Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

probleme cu nod32&YM

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
salut. aceeasi problema o am si eu...de 2-3 zile nu pot sa mai primesc nimic pe mess nod 32 imi blocheaza tot ,eu nu puteam sa trimit fisiere mai mari (o melodie , o poza mai mare de 1-2 mb) doar fisere mici gen un text doc, care sa aiba cativa kb ...pana la urma de poate face ceva in problema asta ??

Edited by prof28, 15 February 2011 - 11:37.


#20
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
@tomek_4u
98.136.113.155 de exemplu apartine celor de la Yahoo,nu stiu de ce te bucuri ca blocheaza un IP legitim.........

@prof28 tie ce IP iti blocheaza?

Ideea e ca trebuie luata legatura cu cei de la Nod si sa "albeasca" IP-urile astea in baza lor.

#21
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
e un bug de la nod32 ;)

uitati raspunsul lor primit pe mail:

Buna ziua,

Aceasta problema este cunoscuta si se lucreaza la ea. Nu este un virus in calculator, ci o eroarea.

Ca o masura temporara, va rugam ca din meniul avansat ( Tasta F5), sectiunea Antivirus and antispyware > Protocol Filtering  > Excluded applications sa bifati Yahoo messenger pentru excludere.


#22
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
da si mie imi da cu 98.136.113.155 (98.136.112.157)(98.136.112.105) sunt mai multe ip-uri

@catalinman nu exista ce spui tu acolo..eu am incercat si din Protocol filtering > SSL > certificates > : trusted certificates
                                                                                                                                                   excluded certificates

nu este nimic de yahoo..la mine este gol nu arata nimic

am gasit altceva care sper sa func. (apasati f5 deasupra la protocol filtering gasiti Exclusions dati add si bagati yahoomessenger.exe si poate merge..mie imi unu nu mai arata k imi blokeaza...dar in schimb imi arata

(A problem occurred while transferring the file ,The transfer has been stopped)

Edited by prof28, 15 February 2011 - 15:56.


#23
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
am rezolvat problema prin instalarea altui anti-virus...microsoft security essentials , sper sa fie bun

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate