Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Synertek S200 - upgrade

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Problema este ca as vrea sa imi schimb Synertek-ul, insa nu stiu ce sa fac - sa il schimb acum cu un Hyundai sau sa il "repar" cu alt Synertek pana apare un alt terminal si atunci sa il schimb...

Nici sa nu te gindesti sa schimbi Synertek-ul pt un Hyundai. S-ul e
mult mai finut, si are o gramada de facilitati inexistente la H.
  Daca chiar vrei sa-l schimbi cu un H, ia-ti macar unul argintiu care
arata cit de cit mai "smecher". ;) sau dac schimbi S-ul schimba-l cu
unul din lotul nou, de preferintza albastru ca arata cel mai bine.
    Din zvonurile auzite, urmatorul telefon care va fi lansat oficial de Telemobil va avea intr-adevar ecran color asa ca stand-by pina prin mai-iunie... :yeah baby

#38
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Nici sa nu te gindesti sa schimbi Synertek-ul pt un Hyundai. S-ul e
mult mai finut, si are o gramada de facilitati inexistente la H.

In afara de vibratie (care e intradevar utila) in rest nu folosesc nimic in plus...  La S e nasol ca nu raspunde prea promt... sta si se mai gandeste el putin...  :(

#39
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002

Quote

Originally posted by Masterboy

   Din zvonurile auzite, urmatorul telefon care va fi lansat oficial de Telemobil va avea intr-adevar ecran color asa ca stand-by pina prin mai-iunie... :yeah baby

Synertek?

#40
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Daca e sa imi iau? sa imi iau Synertek? Sau sa imi iau Hyundai? Raportul design/calitate care e la fiecare? Thanks

#41
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Nu iti lua Synertek. Mai mult nu am ce sa iti spun.
Nu stiu despre ce calitate poate fi vorba.

#42
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Din zvonurile auzite, urmatorul telefon care va fi lansat oficial de Telemobil va avea intr-adevar ecran color asa ca stand-by pina prin mai-iunie... :yeah baby

Terminalele color pot sa spun ca nu ma prea incanta... au rezolutie slaba (si nu mai vad Mobile explorer cu 24 de caractere), papa bateria mai repede... eu unu as fi multumit cu un telefon gen Nokia 6310 pentru Zapp.

#43
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Oricum, sa nu va asteptati la cine stie ce terminal color ultra sofisticat. Terminalul va fi produs tot de una din firmele sud-correene cu care Telemobil are contract, in speta Hyundai-Curitel/Synertek Wireless.

#44
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Referitor la Synertek, in afara de un semnal ceva mai slabut decit Hyundai, majoritatea bug-urilor au fost eliminate.
Acidman, parerea mea este ca Synertek este f bine dotat referitor la facilitatile oferite, fata de Hyundai care este un telefon dotat la nivelul lui 98-99, in afara de Mobile Internet Explorer, bineinteles.

#45
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Masterboy, explica-mi si mie cum este cu S200 care nu este frecvent in retea si nici macar nu indica asta. Si de ce un telefon este schimbat in service cu unul fabricat in 04.01.2002, "nou"? Crede-ma ca ma abtin sa spun mai multe.

#46
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by cristi ()
Masterboy, explica-mi si mie cum este cu S200 care nu este frecvent in retea si nici macar nu indica asta. Si de ce un telefon este schimbat in service cu unul fabricat in 04.01.2002, "nou"?

Absenta aberanta din retea ma deranjeaza si pe mine... de aceea as dori sa schimb S-ul cu un H.
Totusi nu inteleg - de ce in service le schimba cu unele mai vechi?!?  :mad: al meu spre exemplu e facut in luna a 5-a din 2002 cu ultima versiune de soft 2.025 - nu vad cu ce ar fi mai bun unu facut la inceputul anului...  :help:

"Avantajele" Synertek-ului sunt asa de "low-quality" incat se merita sa iti iei mai bine un Hiunday despre care nu am auzit atatea lucruri rele.

PS: Stie cineva vreun cod pentru camp cod service?  :drac:

#47
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Culmea... telefonul anterior (fabricat in 05.2002) venise din service  dupa un "upgrade RF" cu mai multe probleme cu semnalul decat inainte (si cu 2.027N din 19.12.2002 parca).
Am si un H-100 si chiar nu am avut pana acum nici o problema. E un telefon pentru dat si primit apeluri, browser-ul este ceva mai rapid, dar atat.

Chiar m-am saturat de subiectul Zapp si Synertek.
Toate cele bune.

#48
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Pentru toti nefericitii posesori de S200: a aparut update de soft 028 care rezolva problema blocarii in/out retea. Mergeti in agentii ca e free

#49
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by morogan
...a aparut update de soft 028 care rezolva problema blocarii in/out retea.

Aceasta problema am impresia ca a fost rezolvata inca de la v.2.027 - eu am pe telefon versiunea asta de vreo 2 luni si nu am mai intalnit preoblema cu reteaua... probabil ca in 028 au mai rezolvat si alte preobleme... pacat ca nu au un "What's New"  ;)

#50
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Maine dau o fuga sa schimb softul.

E frustrant ca il tin langa pat cand in incarc si dimineata il pun repede in buzunar.

Intre timp el este blocat... desi arata retea full, nu pot da telefoane sau primi.

Si, adesea ma trezesc pe la pranz ca e blocat, dupa ce mai mult ca sigur m-au injurat cativa ca am telefonul inchis :@

#51
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
Nu stiu cati dintrei cei ce au S200 si-au facut acest up-grade la firmware, eu unu am avut si 2.027 si 2.028 de aceea ma ingramadesc sa spun:

- de remarcat ca nici la v2.027 nici la v2.028 nu am remarcat nici macar o virgula sau un punct in plus in meniul telefonului, nici macar acele mici baguri de navigare in meniu nu au fost rezolvate, insa:

- de la v2.027, S200 nu mai reactioneaza in unele cazuri ca si cand nu ar fi in retea, deci acum toate apelurile vin OK!

- la v2.028 - tot ce am putut sa vad nou la aceasta versiune, este timpul de stand-by care este mult mai bun - tine cam de 2-3 ori mai mult bateria decat inainte; deci chiar si cu un acumulator slim nu te mai poti plange ca "nu mai ai baterie" decat daca nu ai vorbit prea mult la el... pe mine ma tine cu un slim cam 4 zile cu ~ 15 minute vorbite si cateva sesiuni de accesare a portalului prin www (care consuma in draci).

A mai descoperit cineva altceva?!

#52
drzed

drzed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 23.08.2002
degeaba il duci in magazin sa-ti upgradezi softul nu o sa fie nici o diferenta pana nu-l duci si in service sa-ti faca cea acolo.......(hard)

#53
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
a descoperit un prieten... update de la 2.026 la 2.028
bateria tine de vreo 3-4 ori mai mult, intr-adevar.
daca la 2.026 'se bloca' (parea ok si nu era in retea) odata la 2-3 zile, acum se blocheaza de 2-3 ori pe zi, in fiecare zi.

#54
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Versiunea 2.028N nu rezolva problema iesirii din retea. Nici upgrade-ul hardware nu o sa va ajute prea mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate