Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

CALITATE IMAGINE SONY FX1000

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91
big-boy82

big-boy82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2007
Buna ziua, ma scuz daca postez unde nu trebuie dar am tot cautat si nu am gasit raspunsul in alta parte. Care este diferenta intr-o filmare 4:3 si 16:9. Ce ar trebui sa aleg? Banuiesc ca nu exista o diferenta de calitate a imaginii.

#92
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
16x9 sau 4x3 reprezintă aspectul imaginii, proporția dintre lățime și înălțime. 4x3 nu prea se mai folosește. Dacă filmarea va fi vizionată strict pe televizorul bunicii, atunci filmează 4x3, dar dacă există șanse să vizionezi pe un tv din zilele noastre, LCD, atunci îți recomand 16x9. Nu mai zic că dacă filmezi HD, vei avea disponibilă numai varianta 16x9.

#93
p_zoli2007

p_zoli2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2011

View Postironzzz, on 14 decembrie 2010 - 11:41, said:

Daca faci captura sd si materialul se vede bine doar cel final are probleme, nu este de vina camera. Camera este destul de buna, da-mi un pm sa-ti dau cateva setari pentru ea si profile de culoare. Vei fi uimit de diferenta.

pot sa cer cateva cateva setari  profile de culoare?

#94
tonimatei

tonimatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.02.2014
salut. doresc sa imi achizitionez o camera full hd pentru filmari la nunta. mi s-a recomandat fx 1000 insa nu as vrea sa fie cu hdd. puteti sa imi recomandati ceva asemanator dar pe card?

#95
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Sony-AX2000 - NX5-PMW200-FS100-FS700 sau Panasonic AG AC 90-120-130-160-AF101,depinde de buget .
FX 1000 este hdv nu full-hd si filmeaza pe caseta.
Succes!

Edited by SDHC, 26 February 2014 - 20:55.


#96
tonimatei

tonimatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.02.2014

View PostSDHC, on 26 februarie 2014 - 20:53, said:

Sony-AX2000 - NX5-PMW200-FS100-FS700 sau Panasonic AG AC 90-120-130-160-AF101,depinde de buget .
FX 1000 este hdv nu full-hd si filmeaza pe caseta.
Succes!
ca sa fiu mai explicit. am buget 15000 ron si doresc sa iau o camera bunicica care sa inregistreze pe sd. de preferat full hd si un aparat foto bun. intentionez sa le folosesc la evenimente. sunt incepator. doresc ceva cu care s ma descurc sa nu dau buleala dar sa ma si incadrez in buget. camera poate fi si sh. aparatul doresc neaparat nou . eventual si ce obiectiv sa caut cat de cat. multumesc mult.
am vazut panasonicul ag ac 90. mi se pareok ca si buget. insa specificatii?  fac treaba sau nu fac

Edited by tonimatei, 26 February 2014 - 22:10.


#97
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Citeste,mesajul privat!

#98
kondorus

kondorus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2010
Salutare,
Ceva profile de culoare pentru Fx 1000 e  .....   Sunt incepator si doresc sa o pot exploata binisor  .  Merci anticipat pentru eventualele raspunsuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate