Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Synertek S200 - upgrade

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
drzed

drzed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 23.08.2002
te contrazic cristi upgradeul hard rezolva toate problemele din fabrica cele facute de utilizator normal ca nu

#56
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
daca al 3-lea terminal s200, cu ultimul update de soft, face la fel ca celelalte 2 (arata ca e in retea dar de fapt nu este), ce recomandati? in afara de a pierde timpul pana am norocul sa nimeresc un terminal care merge.

#57
drzed

drzed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 23.08.2002
ma repet trimite-l in service nu sa-l inlocuiasca ci sa ti-l repare ca e mai bun k cel nou :)))

#58
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
Recunosc - si eu am fost cu telefonul in sevice... si mi l-au schimbat cu unul nou (exceptie facand bateria) insa ca data de fabricatie e cu vreo 5 luni mai vechi decat telefonul achizitionat initial, insa a fost cu soft v2.027; l-am testat de a iesit "fum" din el, iar problema cu reteaua mi se pare pe deplin rezolvata... sau poate am nimerit un telefon care sa nu mai aiba acest simtom - oare?!  :confused:  eu tind sa cred ca problema a fost rezolvata software...
Inca o chestie - la v2.028 contrastul default e setat pe 7 (in loc de 5) - probabil ca atunci cand telefonul se incalzeste prea mult si mai sunt si 38 de grade afara sa poti sa cobori mai jos.

Nu stiu despre ce vorbeste Alice cu blocatul (mai ales ca "a auzit")... pot sa zic ca aproape intr-un an de zile - daca mi s-a blocat de doua ori...   sa nu fi ramas un buton apasat ceva...  :D

#59
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
telefonul ala il folosesc 2 saptamani pe luna, in fiecare luna.

invata sa citesti, am zis ce inseamna blocat:
"parea ok si nu era in retea"

#60
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by Alice
"parea ok si nu era in retea"

Cred ca nimeni nu a inteles ce inseamna  "parea ok si nu era in retea" - asta numesti tu BLOCAT?   :rolleyes:
Puteai sa spui ca nu comunica cu reteaua desi aveai semnal (ca altfel nu stiu cum iti dai tu seama ca "nu era in retea" - invata sa te exprimi   :ciocan:

#61
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Se poate face ceva cu un S200 care nu mai este in retea - adica nu mai este al proprietarului ? L-am primit de la cineva si nu stiu ce sa fac cu el.

#62
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
am spus mai sus, inainte sa zici tu ceva, ce inteleg prin blocat.
se pare ca si cei din reprezentantele zapp inteleg acelasi lucru.
daca citesti cu atentie (Asta in cazul ca stii sa citesti)

Quote

a descoperit un prieten... update de la 2.026 la 2.028
bateria tine de vreo 3-4 ori mai mult, intr-adevar.
daca la 2.026 'se bloca' (parea ok si nu era in retea) odata la 2-3 zile, acum se blocheaza de 2-3 ori pe zi, in fiecare zi.
o sa vezi ca am explicat ce inseamna 'blocat' la mine.

#63
DanyB

DanyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.07.2003
hi guys, sunt nou p'aici dar ma macina niste intrebari. am citit si eu ce s-a scris pana acum. eu am s200 cu 2.025n 19.07.2002 si am probleme si cu iesitul din retea dupa incarcare mai ales cat si cu bateria care tine cam putin (am baterie medie). sa fac sau sa nu fac upgrade, si care e ultima versiune de soft ? se poate schimba logoul de pe ecran cu cablu (exista soft public) ?
thx

#64
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by dannyb
hi guys, sunt nou p'aici dar ma macina niste intrebari. am citit si eu ce s-a scris pana acum. eu am s200 cu 2.025n 19.07.2002 si am probleme si cu iesitul din retea dupa incarcare mai ales cat si cu bateria care tine cam putin (am baterie medie). sa fac sau sa nu fac upgrade, si care e ultima versiune de soft ? se poate schimba logoul de pe ecran cu cablu (exista soft public) ?
thx

Eu cred ca rezolvi problema, oricum ar fi bine sa pui o versiune mai noua...
LOGO?!? - No WAY!!!  :drac:

#65
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Incepand cu 01.12.2003 terminalele Synertek S200 s-au retras de la vanzare de catre Telemobil

#66
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
NOT TRUE

#67
urban

urban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,622
  • Înscris: 25.07.2002

Quote

Originally posted by Courage
E frustrant ca il tin langa pat cand in incarc si dimineata il pun repede in buzunar.

Intre timp el este blocat... desi arata retea full, nu pot da telefoane sau primi.  

Si, adesea ma trezesc pe la pranz ca e blocat, dupa ce mai mult ca sigur m-au injurat cativa ca am telefonul inchis :@


Si al meu avea exact aceleasi simptome .. l-am dus la cineva la telemobil si s-a rezolvat .. am inteles ca este o problema cunoscuta care se rezolva rapid printr-o interventie hardware la telefon, interventie care am inteles ca dureaza cateva minute. Asa ca probabil singura posibilitatea sa nu mai apara problema e sa-l duceti la magazin. Din pacate nu stiu nimic de upgrade software .. al meu are versiunea 2.028N si dupa interventia respectiva nu mai am probleme cu el de blocare dupa incarcare.

#68
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Master>> Hai ma... Ai surse rele sau nedocumentate... E vizibil, e internal news.... Nu e frumos sa zici neverificat..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate