Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Myie 2

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
ma repet ... va agitati inutil .... da are cateva chestii utile, dar si bug-uri o carca, iar cand va fi complet, va inceta sa mai fie free

ce dracu ? parca sunteti pe net de ieri, de azi

#20
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Toate chestiile astea sunt niste porcarii.. am testat si eu mai multe si rezultatul este invariabil un sistem facut praf :D

IE rulez.. si nici nu vad un inlocuitor pentru el atat timp cat e facut de MICROSOFT care face WINDOWS... care este rulat de peste 90% .... care nu au alternativa.. si degeaba injura .. si degeaba ne agitam noi  :drac:

CONCLUZIE : Microsoft rulez .. iar cat exista Microsoft INTEL rulez.. si astea doua sunt mari.. mai e si NVIDIA care rulez.. si gata !

Lumea se rezuma la MICROSOFT, INTEL si NVIDIA .... restul sunt doar incercari, teste...etc  :D

#21
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Jesus ! .... s-a trezit, taiati-o !

#22
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
daca linux e doar o incercare / un test, si apache la fel...
voi de ce nu aveti server win2k? sau xp? sau .net? sau nt?

#23
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
there is exceptions all around us ....

#24
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
cut the crap Sammy !

CE sa fac eu cu cretinismul ala de LINUX acasa ? A ?

Vreau sunet EAX 2 , JOCURI, MULTIMEDIA, MUZICA , GRAFICA ...etc ! Ma pis pe LINUX !

Linux e bun la server and stuff... acasa un user NORMAL nu are ce face cu el ! Si retine.. "user normal" = peste 90% !!!!!!

So , las-o moarta.. MICROSOFT dicteaza.. nu au ce sa-i faca astia cu Linux-ul atat timp cat sunt niste cretini si se cramponeaza de faptul ca Linux nu e pt oricine si alte tampenii de 2 lei !

Sa faca nene linux-ul multimedia si GRAFIC si mai vorbim !
In anul 2003 nu mai sta nimeni sa scrie mount si unmount ca un cretin cand poate da un click de mouse :P

Dar nu.. ei il fac SI MAI ciudat cu SI mai multe apasari de taste.. aventual sa scrii un sir de 100 de caractere si pt ce.. pt CE ?!!? Ca sa dai un PLAY ? hahahaha.....  :drac:

Ca sa-ti placa Linux-ul acasa trebuie sa fii programator, cretin sau cu prea mult timp :D Parerea mea...

Windows-ul iti permite sa faci tot ce vrei RAPID... si fara sa tii minte TONE de comenzi de acum 10 ani ...

#25
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
nu a zis nimeni de acasa sau server...
era vorba in general.

apropos...
mac-urile rulz in dtp... right?

#26
mmariusm

mmariusm

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 30.07.2002
Monitox de fapt din ceea ce spui tu rulz inseamna cel mai popular nu cel mai bun, nu?

#27
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
insemna cel mai uzual

#28
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Yeap  ;)

Aici e vorba de ce gandeste un USER NORMAL !

Dupa cum am subliniat.. eu incerc sa ma pun in pielea lui .. a userului normal.. a consumatorului de IT :D

#29
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
adica peste 90% din useri. ... end of  story

#30
mmariusm

mmariusm

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 30.07.2002
pai asta am si vrut sa vad scris,

zip cel mai popular (nu e MS)
mp3 bate la fund wma ca popularitate
divx idem comparativ cu wmv
php face pe el de asp
nici secretarele nu mai folosesc windows explorer
etc.
adica chestii uzuale

#31
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
:)
asta a fost buna.

#32
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Vad ca discutia deviaza de la subiect... :ciocan:

Daca mai continuati asa, voi sterge fara drept de apel TOT ce nu e la subiect...

#33
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
Ati omis o chestie! MyIE2 se bazeaza tot pe nucleul IE, nu merge daca nu ai IE instalat ! Ci as indrazni eu sa spun ca myie2 doar foloseste mai eficient ceea ce era deja in sistem. Pina una alta incercati si dupa aia dati cu paru' ; fiecare e liber sa aleaga ce vrea si cel mai bun ptr fiecare este acel prog pe care stie sa-l foloseasca cel mai bine. Parca mai era vorba mai demult de a se inceta pe forum cu questii de genul X rulez a.s.o. Da' ma rog.

:drac:

#34
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
este bazat pe engine-ul de IE pentru ceea ce inseamna browser ... restul sunt, sa le zic asa, addon-uri.

Sistemul meu este reinstalat fresh de cateva zile (am decis sa fac o instalare model, imagine de partitie, etc)

Am  pus MyIe, si primul lucru care mi-a sarit in ochi a fost bogatia de nimicuri inutile. Da, am apreciat filtrele, dar nimic altceva.

In tot acest timp, executia normala a programului a esuat, cu cateva crash-uri fara averisment. XP-ul nu a avut nimic de zis, iar restartarea Myie a decurs OK.

Apreciez mai mult un browser 3D pentru inovatia pe care o aduce decat asta.

Nu zi ca IE-ul este minunat ... dar daca ar avea un sistem destept de organizare si afisare a favoritelor, as ignora din start orice alt browser.

EP

btw. cativa folositi Crazy Browser  .... de ce ?

#35
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Eu folosesc Netscape 7 & 4.79. In 99.99% din situatii e super OK. In restul de 0.01% din situatii folosesc (de nevoie :ciocan: ) IE 6. Am avut Crazy Browser, dar l-am sters. De ce? Pentru ca imi place Netscape :cool: care NU se bazeaza pe IE :drac:

#36
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
ok. Deci MyIE2 e THE BEST. Why ? Pentru ca imi aduce multe chesii pe care IE6 nu le are. Nu am probleme in afisarea paginilor pentru ca foloseste motorul (cum draq sa-i zic) IE5,5.5,6 (pe care il ai instalat). 1 singur bug am gasit. Atunci cand scriu ma trezesc ca defapt nu mai scriu si trebuie sa selectez casuta cu text din nou. Pentru cei carora nu le place programul sa nu comenteze. Am inteles ce vrea sa zica Monitox, am inteles ce vrea sa zica EndLess_Point.

Ce mai e fain la MyIE2 e ca ocupa 700kb adica e MIC + nu ocupa multe resurse. Ce sa mai zic de restul avantajelor pe care....maniacul de mine nu pote sta fara ele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate