Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Papillon Belvil sau Club Asteria Belek?

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
La  sfârşitul lunii august am fost la Papillon Belvil, deci vin cu vesti proaspete.....
Punctele forte: grădina foarte frumoasă, am stat într-un apartament cu 2 dormitoare si un living (camera 3940) într-o zonă liniştită, cu multă verdeaţă, ferestrele noastre erau la nivelul pinilor, plaja mare, curată, cu locuri pe chaise longue sub umbrar, cu mâncare multă dar nu prea diversă (mai ales dimineaţa şi la prânz, seara era mult mai diversificată), cu băutură care era în conceptul de all inclusive, dar şi cu cea pe care trebuia să o plăteşti, cu îngheţată la prânz şi seara, fructe multe şi bune, prăjituri la fel.... La mini bar zilnic erau puse 2 ape, 2 beri, 2 cola, 2 fanta. La baie prosoape zilnic schimbate, sampon, gel de duş, papuci.
Punctele mai puţin forte: baia acestui apartament era extrem de mică (nu la-m schimbat deoarece locaţia lui ne plăcea), nu existau halate, masa destul de repetitivă, berea era doar la halbă, seara spectacolele mi s-au părut slăbuţe, era contra cost vata pe băţ, floricelele, îngheţata de la baruri (în timpul zilei) - pt. cine are copil mic este important să ştie că trebuie să mai scoată bani, nu mulţi, dar tot mai scoţi câte ceva! Serviciile personalului au fost de nivel mediu spre bine.....

Concluzie: este un hotel frumos, decent, dar de nivel mediu (cel puţin din punctul meu de vedere), şi-a meritat  cei 1340 euro (cu early booking) pentru 3 adulţi 7 nopţi. Când am spus că este un hotel mediu l-am comparat cu ultimele 2 concedii, cel din 2010 la Rixos Sungate unde totul a fost de excepţie şi cel din 2011 la Delphin De Luxe unde serviciile au fost de excepţie, modul cum era gândit conceptul de all inclusiv, mult mai darnic decât cel de la Papillon Belvil. Precizez că la aceste 2 hoteluri am plătit cam aceeaşi sumă de bani pentru aceleaşi 3 persoane adulte.

Edited by criss_65, 02 September 2012 - 18:38.


#56
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
la sungate cînd ai fost tu a fost pomană fără lumînare
camerele și baile de la delfin deliucs sint mai mici decît la belvil
la delfin deliucs in rest principal yok aer cond pe cind la belvil ingheti
la delfin deliucs plaja e din bolovani mari

pe belvil aș da banii iar la delfinul de pe șosea nu aș sta nici plătit

#57
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
La Delphin De Luxe tot personalul a fost zâmbitor, aveai pe plajă posibilitatea de a mânca fructe şi legume reci (pepene, mere, morcov, castravete etc.), ţi le aduceau ei cu căruciorul, la fel cu băuturile, la Lobby bar aveai pe lângă băutură  alune, în tot complexul la toalete era hârtie de unică folosinţă pentru a o pune pe colac, spectacolele mi s-au părut un pic mai reuşite, aveai baldachinele de la mare si cele din gradină free, aveai Luna Park, nu plăteai îngheţata, floricelele, vata pe băţ, slide-urile erau mai distractive decât la Papillon, mâncarea mai variată, niciodată nu vedeai coşurile de gunoi neridicate şi din păcate apartamentul în care am stat era foarte mare şi frumos, dar cu o baie ff mică. Nu am văzut baia de la standard room aşa că nu pot avea o opinie în acest sens....  Pe de altă parte Delphinul mi s-a părut în unele locuri cu multă butaforie, iar grădina era cu mult mai mică şi mai urâtă decât la Papillon.... Aerul condiţionat nu m-a deranjat (este adevarat ca cel de la Papillon te îngheaţă) şi nici că era pe şosea.... Dar evident, este un punct de vedere personal, iar aceste mici diferenţe sunt extrem de subiective... M-am simţit bine la amândouă hotelurile, dar nu m-aş mai duce a doua oară la nici unul, în schimb la Rixos m-aş mai întoarce oricând!
O zi bună,

Edited by criss_65, 03 September 2012 - 07:41.


#58
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
la delfin deliucs cind am cerut o cafea turceasca chelnerului parca ii cerusem oua de strut.

si punct cu delfinul aici, topicul nu se numeste delfin versus restul lumii ci altcumva, deci orice post despre delfin-rixos este off topic.

#59
haisamergem

haisamergem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.06.2008
Buna,
Ma intereseaza si pe mine cele doua hoteluri, din punct de vedere al petrecerii timpului cu un copil mic (3 ani). Nu imi dau seama din fotografiile lor de pe site-uri daca locurile de joaca sunt si pt cei mici si daca sunt umbrite. La noi e f important sa avem ce sa facem acolo cu fetita, pt ca energia ei tb consumata cat mai mult, altfel nu mai e vacanta...cred ca intelegeti. De asemenea ma intereseaza cum se sta cu capitolul antifonarea camerelor, ca noi facem si ceva galagie, sper sa nu ne trezim dati afara. Plaja e cu umbrele sau cu prelate, nisipul e fin, intrarea in mare e lina?
Multumesc anticipat, daca mai e cineva pe aici.

#60
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
Buna ziua.Ce se stie despre noul aqua park ce se va deschide in luna aprilie la Papillon Belvil.Cei cazati in hotel vor beneficia gratuit sau va fi total separat?

#61
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
am gasit

‘World of Entertainment  doors are openning on April 2013 at Papillon Belvil.  Wake your soul with breathtaking slides, all day long activities and infinite view of Mediterranean.
Playgrounds, living areas and cinema serving for ages between 01 – 03 and 04 – 12.  Specially designed for ‘Family size entertainment’ concept.

We are well aware that ‘if your children have a good time, you will have a better holiday’
  • Slides for adults and kids.
  • Activity Pool
  • Inflatable Game Park
  • Snack Bar
  • Shopping Center
  • Hobby Room
  • Playground
  • Cinema & Tv Room
  • Activity Room
  • Waterfall
  • Play Garden
The world of entertainment Papy Land with its water slides will give you different and exciting experience and fill your holiday with very pleasant moments.
  • Space Hole: An exciting 42-meter long journey into space...


  • Black Hole: Experience colorful moments filled adrenalin with 94-meter “Black Hole”...


  • Freefall: How about a 38-meter “Free Fall”? 

  • Multislide: 3 parallel tracks. Who is faster?

  • Tunnel Freefall: 39-meter “Free Fall Tunnel”

  • Rafting Slide: One of the most exciting 130-meter long tracks ...

  • Aquapark with 3 water slides is an ultimate play ground for our little guests.
In here, time will flow like water…

#62
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
http://www.halkinhab...elekte-aciliyor

#63
oanaflo

oanaflo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.10.2006
Anul trecut am bifat Belvil-ul, anul asta as vrea sa incerc ######. Imi poate da cineva mai multe informatii despre ######? Nemtii vad ca il lauda, cred ca este un hotel bun, dar as vrea sa vad si altii ce au de spus.

Multumesc!

#64
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Recomand Papillon Belvil

#65
crisioana

crisioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.04.2014
Am si eu o nelamurire pt la anul nu stiu care din cele trei hoteluri Pappillon este mai bun .Noi suntem familii cu copii si inclinam spre Belvil,mie personal imi place Ayscha mai ales ca a fost renovat anul trecut dar am inteles ca nu are aer conditionat?Am intelas ca anul acesta se renoveaza si Zeugma.Daca puteti sa spunetine sugerati niste pareri ....
Am inteles ca s-ar plati inghetata la Belvil?

#66
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
Ayscha nu prea dă aer cond dar de avut, are, instalatie de aer cond.
am stat in el de multe ori
incearcă sa nu iti dea cameră la ultimul etaj

zeugma, am stat in el, nu mi-a plăcut deloc

belvil, am stat in el de vreo două ori
aer cond f bun, mincare bună, plajă proastă, tobogane pt copii
atenție! cineva mi-a reclamat că la masa de prînz in restaurantul principal nu făceau grătar (românul vrea grătar la micul dejun-prînz-cină, dacă nu e grătar înseamnă că hotelul e prost)

#67
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Rott,am mers la cateva resorturi recomandate de tine si a fost super ok,anul acesta am fost la Belvil mai mult pt plaja si a fost minunata,acum de ce spui ca e proasta?

#68
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 28 septembrie 2014 - 12:00, said:

Rott,am mers la cateva resorturi recomandate de tine si a fost super ok,anul acesta am fost la Belvil mai mult pt plaja si a fost minunata,acum de ce spui ca e proasta?

am spus vreoadă că belvil, are plajă bună? plaja de la belvil are prea mult pietriș.
dintre cei 3 fluturași, cea mai bună plajă o are ayscha.

###### belek are o super plajă.

Edited by rottweiler2007, 28 September 2014 - 12:12.


#69
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 28 septembrie 2014 - 12:12, said:

am spus vreoadă că belvil, are plajă bună? plaja de la belvil are prea mult pietriș.
dintre cei 3 fluturași, cea mai bună plajă o are ayscha.

###### belek are o super plajă.
http://www.youtube.c...=yBudwh50law,la inceputul filmului se spune ca ,,plaja este f lunga si f lata iar nisipul este ff fin,,

#70
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 02 octombrie 2014 - 11:40, said:

http://www.youtube.c...=yBudwh50law,la inceputul filmului se spune ca ,,plaja este f lunga si f lata iar nisipul este ff fin,,

corect, dar aia era cu cîțiva ani în urmă, dar acum s-a umplut de pietriș pe ultimii 3-4 metri înainte de intrarea în apă
în anul ăla veneau cu un tractoraș și adunau pietrișul la începutul fiecărei zile, dar acum ori tractorașul nu mai face față ori nu îi mai interesează
și am impresia că acum și plaja e ceva mai îngustă decît era acum cîțiva ani, marea a mai mîncat din plajă în zona belvil

Edited by rottweiler2007, 02 October 2014 - 11:52.


#71
crisioana

crisioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.04.2014
Multumesc mult pt raspunsuri,dar mai este valabil ca inghetata, vata de zahar si alte produse  se platesc la Belvil?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate