Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

chevrolet captiva

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
adhartrans

adhartrans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.12.2010
Buna ! Ma bate gandul sa imi cumpar un  chevrolet captiva si as vrea sa aud...citesc comentariile voastre a celor care detin o asemenea masina. Detalii despre consum, motor, comportament, probleme, stiti voi, etc. Multumesc !

#2
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Exista pe forum(daca dai un search) un mare topic dedicat masinii , cu toate  datele despre ea.
Bafta!

Edited by lucianer, 28 December 2010 - 09:53.


#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ceva mai serios si la un pret f bun pentru dotarile pe care le are.
http://www.suzuki-ro...-cp-mt-_52.html

170de cai, piele, trapa, navi, xenon, clima, 4x4 permanent la 25.000 euro fara rabla. nu cred ca se poate mai bine.

#4
bogdan_0220

bogdan_0220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2006

View Postundercoverbrother, on 28th December 2010, 14:25, said:

ceva mai serios si la un pret f bun pentru dotarile pe care le are.
http://www.suzuki-ro...-cp-mt-_52.html

170de cai, piele, trapa, navi, xenon, clima, 4x4 permanent la 25.000 euro fara rabla. nu cred ca se poate mai bine.

Pai de ce mai serios ? Argumenteaza te rog
Nici macar nu se compara ce arati tu cu o Captiva, Suzuki Grand Vitara e mai mica cu 20 de cm, e pe benzina si consuma 13 in oras, nu are optiune pt 7 locuri, e mai mult axata pe offroad si are performante dinamice slabe,etc.

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001

View Postadhartrans, on 27th December 2010, 19:03, said:

Buna ! Ma bate gandul sa imi cumpar un  chevrolet captiva si as vrea sa aud...citesc comentariile voastre a celor care detin o asemenea masina. Detalii despre consum, motor, comportament, probleme, stiti voi, etc. Multumesc !


Oho, sa speram ca nu vede asta userul TomCat, ca nu mai scapam de el :D

uite aici:

http://forum.softped...howtopic=393998

#6
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View Postbogdan_0220, on 29th December 2010, 11:52, said:

Pai de ce mai serios ? Argumenteaza te rog
Nici macar nu se compara ce arati tu cu o Captiva, Suzuki Grand Vitara e mai mica cu 20 de cm, e pe benzina si consuma 13 in oras, nu are optiune pt 7 locuri, e mai mult axata pe offroad si are performante dinamice slabe,etc.
is doar vreo 10cm iar cele 7 locuri sunt o gluma. daca iti asumi devalorizarea pe care o are o masina noua iti asumi si un consum mai mare cu 2-3litri.
pai e mai serios pentru ca are 4wd permanent care culmea fix pe asfalt, nu in offroad face diferenta fata de un 4wd inteligent. vorbesc de masinile din discutie, nici una nefiind de rupt aiurea offroad.
la viteza mica, 20 la ora sa zicem sau plecarea de pe loc, comportamentul celor 2 e oarecum apropiat cu un usor avantaj pentru vitara.
in schimb, la rulare cu viteze mai mari decat ai face-o cu un turism pe drum alunecos, avantajul e mult mai mare de partea vitarei. la vitezele alea face frana de motor cu toate 4 rotile, ai 4x4 in curbe unde parerea mea este ca e nevoie mai mare decat la plecarea de pe loc (stiut fiind ca in curbe sistemele 4x4 inteligente nu prea-si fac treaba, multe chiar dezactivandu-se ca sa protejeze "cuplajul" central).
e drept ca vb dpmdv pt ca
din moment ce nu raman inzapezit cu un turism si rulez cu 60-80 la ora pe drum alunecos dar sunt nevoit sa incetinesc f mult in curbe nu vad de ce as lua ceva cu 4wd inteligent din moment ce nu face nimic in plus.
personal as lua ori un Outlander 2.0 2wd care are un pret f bun (16 mii cu rabla) si avantajul garzii la sol mai mare decat a unui break. asta daca nu e nevoie asa mare de tractiune 4wd, ori o GV daca e nevoie de tractiune integrala care in plus are si cam toate dotarile posibile in 23.000 cu rabla.

nu am nimic cu captiva, chiar mi se pare ok masina dar parerea mea este ca sistemele astea nepermanente 4wd sunt f limitate si nu-si fac treaba fix in mom in care ar fi mai mare nevoie de ele. un fel de 4wd de iesit din parcare.

Edited by undercoverbrother, 30 December 2010 - 11:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate