...au intrat de ieri!

#19894
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009
O intrebare la care nu am gasit inca raspuns.. Pe TV-ul meu, un led Philips seria 7 am o problema cu subtitrarile pe unele canale HD, NG si mai nou Digi Life si World. Mai exact, apar cateva secunde la inceput de culoare normala, alba, dupa care se blureaza si se coloreaza in albastru sau verde, inca lizibile dar enervant a naibii. Daca schimb canalul si pe urma revin apare din nou corect si in cateva secunde se repeta povestea. A mai patit cineva asa ceva?
Daca ar fi TV-ul de vina as intelege dar nu se comporta asa decat pe cele 3 posturi.

Multumiri.

#19895
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 29.06.2008
au intrat si in drumul taberei. din pacate, intrarea lor a insemnat moartea pachetului discovery.  un pret prea mare, parerea mea...

#19896
rmalan

rmalan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.11.2009
In Oradea Digi World HD, Digi Life HD si Animal Planet SD pe 378/6900/64

Edited by rmalan, 03 October 2012 - 19:41.


#19897
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005

 geniul, on 03 octombrie 2012 - 19:30, said:

au intrat si in drumul taberei. din pacate, intrarea lor a insemnat moartea pachetului discovery.  un pret prea mare, parerea mea...

deci au intrat DigiLifeHD si DigiWorldHD? grila pe analogic a fost schimbata?

#19898
niteluzr

niteluzr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.01.2010

 beastboy, on 02 octombrie 2012 - 18:12, said:

La Bacau sunt HD dupa o rescanare desii ieri nu erau....si nu se laudau cu sunet dolby miraculos la ele ? ca la mine nu e si pe LG meu imi arata MPEG nu ca pe UTV HD care arata si se aude dolby

Da, nu au sunet DD si nici nu se compara calitativ cu celelalte canale ale lor: DigiSport si Digi24. Se vede foarte slab. Acum de exemplu ma uit la un documentar ("Anul aventurilor nebune"), pe DigiWorld, si se vede comparabil cu SD-ul! Daca muti pe National Geographic te socheaza diferenta de calitate.
Practic, se vede la fel de slab ca si DigiFilm. Probabil au luat documentarele (si filmele) pe calculator, compresate si le ruleaza de acolo. Altfel nu-mi pot explica diferenta asta de calitate intre canalele lor. Un argument in suportul acestei teorii este si faptul ca fiecare documentar are alt font la subtitrare (stupid de altfel).

#19899
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

 danieliankoo, on 03 octombrie 2012 - 19:40, said:


deci au intrat DigiLifeHD si DigiWorldHD? grila pe analogic a fost schimbata?

la mine, in titan, tocmai ce-am dat o actualizare si nu a aparut nimic HD.... cu tunerul dvbt

#19900
heXagon11ro

heXagon11ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 04.04.2010
s-a facut liniste Posted Image ...semn ca toti vizionam HDurile cele noi...eu zic ca inca mai e de lucru la ele...nu toate documentarele se ridica la calitatea dorita...si mai cred ca e loc la siglele cele noi si de un mic HD, alaturi de numele programului...poate avem noroc si si de DS3HD, 'in curand'....

#19901
cosmol

cosmol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 09.03.2012
de zone reality nu mai ziceti nimic?? toata lumea e multumita si gata??

Edited by cosmol, 03 October 2012 - 20:21.


#19902
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,596
  • Înscris: 16.08.2008

 cosmol, on 03 octombrie 2012 - 20:21, said:

de zone reality nu mai ziceti nimic?? toata lumea e multumita si gata??

Mai este pe analogic ... sper sa revina si pe digital ar fi pacat sa dispara de tot ...

Edited by Nexxus2, 03 October 2012 - 20:30.


#19903
amedeog

amedeog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 17.02.2010

 heXagon11ro, on 03 octombrie 2012 - 20:17, said:

...si mai cred ca e loc la siglele cele noi si de un mic HD...
Crezi ca "un mic HD" aduce si sunetul DD atat de necesar la o receptie HD? Sau ne amagim ca avem HD-uri?! Poate ca problema siglelor mai mult sau mai putin impopotonate nu isi are rostul acum(cei cu plasme cred ca ar prefera mai degraba sa fie cat mai transparente) . Sa ne bucuram de ce avem,la banii care-i dam !Posted Image

Edited by amedeog, 03 October 2012 - 20:32.


#19904
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

 heXagon11ro, on 03 octombrie 2012 - 20:17, said:

s-a facut liniste Posted Image ...semn ca toti vizionam HDurile cele noi...eu zic ca inca mai e de lucru la ele...nu toate documentarele se ridica la calitatea dorita...si mai cred ca e loc la siglele cele noi si de un mic HD, alaturi de numele programului...poate avem noroc si si de DS3HD, 'in curand'....
nu toti,in constanta nimic nou....

#19905
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 29.06.2008
o chestie de care cna ar trebui sa tina seama si sa analizeze cu maxima atentie problema: in acest moment, dupa socoteala mea rapida, posturile detinute de rcs din grila analogica sunt cel putin 7 dintr-un total de 67, ceea ce inseamna undeva pe la 10,5 la suta din nr total de programe retransmise.
dar lucrurile nu se opresc aici. in grila digitala posturile rcs sunt cel putin 22 din 133, adica peste 16,5 la suta!!! iar  numarul lor creste intr-un ritm ametitor de la o luna la alta. in ritmul asta, in doi-trei ani, rcs nu va mai transmite, in afara canalelor proprii, nici un alt post de televiziune decat tvr! asa ceva nu se intampla nici unde in europa!  cna, trezeste-te pana nu-i prea tarziu!

#19906
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003
Pai cat timp sunt programe bune.. e ok.

#19907
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
CNA nu poate obliga RCS decat sa transmita posturile mustcarry. Nu ii poate obliga sa plateasca un post Discovery sau Eurosport. La urma urme fiecare firma privata face ce vrea cu banii ei, atata timp ca ii merge afacerea. Ei risca sa piarda clienti atata tot.

Edited by soldatel56, 03 October 2012 - 21:22.


#19908
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 29.06.2008
una si mai tare: 8 din cele 15 canale hd retransmise de rcs sunt ale acestei companii! adica 53,3 la suta!

Edited by geniul, 03 October 2012 - 21:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate