Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 

Sugestie modem 3G pt Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mcmmcm100

mcmmcm100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.01.2010
Salut,

Vreau sa cumpar o cartela pre-paid 3g de la cosmote. Mentionez ca imi trebuie in Bucuresti - deci acoperirea ar trebui teoretic sa existe. Din ce am citit, banuiesc ca nu voi avea semnal foarte bun utilizand unul din cele 2 modemuri ale lor: MF662 (rapid - dar nu foarte stabil) sau  
MF637 ( nu foarte rapid), mai ales ca nu prea am semnal la cosmote nici macar in 2g la locatie 3/5. As merge cu un combo modem - antena. Intrebari:
Exista vreun modem 3g la noi care sa aiba iesire directa la catre antena - conector SMA ?
Daca nu exista - ce alt modem recomandati ?
Daca nu imi puteti recomanda altul - care sa se gaseasca la noi - care e cea mai buna alegere intre cele 2 : MF662 sau MF637 ?
As vrea macar 4-5mb in speedtest dar ce este cel mai important - o conexiune stabila.

Multumesc anticipat.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,675
  • Înscris: 26.11.2001
Nu mai visa cu ochi deschisi la asemenea viteze, cand toata una purtatoare are 7.2 mbs, daca esti singur in celula si lipit de antena.
Iti recomand un modem excelent, care sti ca a fost (poate mai e) la Cosmote: Huawei E270.

Modem cu conectori de antena sunt doar in poveste, am cautat de mi-a venit rau :(
La Huawei e220, cu putina indemanare de electonist, puteai pune o antena.

#3
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006

View Postmcmmcm100, on 5th January 2011, 23:34, said:

Salut,

Vreau sa cumpar o cartela pre-paid 3g de la cosmote. Mentionez ca imi trebuie in Bucuresti - deci acoperirea ar trebui teoretic sa existe. Din ce am citit, banuiesc ca nu voi avea semnal foarte bun utilizand unul din cele 2 modemuri ale lor: MF662 (rapid - dar nu foarte stabil) sau  
MF637 ( nu foarte rapid), mai ales ca nu prea am semnal la cosmote nici macar in 2g la locatie 3/5. As merge cu un combo modem - antena. Intrebari:
Exista vreun modem 3g la noi care sa aiba iesire directa la catre antena - conector SMA ?
Daca nu exista - ce alt modem recomandati ?
Daca nu imi puteti recomanda altul - care sa se gaseasca la noi - care e cea mai buna alegere intre cele 2 : MF662 sau MF637 ?
As vrea macar 4-5mb in speedtest dar ce este cel mai important - o conexiune stabila.

Multumesc anticipat.
Iti recomand modemul K4505 (Huawei) care duce pana la 21,6Mbps si are conector de antena externa. Se  gaseste in oferta la Vodafone, insa se poate cumpara si la preturi mai mici (de ex. eu l-am luat de pe okazii.ro)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate