Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Caesar IV

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View PostZazie, on Jun 19 2006, 11:46, said:

dar cand o sa apara  concret?Ca pe situl oficial nu gasesc nimic.
In vara, din cate stiu.

#20
DarkGhost

DarkGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 12.08.2004
Super joc Caesar III, sper sa nu strice traditia....am jucat foarte mult timp acest joc ( si misiunile de dezvoltare si cele de razboi )
Numai aceste screenshoot-uri au aparut ? ( numai cele care sunt pe site-ul original [ http://www.caesariv.com ] ?

Nu vad deloc partea cu armata care facea tot farmecul jocului ? Sper ca acuma nu suntem doar pajnici  :w00t:

#21
darkjetx

darkjetx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.01.2006
abia astept sa il joc . am vazut un pic la e3 de pe youtube . zooper

am uitat sa spun vine in vara asta . ar trebui sa apara pana la sfarsitu lui august  :proud:

The latest addition to the epic city building franchise is on its way to retailers everywhere Summer 06

poza noua
[ http://img336.imageshack.us/img336/5319/32741112438905419xu.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by darkjetx, 08 July 2006 - 21:56.


#22
darkjetx

darkjetx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.01.2006
okay oameni bun .

cine vrea un demo :D ?

ftp://ftp.vugames.com/pub/sierra/caesar4/demos/caesar4_demo_en.exe

tot forumul titled mill asteapta

#23
fido_glc

fido_glc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.05.2006
Abia astept !  :coolspeak:  :coolspeak:
Foarte bun jocul.. dar de ce au asteptat atat de mult ?

#24
Monicagd

Monicagd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 16.08.2006
L-ati gasit? Il joaca cineva?

#25
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
da

#26
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
Da. Am trecut prin prima campanie unde te familiarizezi cu jocul. Chiar acum am inceput a doua campanie (jocul pe bune). Prima misiune este sa faci un oras pe langa Sicila....

Jocul arata demential...foarte detaliat.

Pentru cei care au mai jucat Caesar I, II, III, Pharaoh, Zeus...recomand sa nu mai faca prima campanie. Acolo doar inveti sa joci, nu ai acces la tot si spatiul unde trebuie sa construiesti orasul este frustrant de mic.

Pot sa spun ca ma enerveaza un singur lucru.....cred ca bara cu unelte ar fi trebuit sa se micsoreze daca maresti rezolutia....ma joc in 1280x1024 si mi se pare ca imi acopera 1/4 din ecran. Cateodata submeniurile vin peste oras si tre sa mai inchizi din ele ca sa poti sa construiesti....asta e un singur minus care cred ca poate fi reparat printr-un patch.

In rest....cumparati-l!! Merita!!!  :coolspeak:

#27
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
cere resurse mari?

#28
johnny_cv9

johnny_cv9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2006
va salut pe toti...cine poate sa imi dea si mie un crack la acest joc???

#29
vronin

vronin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 17.11.2005

View Postjohnny_cv9, on Sep 30 2006, 09:47, said:

va salut pe toti...cine poate sa imi dea si mie un crack la acest joc???

cauta in alta parte :nonobad:

#30
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
L-am gasit, l-am instalat, se misca superb (P4 2,4Mhz, 1GB RAM, ATI RADEON 9600 128MB) insa problema vine din partea mea, nu stiu sa-l joc :blush:

Ma poate ajuta cineva sa-mi zica cum fac resurse, adica Dn? Am facut cladirea de colectare taxe, se angajeaza si oameni la ea, insa nu creste deloc la Dn, care-i treaba?

#31
darius2006

darius2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2006
sal ! nu am mai jucat caesar pana acum. e super jocul,kiar dk mananca multe resurse,dar am o mare problema,de inteles pt mine. nu gasesc in meniul jocului cum sa trimit resursele catre imperiu. imi cer aia de toate,eu le am,dar nush cum sa le trimit. ma poate ajuta cineva? ms :)

#32
clax_117

clax_117

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.10.2006
cum credeti k imi merge pe urmatoarea configuratie: athlon 1800, geforce4 64mb, 512 ram <_<

#33
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005

View Postclax_117, on Nov 5 2006, 16:19, said:

cum credeti k imi merge pe urmatoarea configuratie: athlon 1800, geforce4 64mb, 512 ram <_<


Eu am XP2000 512Ram  Ati9200SE (128RAM)
Dupa 3 scenarii, cand a devenit mai complex putin, am renuntat, era prea sacadat.
Am fugit la magazin si am luat alta placa video cu 256RAM - ATI9250 cred - si merge bine.

#34
codrinake

codrinake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.11.2006

Quote

Am inceput sa-l joc si daca-l iei pe campanii mi-am dat seama ca jocul te invata singur ce sa faci si cum sa faci. Am jucat Caesar 3 si vad ca partea a 4-a le depaseste pe toate si ca, grafica si ca complexitate.
Adevarul este ca daca joci Caesar 4 sigur ai sa inveti si cate putin din civilizatia si obiceiurile romanilor dar mai ales stilul lor de viata.
Singurul impediment a fost ca a trebuit sa fac cateva modificari din configuratia calc. meu.(noroc ca lucrez la firma de calculatoare!) :peacefingers:
Am terminat prima misiune si a doua foarte repede si deja avansez in a treia.
Grija mare in a doua misiune caci satenii sunt cam flamanzii iar tu nu ai prea mult loc sa-i pui la "prasit"!:D


View Postclax_117, on Nov 5 2006, 18:19, said:

cum credeti k imi merge pe urmatoarea configuratie: athlon 1800, geforce4 64mb, 512 ram <_<
Crede-ma ca eu am un P4 630 la 3000 cu 512 DDR2, placa video GF FX 6200 TC 128mb PCIEX, si din pacate a trebuit sa schimb placa video cu una mai buna si asta nu e tot.
Am pus o placa video GF FX 6500 256Mb si 128bits PCIEX si ce crezi :huh: IMI MERGEA BINE DOAR PE 800X600!!! :o
ADEVARUL? Imi trebuie inca 512MB ram. pAREREA MEA CA TREBUIE SCHIMBATA PLACA VIDEO PENTRU MOMENT.
Dar in schimb sa fiu sincer....JOCUL CHIAR MERITA!!!

#35
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View Postclax_117, on Nov 5 2006, 16:19, said:

cum credeti k imi merge pe urmatoarea configuratie: athlon 1800, geforce4 64mb, 512 ram <_<
Prea puține detalii. Ce placă e aia? MX sau GT? Dacă e MX poți să-ți iei adio de la joc.

#36
BONO

BONO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 10.06.2005
Care ma poate lamuri si pe mine, am cumparat jocul prin reteaua diverta si l-am primit acasa jocul frumos in plic sigilat inauntru 2 CD-uri dar nici un manual si nici cheia de activare a jocului. Am scris la diverta dar nici un raspuns, a mai patit cineva asa ceva. WTF? Ma pun acum sa caut cheie la CD dupa ce am dat 120 de lei pe el?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate