Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

AIMP3

- - - - -
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#1
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Pentru cine-i interesat, am dat intamplator de un zvon care face referire la AIMP3 si cateva inbunatatiri.. ;)

#2
AndutzU_DarKRage

AndutzU_DarKRage

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 20.10.2005
Asteptam..

#3
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Abia astept sa apara.

#4
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Primul beta ar trebui sa apara pana la sfarsitul lunii. Cei de la aimp sustin ca au "reinventat roata" cu noul sound engine care in mare parte este deja implementat in noua versiune AIMP3.
Mai multe detalii in zilele ce urmeaza.

#5
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005

 AXS, on 13th December 2010, 00:00, said:

Pentru cine-i interesat, am dat intamplator de un zvon care face referire la AIMP3 si cateva inbunatatiri.. ;)
Te rog frumos,  cu "M" se scrie cuvântul "imbunãtãþiri".  :nonobad:

---------

cat despre AIMP3, sper sa aduca ceva imbunatatiri la suportul pentru plug-in-uri DSP winamp

#6
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009

 klaudyuxxx, on 15th December 2010, 11:15, said:

---------

cat despre AIMP3, sper sa aduca ceva imbunatatiri la suportul pentru plug-in-uri DSP winamp
A reusit cineva sa foloseasca Winamp cu DFX 9, pt AIMP2 ?

#7
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
mie nu mi-a placut niciodata DFX ... jammix ai incercat ?

#8
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009

 klaudyuxxx, on 15th December 2010, 11:43, said:

mie nu mi-a placut niciodata DFX ... jammix ai incercat ?
Nu am incercat Jammix.
Ce nu-ti place la DFX ?

#9
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
Am incercat acum DFX9 cu AIMP2, si imi merge.

interfata e super faina, efectele sunt ok, cu exceptia bassului care e departe de ce-mi ofera jammix.

http://www.winamp.co...ncer-031/147820
+ PRESETARI: http://www.winamp.co...-presets/150206

#10
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Mie nu-mi merge DFX 9 cu AIMP2. Folosesc versiunea 2.61 build 583
Se blocheaza in timp ce canta o melodie.
Poti sa ma ajuti cu niste detalii, te rog ? Poate am procedat eu gresit, dar nu cred.
Doar ca am inlocuit dsp_dfx.dll -urile
Multumesc.

#11
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
am copiat dsp_dfx.dll in C:\Program Files\AIMP2\PlugIns ... si cam atat.
Avem aceeasi versiune de AIMP iar DFX e v9.300.
Dar am scos niste DLL-uri de la AIMP, respectiv le-am mutat in alta parte. De ce? Nu mai tin minte ce-am vrut sa fac, dar e posibil sa influenteze cumva.

DLL-urile scoase:
Attached File  2010_12_15_120444.png   6.09K   99 downloads

#12
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Acum merge. Am procedat asa cum ai scris mai sus, am scos acele DLL-uri.
Multumesc.

#13
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Degeaba, AIMP2 nu suporta plugin-uri la nivel de Output - acesta fiind bonusul principal promis pentru AIMP3.  D'aia Winamp - inca, e peste AIMP2 la nivel de player audio... ca unii prefera AIMP2 pentru interfata si mai mult ca sigur, respectivii au folosit mereu Direct Sound ca Output - alea sunt opinii bazate pe ignoranta, irelevante intr-o comparatie directa..

PS.Si nu, nu laud Winamp pentru ca asta folosesc eu sau ceva in genu - ba dimpotriva, folosesc Foobar2000 si uLilith pentru muzica... doar ca Winamp2000 cu KS ca si Output e mai potent ca AIMP2.

#14
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
Daca esti caine sau pisica sau ai un simt al auzului supraomenesc sau ai aparatura audio high end de mii de euro cu o placa de sunet cu un pret > 1000 lei care sa-ti redea sunetul cu o fidelitate de 99.99 % si asculti 90% lossless audio,  DA, merita sa te complici cu tot felul de pluginuri ca sa fii sigur ca obtii cel mai bun rezultat. Daca oricare din cele de mai sus nu sunt indeplinite, personal consider ca cel ce foloseste astfel de pluginuri, ori e plictisit de moarte, ori are o putere a autosugestiei fenomenal de puternica si chiar crede ca se aud mai bine empetreiurile piratate de pe net care au deja o mare parte din calitate pierduta, ori ii place sa o abureasca in stanga si-n dreapta ca el e diferit si foloseste mama plug-in-ului de care nici Dumnezeu n-a auzit.

Edited by klaudyuxxx, 15 December 2010 - 16:49.


#15
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

 klaudyuxxx, on 15th December 2010, 16:49, said:

Daca esti caine sau pisica sau ai un simt al auzului supraomenesc sau ai aparatura audio high end de mii de euro cu o placa de sunet cu un pret > 1000 lei care sa-ti redea sunetul cu o fidelitate de 99.99 % si asculti 90% lossless audio,  DA, merita sa te complici cu tot felul de pluginuri ca sa fii sigur ca obtii cel mai bun rezultat. Daca oricare din cele de mai sus nu sunt indeplinite, personal consider ca cel ce foloseste astfel de pluginuri, ori e plictisit de moarte, ori are o putere a autosugestiei fenomenal de puternica si chiar crede ca se aud mai bine empetreiurile piratate de pe net care au deja o mare parte din calitate pierduta, ori ii place sa o abureasca in stanga si-n dreapta ca el e diferit si foloseste mama plug-in-ului de care nici Dumnezeu n-a auzit.

Vorbesti prostii.

Diferenta e audibila si sub scule de 1000 Ron (casti + placa de sunet).

Ar trebui sa fii putin dus cu pluta, sa dai mii de euro pe scule audio si sa folosesti PC-ul ca sursa pentru adutii muzicale, ba mai mult sa folosesti si ceva plugin-uri cand ai un amp de 1000+ Euro...

Nu trebuie sa fii caine sau pisica, sa ai ureche muzicala si un simt auditiv mai antrenat ca al utlizatorului de rand, ce-i drept poti fi afon daca nu faci diferenta intre un mp3 la 96 Kbps si un .Flac. Ca tu folosesti empetreiuri piratate encodate la cine stie ce valori (calitatea tine de encodare) - tine asta pentru tine, nu vorbi in numele tuturor... sau sa inteleg ca toti utilizatorii de AIMP sunt in aceeasi situatie!?  <_<

Edited by AXS, 15 December 2010 - 18:02.


#16
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
1. In loc sa citezi inutil tot ce-am scris eu, mai degraba mi-ai fi citat paragraful in care eu iti dau impresia ca vorbesc pentru toti utilizatorii.
2. Nu am dat valori de bitrate pentru mp3-uri.
3. Nu am facut o comparatie intre mp3-uri si flac-uri.
4. Am facut comparatie intre un player - ks si un player + ks folosit pe un PC obisnuit.
5. Intre un mp3 de 320 kbps si un flac, redate cu pluginul de output original, cu o placa de sunet si o pereche de casti normale ( nu low end), eu unul nu simt vreo diferenta.
6. La ecuatia 5, scot pluginul original si bag KS, si la fel, nu observ nicio diferenta.
7. Intre un flac redat cu pluginul original, si un flac redat cu KS, la fel, nu observ nicio diferenta.
8. "Ca eu folosesc folosesc empetreiuri piratate" ? N-am zis ca folosesc, n-am zis ca nu folosesc, n-am zis ce fac ceilalti romani, dar te-ai uitat in ultima vreme pe statisticile pirateriei din Romania?
9. Considerand faptul ca o pereche de casti profesionale costa 4400 lei si o pereche middle range costa sa zicem jumate, 2200 lei, eu, personal, cred ca persoana care foloseste "SCULE" in valoare insumata de 1000 lei + un player cu pluginul ks pentru a avea parte de o auditie superioara fraierului cu player normal, da dovada de foarte multa naivitate.
10. Da, desigur, se simte diferenta intre un mp3@96kbps si un flac.
11. Totusi, cati romani, in ziua de azi, isi permit "SCULELE" alea la 1000 de lei? Probabil sunt cativa, f putini. Si din aceia, oare pe cati chiar ii intereseaza infima diferenta date de fenomenalele scule, la pretul de 1000 de lei.
12. E al doilea topic in care aduci vorba de ks. Nimeni nu te-a bagat in seama, nici in primul, nici in asta, in afara de mine, care ti-s impotriva.
13. So, parerea mea, cut the crap.

ps: sa nu uiti, iMbunatatiri.

Edited by klaudyuxxx, 15 December 2010 - 18:42.


#17
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Tinere, vorbesti prostii - din nou!

1 ->8. Tu, ai batut apropouri... cum pe mine nu ma cunosti, am banuit ca se bazeaza pe experiente tale... sa nu mai zic de prostiile insirate, de unde puteam trage concluzia - cum ca ai fi afon sau ceva in genu. Cel putin, cu ultimul post - ti-ai mai spalat imaginea... adica mai stii una alta, de nu te-ai informat intre timp. :)

Quote

9. Considerand faptul ca o pereche de casti profesionale costa 4400 lei si o pereche middle range costa sa zicem jumate, 2200 lei, eu, personal, cred ca persoana care foloseste "SCULE" in valoare insumata de 1000 lei + un player cu pluginul ks pentru a avea parte de o auditie superioara fraierului cu player normal, da dovada de foarte multa naivitate.

De la +500 Ron - toate modele din lista respectiva sunt casti bune de studio - aka profesionale... si nu numai, fiind modele preferate si de audiofili. De la 2200 Ron in sus, sau de ce nu 4400 Ron, putem vorbi de casti High-End pentru audiofili extrem de pretentiosi... sau, casti de fite... Dupa cum am mentionat si mai sus, respectivii nu folosesc PC-ul pentru auditii muzicale... Sa nu mai zic, ca tu ai impresia ca la 1000 Ron (o placa de sunet + o pereche de casti) doar o persona care da dovada de foarte multa naivitate ar putea avea parte de o auditie superioara... doar cipul integrat si niste casti A4Tech de 12 Ron sunt la fel de potente...  <_<  Dupa mentalitatea ta, sau mai corect spuns "in baza cunostintelor tale" brand-uri ca AKG, Sennsheier, ATH, Beyerdynamic, s.a.m.d - vand jucarii pentru cei afectati de placebo effect...  <_<

11.Sa-ti permiti ceva e una si sa achizitionezi acel ceva e alta...

12.Poate, numai din cei cu experiente similare cu alte tale au dat pe aici in ultima vreme, sau si daca au intrat altii, banuiesc ca ti-au ginit personalitatea si nu au vrut sa-si puna mintea cu tine. Indiferent de situatie, nu pot sa zic ca-i condamn - cel putin pentru ultima parte, vorbesc din experiente proprii (banuiesc ca o sa te tii ca scai de mine prin toate topicurile...:) ).

Daca nu faci diferenta intre DS si KS/ASIO/WASAPI, tu ar trebui sa fii multumit cu AIMP2 - cum in cazul lui AIMP3, partea legata de output e cel mai asteptat feature.

#18
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
AIMP3 prezinta DropWheel

Cand adaugati muzica in playlist va aparea asa numitul DropWheel:

[ http://www.aimp.ru/blogs/wp-content/uploads/2010/12/dropwheel.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ http://www.imagepost.ru/images/381/Ii2xMF1PRkmNnL7PP2qM.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

-daca alegeti butonul de sus, melodiile vor fi adaugate la inceputul playlistului
-daca alegeti butonul de jos, melodiile vor fi adaugate la sfarsitul playlistului
-daca alegeti butonul din dreapta, melodiile vor fi adaugate la pozitia curenta din playlist
-daca alegeti butonul din stanga, melodiile vor fi adaugate aleatoriu in playlist

Primul beta este programat sa apara in cateva zile

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate