Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Film Now HD (Fostul Digi Film HD).

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
561 replies to this topic

#73
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006
Salut la toata lumea... vreau sa intreb daca utilizatorii IPTV din oradea au semnat cumva un contract de confidentialitate... altfel nu inteleg de ce nu pot sa enumere 5-6 titluri de filme de pe digi film.. peste care presupun ca au dat in timpul unui zapping... si nu inteleg de ce ar fi atat de secreta o astfel de informatie... din moment ce digi film inteleg ca a cumparat dreptul de difuzare pt aceste filme... nu imi sariti in cap.. era doar o fractura de logica pe care nu o inteleg... (adica asteptam un comment de genul... am vazut aseara "Fast and Furious 8".. s-a vazut bine/rau/execrabil/super ... etc )....multumesc eventualelor raspunsuri...

#74
raul_br

raul_br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 28.06.2007
Extrase din documentul postat de colegul mike2044:

Quote

[...] Pay per Wiew [...]
[...] (DIGI FILM 2-PPW) [...]

Quote

[...]
(Digi Film 2-PREMIUM PPW)
Pay per View-PPW.

Chiar ma uitam candva la stiri si am vazut ca CNA-ul a facut de curand o catalogare a marilor greseli din televiziune(in special,greseli de scriere)...
Se pare ca pe astia care intocmesc astfel de documente nu-i mai pune nimeni la zid.Oricum,e ceva normal la ei...din 10 pagini,7 sunt cu greseli de scriere.  :deadtongue:

#75
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postraul_br, on 26th January 2011, 19:29, said:

Extrase din documentul postat de colegul mike2044:





Chiar ma uitam candva la stiri si am vazut ca CNA-ul a facut de curand o catalogare a marilor greseli din televiziune(in special,greseli de scriere)...
Se pare ca pe astia care intocmesc astfel de documente nu-i mai pune nimeni la zid.Oricum,e ceva normal la ei...din 10 pagini,7 sunt cu greseli de scriere.  :deadtongue:
Pana la urma care e adevarul? Aici se spune ca nu va fi cu plata insa in cererea aprobata ieri de CNA se precizeaza:"
<<Pe unul din canale (Digi Film 1) programele vor fi recepționate de abonații la pachetul Digi Film în sistem Pay TV, iar pe celălalt canal (Digi Film 2-PREMIUM PPW) programele vor fi recepționate de abonații la pachetul Digi Film în sistem Pay per View-PPW.>>
Eu inteleg ca actualul Digi Film PPV, va fi Digi Film 2 - Premium PPV si se va plati pentru a putea viziona filmele, iar noul Digi Film ce urmeaza a fi lansat pe 1 Februarie va fi Digi Film 1 si va fi in pachetul Extra. Astzi am vazut pe Digi Film PPV trailere la vreo 10 filme foarte buna, pe care inca nu le-am vazut in grila, cred ca vor fi dupa 1 Februarie. Poate confirma cineva daca dupa 1 Februarie Digi Film 2 Premium PPV va intra ca inainte cu plata, sau va ramane gratuit in pachetul Extra?

#76
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

View Postluc99ro, on 26th January 2011, 19:25, said:

Salut la toata lumea... vreau sa intreb daca utilizatorii IPTV din oradea au semnat cumva un contract de confidentialitate... altfel nu inteleg de ce nu pot sa enumere 5-6 titluri de filme de pe digi film.. peste care presupun ca au dat in timpul unui zapping...
Tu nu-ti dai seama ce ceri ?
Fiind in teste, nu exista EPG, deci nu stii ce ruleaza...

#77
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Tu nu iti dai seama ce scrii? Cum adica, te uiti la niste filme si esti atit de cretin incit nu poti sa spui pe forum ce ai vazut? Daca nu exista EPG nu mai exista viata pe pamint? Oricum EPG=ul de la RCS e execrabil. Deci, a vazut cineva ce filme da Digi Film HD?

#78
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postblackcat, on 26th January 2011, 19:59, said:

Tu nu iti dai seama ce scrii? Cum adica, te uiti la niste filme si esti atit de cretin incit nu poti sa spui pe forum ce ai vazut? Daca nu exista EPG nu mai exista viata pe pamint? Oricum EPG=ul de la RCS e execrabil. Deci, a vazut cineva ce filme da Digi Film HD?

Na....parca ati fi Mititelu' cu Piturca@@!!! :puke:

#79
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postmike2044, on 26th January 2011, 19:03, said:


View PostGhepardi, on 26th January 2011, 17:59, said:

Pe  unul din canale (Digi Film 1) programele vor fi recepționate de  abonații la pachetul Digi Film în sistem Pay TV, iar pe celălalt canal  (Digi Film 2-PREMIUM PPV) programele vor fi recepționate de abonații la  pachetul Digi Film în sistem Pay per View-PPV.

Sursa: http://www.cna.ro/IM...TV-25.01.11.pdf

Mențiuni speciale:
Actual  Solicitat :
- unul sau cel mult trei evenimente vor fi
codate și difuzate în sistem Pay per Wiew, de
regulă începând cu ora 18:00 sau 20:00, pe un
singur canal, în funcție de durata acestor
evenimente
-   astfel pe unul din canale (DIGI FILM 1)
programele vor fi recepționate în mod liber, iar
pe celălalt canal (DIGI FILM 2-PPW)
programele vor fi recepționate atât în mod
liber, cât și codat.
Solicitat :
Pe unul din canale (Digi Film 1)
programele vor fi recepționate de abonații  
la pachetul Digi Film în sistem Pay TV, iar
pe celălalt canal (Digi Film 2-PREMIUM
PPW) programele vor fi recepționate de
abonații la pachetul Digi Film în sistem
Pay per View-PPW


#80
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001

View Postblue-line, on 26th January 2011, 19:55, said:

Tu nu-ti dai seama ce ceri ?
Fiind in teste, nu exista EPG, deci nu stii ce ruleaza...


View Postblackcat, on 26th January 2011, 19:59, said:

Tu nu iti dai seama ce scrii? Cum adica, te uiti la niste filme si esti atit de cretin incit nu poti sa spui pe forum ce ai vazut? Daca nu exista EPG nu mai exista viata pe pamint? Oricum EPG=ul de la RCS e execrabil. Deci, a vazut cineva ce filme da Digi Film HD?
O fi doar audio, in maiasa.

#81
stoicadoru

stoicadoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 12.07.2008
Se face referire la SATELIT
Societate: S.C. RCS & RDS S.A.
Serviciu de programe: DIGI FILM (canale secundare Digi Film 1 și Digi Film 2)

Edited by megafanro, 27 January 2011 - 13:40.


#82
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

View Postblackcat, on 26th January 2011, 19:59, said:

Tu nu iti dai seama ce scrii? Cum adica, te uiti la niste filme si esti atit de cretin incit nu poti sa spui pe forum ce ai vazut? Daca nu exista EPG nu mai exista viata pe pamint? Oricum EPG=ul de la RCS e execrabil. Deci, a vazut cineva ce filme da Digi Film HD?
Eu imi dau seama, altora le e greu sa inteleaga ! Nu se pun in postura celuilalt.
Cand faci zapping, de unde stii ce film ruleaza, daca nu l-ai mai vazut pana atunci ? Fara PORT, fara Programul TV, fara EPG.
Vorbesc de zapping (de aceea am si citat), nu de urmarirea de la cap la cap a unui film. Si sa ceri cuiva sa urmareasca toata ziua ce filme dau... si sa-si si noteze pe deasupra...
Stiu ca curiozitatea e mare ... dar nu mai e mult.

Edited by blue-line, 27 January 2011 - 00:19.


#83
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Poststoicadoru, on 26th January 2011, 23:18, said:

Se face referire la SATELIT
Societate: S.C. RCS & RDS S.A.
Serviciu de programe: DIGI FILM (canale secundare Digi Film 1 și Digi Film 2)
Localitate: SATELIT
Tu crezi că vor fi 4 canale, două cu emisia via satelit și două cu emisia via cablu? :huh: (e o întrebare retorică B) )

#84
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006

View Postblue-line, on 27th January 2011, 00:10, said:

Eu imi dau seama, tu se pare ca nu !
Cand faci zapping, de unde stii ce film ruleaza, daca nu l-ai mai vazut pana atunci ? Fara PORT, fara Programul TV, fara EPG.
Vorbesc de zapping (de aceea am si citat), nu de urmarirea de la cap la cap a unui film. Si sa ceri cuiva sa urmareasca toata ziua ce filme dau... si sa-si si noteze pe deasupra...
Stiu ca curiozitatea e mare ... dar nu mai e mult.


De acord cu tine.. dar urmarind o logica simpla, din moment ce toti cei care "vad" in momentul asta Digi Film spun ca este peste HBO inseamna ca au "recunoscut" filmele si au putut sa le compare cu cele de pe HBO, daca nu le recunoasteau si nu stiau la ce se uita nu ar fi putut face o comparatie.. Oricum... mi se pare incredibil ca  nu poate nimeni sa spuna 1-2-3 nume de filme.. din alea mai tari decat la HBO... si ca nu a vazut nimeni nici un film pe Digi Film pana acum... poate de acum inainte... sau ajunge Digi Film-ul pe cablu si il vedem toti...

#85
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postblue-line, on 26th January 2011, 19:55, said:

Tu nu-ti dai seama ce ceri ?
Fiind in teste, nu exista EPG, deci nu stii ce ruleaza...
pe IPTV toate canalele au EPG ;)

bine, Digi Film asta nou o sa aiba din 1 februarie, dar, restul au toate si e excelent fata de EPG-ul de pe dvb-c  :naughty:

#86
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Inteleg ca noul DIGI Film este sublim dar nimeni n-a avut timp sa vada un film cap-coada pina acum la el. :D

#87
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010

View Postcatalinman, on 27th January 2011, 00:48, said:

pe IPTV toate canalele au EPG ;)

bine, Digi Film asta nou o sa aiba din 1 februarie, dar, restul au toate si e excelent fata de EPG-ul de pe dvb-c  :naughty:

Frate sunteti culmea! Intotdeauna la RDS merg extraordinar numai chestiile pe care nu la vad decat cativa. Ce rahat de serviciu asa de complicat este EPG-ul asta de nu poate fi pus peste tot la fel? Sau l-or fi dat afara tocmai pe ala care stia sa puna EPG-ul pe cablu. Parca prea ne cred unii care scriu pe aici saraci cu duhul pe toti ceilalti...

Edited by mardan66, 27 January 2011 - 08:26.


#88
apfel

apfel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.04.2010

View Postcatalinman, on 25th January 2011, 14:44, said:

pai si ce ?

HBO da cumva cele mai noi filme ?  :lol:

Digi Film PPV va da cele mai noi filme, doar ca o sa se repete foarte des, iar Digi Film va fi ceva in genul HBO, dar, mult mai bun decat varianta romaneasca ;)
Pai si de cand intra? Si daca intra si pe SD?

#89
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postjeekxoo, on 27th January 2011, 06:54, said:

Inteleg ca noul DIGI Film este sublim dar nimeni n-a avut timp sa vada un film cap-coada pina acum la el. :D

Super tare :))), ai dreptate, toti vad mega filme dar nici macar titlul nu il stiu :)), probabil sunt prea noi, nici nu au aparut in cinematografe, DigiFilm HD o sa dea filmele chiar inainte ca acestea sa apara :)).

#90
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Mai mult chiar, inainte sa se gandeasca cineva sa le toarne (parca asa se zice).  
Iar numele nu este inca stabilit, asa incat o sa se faca sondaje printre abonatii RCS pentru a boteza aceste filme, urmate de tombole cu premii ptr. unii dintre cei care au nimerit numele corect.  :P
Deocamdata fiind (inca) in teste IPTV-ul, sistemul de sondaje nu este activ, filmele nu au nume iar privilegiatii IPTV chiar daca ar vrea, nu pot spune numele filmului.:peacefingers:

Edited by cristi0304, 27 January 2011 - 10:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate