Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Caesar IV

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

[ http://img369.imageshack.us/img369/644/caesarivlogowhite8uh.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sierra și Tited Mill Entertainment au anunțat joi că vor lansa o continuare la celebra serie de jocuri de construit orașe care a fascinat milioane de jucători în anii '90.

Intitulat simplu Caesar IV, jocul va păstra rețeta care a adus succesul seriei și a încântat jucătorii, determinându-i să petreacă zile și nopți în compania acestui joc, construind case, drumuri, făcând comerț și ocupându-se de nevoile populației.

Attached File  ss_14.jpg   218.91K   313 downloadsAttached File  c4ss_6.jpg   184.08K   278 downloadsAttached File  ss_11.jpg   181.01K   222 downloadshment]Attached File  ss_13.jpg   252.64K   294 downloads

Jocul conține 3 moduri de joc:

• Carieră, în care va trebui să îndepliniți diferite misiuni, care de obicei constă în construirea unui oraș, întrețineținere acestuia și apoi extinderea lui. Fiecare misiune câștigată vă va aduce o promoție, urmând ca în finalul jocului să ajungeți chiar Caesar! Pe parcurs veți avea posibilitatea să alegeți între două sau mai multe misiuni din locații diferite ale imperiului. De obicei una dintre misiuni este axată pe partea economică, iar cealaltă pe întreținerea unui oraș în zonă de război, la marginea imperiului. Iată doar câteva din locațiile în care veți ajunge să ridicați orașe: Sicily, Spain, Britain, Germany, Romania, Greece, Asia Minor, Judea, Egypt.

• Scenariu, în care vă puteți alege dintr-o listă de hărți unde trebuie să îndepliniți diferite obiective.

• "Groapă cu nisip", unde puteți construi după pofta inimii cel mai frumos și mai mare oraș din tot imperiul, fără obligații sau limită de timp!

Attached File  c4ss_9.jpg   257.21K   219 downloadsAttached File  c4ss_3.jpg   213.88K   159 downloadsAttached File  c4ss_10.jpg   255.55K   168 downloadshment]Attached File  c4ss_8.jpg   220.93K   146 downloads

Pentru a construi și întreține un oraș va trebui să fiți tot timpul atenți la economie, religie, șomaj și fericirea populației. Veți începe cu doar câteva așezăminte și câțiva locuitori, cărora va trebui să le asigurați condiții decente pentru a nu vă trezi că emigrează! Pe măsură ce condițiile de trai se îmbunătățesc, acest lucru se va reflecta și în aspectul caselor, care vor deveni mai mari și mai luxoase. Pentru a le asigura condiții mai bune aveți nevoie de bani cu care să construiți școli, biblioteci, teatre, bani care trebuie să vină de undeva. Desigur mă refer la taxe, iar cu cât locuitorii unei case sunt mai mulțumiți și au un nivel de trai mai ridicat, vor plăti taxe mai mari. Străzile orașului vor fi pline cu oameni, iar cu un simplu click puteți afla ce părere au despre oraș, situația politică, nevoi și alte lucruri interesante.

Va trebui să aveți grijă să aveți suficienți pompieri, arhitecți, medici pentru a păstra orașul curat și lipsit de boli sau incendii. Mai încolo va trebui să constuiți clădiri uriașe cum ar fi Colloseum-ul sau să organizați festivaluri pentru a vă distra locuitorii și a îmbunătăți fericirea acestora.

Religia joacă un rol extrem de important. Vor fi mai mulți zei, fiecare având un domeniu "de activitate". Va trebui să construiți tot mai multe temple pentru fiecare dintre aceștia pe măsură ce numărul populației crește și să facilitați accesul oamenilor la ele. Dacă zeii vor fi fericiți aceștia vă vor răsplăti cu vârf și îndesat. Dacă zeii vor fi mânioși blesteme aprige se vor revărsa asupra orașului.

Attached File  ss_12.jpg   189.95K   191 downloadsAttached File  c4ss_2.jpg   240.2K   196 downloadsAttached File  c4ss_4.jpg   198.39K   149 downloadshment]Attached File  c4ss_1.jpg   112.7K   166 downloads

Imperiul Roman nu era un loc prea liniștit, așa că va trebui să faceți față invaziilor de barbari și altor inamici care de abia așteaptă să vă transforme orașul în ruine! Sierra a declarat însă că luptele vor ocupa o porțiune mică din joc (lucru care pe mine mă bucură pentru că vreau să mă concentrez pe aspectul economic al jocului, există destule jocuri RTS dacă vreau numai lupte).

Printre noutățile pe care le aduce partea a patra din mult îndrăgita serie se numără: grafică complet 3D, peste 100 de clădiri unice, peste 30 de resurse pentru negoț sau alte utilizări, peste 75 personaje unice, sfătuitori care vă ajută să îndepliniți obiectivele și peste o oră de muzică de la compozitorul Keith Zizza.

Vizitați site-ul oficial pentru mai multe informații, poze, wallpapers despre joc:

http://www.caesariv.com/

Lansarea jocului va avea loc în toamna anului 2006. :peacefingers:

#2
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
vai de mine dupa ce am citit tot si m-am uitat la toate pozele, ma anunti ca se lanseaza in 2006 toamna?  :wallbash: mi s-a facut pofta si cred ca ma apuc de un caesar III.

#3
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Si eu cred ca iau Caesar 3 la puricat :)

#4
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
@Codename
3 bile albe pentru postul de mai sus.  :)

#5
maharajah

maharajah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.06.2005

fed_up, on Aug 20 2005, 08:19, said:

@Codename
3 bile albe pentru postul de mai sus.  :)

<{POST_SNAPBACK}>


+ 1


imi reinstalez si eu C3...

#6
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pacat ca iar ii baga o grafica mai buna ca sa te forteze sa-ti upgradezi calculatorul, dar feeling ioc ... sper sa fie macar la fel de bun ca c3  ^_^

#7
scorpyus

scorpyus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.03.2005
Dupa ce am vazut trailerul si screenurile m-am mai stat pe ganduri si m-am apucat sa rascolesc CD-urile pana am dat de Caesar III. Deja am facut primele doua misiuni din campanie. :D

Pana in 2006 cred ca termin si cleopatra si zeus, numai asa sa-mi mentin moralul ridicat :peacefingers:

#8
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Se vede că mi-a plăcut mult Caesar III. ;)

Preview on GameSpot!

http://www.gamespot....3&mode=previews

#9
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
uuuu... taare... dar am emotii cu calculatorul <_<

#10
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
si totusi ce aduce in plus fata de Caesar 3?  :huh:  (in afara de grafica 3D)

#11
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Mi-a placut foarte mult Caesar III, l-am jucat la disperare la vremea lui. Abia astept Caesar IV...sper sa nu fie o dezamagire.

#12
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005
mai apare inca un joc gen caesar, tot in Roma "civcity: rome"  Info aici

Inca cateva luni de asteptare :)

#13
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Fanii trebuie sa isi adune de pe acum banuti pentru ca Caesar IV va cere niste resurse considerabile deoarece in enginul 3D au fost introduse cam toate tehnologiile de ultima ora: HDR, Pixel Shader 3.0, Soft Shadows, Nomal maps etc. Daca tinem cont de intinderea unui oras si de faptul ca in jocurile anterioare puteam avea cateva sute de personaje vizibile (si cateva zeci de mii de locuitori) atunci sunt aproape convins ca cine a rulat Oblivion (cu tot cu bugurile lui cu tot) nu va putea rula si Caesar IV.

#14
Tudoracke

Tudoracke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2006
Mie Caesar nu prea mi-a placut, conceptul lui Zeus mi s-a parut mult mai reusit, iar faptul k puteai sa faci ro*****s facea jocul Zeus de 2 ori mai jucabil. Ar fi nice, daca ar mari si un pic mai mult aspectul militar. Adik sa comanzi trupele la un atac nu doar sa astepti rezultatul ca in Zeus, sau nici atat in Caesar III

#15
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Seria Caesar se bazează pe partea economică. Cei care doresc lupte măreţe sunt liberi să aleagă Heroes V, Warcraft sau alte strategii.

#16
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View PostTudoracke, on Jun 14 2006, 23:57, said:

Mie Caesar nu prea mi-a placut, conceptul lui Zeus mi s-a parut mult mai reusit, iar faptul k puteai sa faci ro*****s facea jocul Zeus de 2 ori mai jucabil. Ar fi nice, daca ar mari si un pic mai mult aspectul militar. Adik sa comanzi trupele la un atac nu doar sa astepti rezultatul ca in Zeus, sau nici atat in Caesar III

Daca zici ca nu ti-a placut Caesar, inseamna ca ai jucat prima data Zeus si abia apoi Caesar :). Zeus e bazat pe Caesar, asa cum a fost si Pharaoh. Bazele au fost puse in Caesar, si e normal sa avanseze in timp, sa mai adauge cate ceva. Mie mi-a placut mult mai mult Caesar, Zeus era prea.. simplu. Cel putin partea cu populatia era banal. Imediat duceai casele la nivel max

#17
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Caesar III mi-a placut la nebunie, ca nicio strategie pana atunci.
Tare ma tem insa ca va fi o dezamagire.  :(

#18
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
dar cand o sa apara  concret?Ca pe situl oficial nu gasesc nimic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate