Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Povestea mea

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
stefan11999933

stefan11999933

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.12.2010
sa incepem cu prezentarile: am 17 ani si aveam 103,6kg.Am inceput prin a alerga 300m ( mai mult nu puteam) zilnic .La sfarsitul primei saptamani mi-am cumparat cantar electronic ( 65 lei).atunci am aflat cu stupoare ca aveam 103,6.Am continuat sa alerg si dupa o luna de zile am alergat 1km fara oprire ( un miracol).Am continuat pa`n a venit iarna ( 5 luni de sport zilnic).venind iarna mi-am facut abonament la sala ca orice tzaran.Ioc ca nu a functionat...doar 2kg in 2 luni..acasa slabin 1kg/saptamana.am renuntat la sala dupa 2 luni ( in acest timp reusind o performanta pe care nu am egalat-o nici azi 28 decembrie 2010. 8km in 54 minute.alergam 1 ora da ma dat antrenoru jos de pe banda ca incepuse sa se incinga rau de tot >:).Ajuns acasa am mai profitat de 2 saptamani de caldurica si am alergat pe distanta de 2km zilnic dar imbracat mai gros...are acelasi efect ca si cand ai alergat in short cu tricou si adidasi.A venit iarna si unde sa alergi.zapada peste tot...ajunsesem de la 103,6 la 87.de 1 luna de zile de cand e iarna am slabit 2 kg.am facut miscare zilnic ( chiar ieri de ziua mea am jucat 3 ore tenis de masa).Nu stiu de ce ( poate ca fac miscare) dar am mancat in cele 3 zile Sfinte( Craciunul,a 2 a zi de Craciun si Sf Stefan ( ziua mea)).am ajuns la 88 si acum seara pe 28 dec am 85,3.Faza a fost ca am facut miscare si am baut suc mult ( suc = apa doar daca e 0 zahar).si vreau sa continui pana la 78kg ( 1,91m).Va pot da multe sfaturi dar important e ce mancati.zicea o doamna ca ea mananca iaurt cu fructe...gandeste logic numa: daca`i pui fruct in iaurt ala se strica...el nu se strica daca-i pui conservant..si ati observat la rafturi ca nu e niciunul stricat= toti au conservanti.Mancati mancare naturala..fara e-uri...chiar maine i`am zis mamei sa ia o bucata de carne macra cu slanina de la porcu nostru de Craciun...Bestiala mancare...mancati natural..renuntati la diete complicate...totu` e sa mananci natural..eu am mancat in ultimele zile ciocolata cam 200g pe zi si toate draciile..numa dulciuri si toate rahaturile si carne paine..nu am nimic..is naturale..o parte din ele..Pt mai multe detalii si fff multe sfaturi ( am slabit 18kg=am experienta) va astept la emailul [email protected] ca nu v-am plictisit...app...nu conteaza timpul de slabit daca nu-l irositi degeaba( cum am facut eu la sala aia cr3tina)...miscare in aer liber( am facut miscare in CAMP) pur si simplu..camp in stanga camp in dreapta..eu la 7 dimineata si 6 seara alergam...VOINTA e cheia..Va pupa Jean !

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 4.722
  • Înscris: 29.01.2008
Daca tu nu ai stiut de exercitiile care trebuie sa le faci la sala, aia nu inseamna ca e cretina ori ca nu te ajuta! ;)

#3
ContAnonim

ContAnonim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 26.12.2010
stefan11999933 - Tare povestea ta, tind sa cred ca are macar un sâmbure de adevar în ea, înteleg de ce sala nu te-a ajutat sa slabesti, pentru slabire se urmeaza un anumit program, nu se trage cu gantera în speranta ca printr-o minune îti scade burta, si asa mai departe
Am vazut enorm de multe persoane care stau pe scaun si trag de ceva fiare în speranta(sau certitudine în mintea lor) ca urmeaza sa slabeasca spectaculos 5-6 Kg într-o luna, sala daca nu esti atent te va face sa cresti în greutate, îti stimuleaza pofta de mâncare
Toate se ajuta între ele: sala, alergarea, mâncarea
Treaba cu alergarea o cred, este un lucru normal, corpul tau are nevoie de energie, de unde crezi ca îsi trage energia aia, din grasimea de pe corp
În rest depinde de câta miscare zilnica faci, eu de Craciun am mâncat ORICE, carne, sunca, orice, manânc mult -> dar si fac miscare multa, în cazul meu este energie binevenita
De obiectat:
1 -  "venind iarna mi-am facut abonament la sala ca orice tzaran.Ioc ca nu a functionat" - Aici tind sa cred ca este vina ta + ca din moment ce nu ai postat nici un program, cred ca ai facut dupa cum ai avut chef
2 - "A venit iarna si unde sa alergi.zapada peste tot." -  Asta este scuza, si iarna se alearga, bocanc, gheata, adidas, se alearga tot timpul anului
Cât despre mâncare, mâncarea de tara = mâncare sanatoasa (sau asa era, acuma au început sa trateze si prin tarisoara noastra cu tot felul de substante de numai Mutu stie ce efecte negative au)

Editat de ContAnonim, 29 decembrie 2010 - 00:39.


#4
stefan11999933

stefan11999933

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.12.2010
tot ce am scris mai sus e adevarat..jur...faza cu sala e ca nu prea ma atragea la inceput pt ca sunt multe aparate si nu prea ai chef de ele avand in vedere ca atunci cand eram acasa faceam miscare in aer liber si de odata sa ma trezesc intr-un aer inchis dar in ceea ce priveste alergatul iarna ai dreptate,e o scuza,dar mai usor e vara cand iti iei niste adidasi in picioare si bagi alergari pe camp si alta e iarna cand pregatirile de inainte si de dupa fac cat ai alerga vara.Nu sunt asa de grabit mai ales ca mai am cateva kilograme de slabit.stii....prima oara am vrut sa iau pastile crezand in bunatatea lor...nu sunt bune deloc daca nu ai vointa..alea sunt pt gurmanzii mancaciosi care daca iau pastile o perioada si trag tare slabesc.dar daca se apuca sa manance din nou se vor ingrasa si se vor uita dupa banii dati pe buline cum se uita magarul la deal.Va mai astept sfaturile.Sunt bune..sincer...ma ajuta..

Editat de stefan11999933, 29 decembrie 2010 - 11:11.


#5
Kaskadoru

Kaskadoru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 758
  • Înscris: 20.02.2010
La tine, varsta este de partea ta.

Oricum, va trebui vazut ce se intampla dupa cativa ani ... Este mult mai greu de mentinut decat de slabit.

Citat

are acelasi efect ca si cand ai alergat in short cu tricou si adidasi.
Nu ajuta la slabit, doar transpiri mai mult.

Editat de Kaskadoru, 31 decembrie 2010 - 22:08.


#6
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.269
  • Înscris: 03.01.2007
Ai slăbit prea mult dintr-o dată, ceea ce nu-i prea sănătos și nu va ține mult, dacă nu modifici regimul alimentar.

#7
Cortex187

Cortex187

    Imaginatia te va duce oriunde!

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.433
  • Înscris: 17.08.2008

Vizualizare mesajKaskadoru, pe 31st December 2010, 22:00, a scris:

Nu ajuta la slabit, doar transpiri mai mult.

Totusi, elimini mai multe toxine prin transpiratie.


Vizualizare mesajm3th0dman, pe 4th January 2011, 15:00, a scris:

Ai slăbit prea mult dintr-o dată, ceea ce nu-i prea sănătos și nu va ține mult, dacă nu modifici regimul alimentar.

16 kilograme e prea mult!?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate