Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Battle: Los Angeles (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
DorelAtelier

DorelAtelier

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 176
  • Înscris: 04.04.2011
Cu filmul asta poti adormi boracii la gradinita.

Un alt shit in care marines mac mac trebuie sa apara indestructibil si invincibil.
Ratze pe varza. :yawn:

Edited by DorelAtelier, 07 April 2011 - 19:08.


#20
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Cea mai tare faza a fost cand au presupus americanii ca alien-sii nu au suport aerian.....really?
Si a doua faza cand au gasit alien-ul ala semi-mort, l-au adus in cladire sa-i caute punctele slabe si tipa: I can help, i'm a veterinarian!!.
Povestea soldatilor a fost atat de slaba, fara substanta fara nimic. Nu m-a convins nimic in jocul lor.

alien-asii erau aiurea facut si ca concept(nu aveau nimic special, interesant) si ca realizare efectiva.efectele au fost slabe rau
per total nu mi-a placut deloc. si a mai si tinut 2 ore. Si cand ma gandesc ca il asteptam si vroiam sa-l vad la cinematograf deoarece m-a pacalit traler-ul. Noroc ca a aparut calitate buna inainte sa arunc banii pe fereastra.

#21
V1erme

V1erme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 05.09.2010

View Postvladtud, on 30th January 2011, 15:55, said:

Sper sa invinga alienii :lol:
M-am saturat de filme in care oamenii inving mereu <_< ! Oricum sunt sigur ca va fi un film 99.9% efecte speciale, 0.01% poveste :thumbdown:
Se pare ca oamenii ii inving pe alieni sau cel putin asa se intampla la Los Angeles. :lol:

#22
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009

View Postuser033, on 30th January 2011, 15:57, said:

skyline

prost film  :confused:

Edited by SundanceKid, 09 April 2011 - 17:40.


#23
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
L-am vazut si eu azi la cinema city , nu e cine stie ce minunatie dar  are actiune, efecte speciale  destul de reusite si nu te plictiseste, pana la urma isi merita banii.

#24
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009
l'am vazut si eu. l'am vazut pana la capat, ceea ce inseamna ca nu a fost chiar asa rau, insa nu l'as mai revedea. asta spre deosebire de independence day  :proud:

#25
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
slabut...merge sa te uiti la el daca nu ai altceva de facut...

#26
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
dupa ce am citit topicul am zis sa ma uit si eu... ca fan inrait SF.

Ce pot sa zic --- destul de interesant, actiune, suspans, efectele asa-si-asa, povestea slabuta.

Faza cu suportul aerian - penala, faza cu alienii care ies din apa si trag in lumea despuiata care sta pe plaja - penala  :lol:

Luptele in sine bune, dar nerealista faza cand se intorc ei la baza si in loc sa manance sau sa se intinda 1 ora, incarca armele si plec inapoi dupa ce si=au dat duhul sa ajunga pana acolo. wtf ? pana si rambo mai dormea.

Extraction Point C - cum aterizeaza elicopterul intr-o zona plina de aliens, cum survoleaza peste centrul lor de comanda fara sa traga nimeni in ei ?  iar inainte- cand pleaca de langa baza aia smechera distrusa in totalitate, dar care totusi are cladiri intacte pline cu arme, documente, dar fara nici un supravietuitor.

Scenariul are lacune serioase. acu nu zic ca stargate e perfect, dar totusi...

Oricum, interesant !  B)

#27
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
L-am vazut pe fast-forward :D Adormeam bine daca ma uitam cap-coada la el, mai bine ma uitam la Harry Potter. E un alt bullshit US army style in care oamenii sunt invincibili, nimic nu ne poate decima, nici macar niste alieni care apropo, semanau foarte bine cu niste roboti din Star Wars combinati cu ET.

Dezamagitor...

Edited by angel, 19 April 2011 - 08:58.


#28
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
toate filmele in care oamenii ii bat pe alieni sint cretine. tot ce-am putea face impotriva unora care sint in stare sa vina pina aici si au ginduri rele e sa ne lansam toate bombele atomice si sa ridem de ei in timp ce ne facem friptura. asta in cazul in care tehnologia nu le permite sa le prinda in aer si sa le transforme in hamburgeri. ceea ce e destul de probabil

#29
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Am vazut odata un film in care alienii castiga, da rau de tot.

Un episod din serialul The Outer Limits. cumva pamantenii construiesc o bomba care sa-i elimine definitiv pe inamici, si dupa lupte grele, spioni interni gasiti, etc, ultimii 2 supravietuitori de pe nava reusesc cu un ultim efort dramatic sa armeze si sa detoneze bomba. Parte tare e ca, unul dintre ei era alien sub acoperire, si in final ajung sa distruga... pamantul. Ce fata de tamp a facut alalalt cand si-a dat seama...  :lol:

Anyway... Nu am mai gasit episodul ala pe nicaieri, dar nici nu prea am cautat asa tare.

Daca-l stie cineva, si da un titlu, raman recunoscator.

L.E. ------ The Light Brigade este episodul in cauza!

PLOT :
In this sequel to episode 14 of season 1, "Quality of Mercy", the ship The Light Brigade is the last hope of humanity in a war against an alien race. In an attempt to turn the tide of the war, humanity is resorting to a Hiroshima-type strike. The Light Brigade carries a new bomb to be delivered to the enemy homeworld. This bomb works by breaking down the forces which hold subatomic particles together to form an atom. As with the original atomic bomb, a very limited number were made. The first was tested on one of the Martian moons, and created an explosion of such power that it was daylight on earth for several days. The Light Brigade's purpose is to deliver this powerful weapon to destroy the enemy homeworld. Unfortunately the aliens ambush the ship, and use their unique methods to trick the survivors of the Light Brigade into failing their mission. This feat is achieved by Robert Patrick's character, John Skokes, whose physical likeness has been assumed by an alien spy, leading one to believe the real Skokes died in captivity (following the events depicted in "Quality of Mercy"). In the closing scene, at huge personal cost, a young cadet (Wil Wheaton) releases the bomb over what the he believes to be the alien homeworld. It is in fact Earth, and the mission is not only a failure, but the unleashing of the doomsday weapon on an already crippled humanity.

Edited by bluesnake, 21 April 2011 - 10:33.


#30
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
pe imdb acest episod are 8.8

Descrierea pe imdb

#31
enegrea

enegrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.05.2006
Prost rau de tot. Trebuie sa scriu pagini intregi ca sa cuprind toate imbecilitatile din film si n-am timp de asa ceva. Nota mea - 3/10.

#32
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Am avut senzatia ca vad Independence day. Same shit. USA, natia salvatoare. ETii veniti de la balamuc cu super tehnologie, si astia le-o dau in freza cu trei frectii.
Efecte slabute. Poveste de doi lei.
Film de vazut de amuzament.
Faza aia cu suport aerian lipsa, intr-adevar penala. Aia au venit cu nave spatiale de la mama dracu', dar n-aveau suport aerian. WTF?
Ce sa mai zic ca venisera de 2 zile si apa in ocean scazuse deja. Pai in ritmul asta, nici nu trebuiau sa aterizeze. Coborau in oceane niste furtune imense si le pompau in ei si plecau mai departe. LOL.

#33
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
e original..dar am fost dezamagit de el.

#34
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Deja a aparut HD... sper sa nu ma dezamageasca .

#35
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
L-am vazut si eu azi.
Aceiasi eroi gretosi, cu creierul cat o nuca, salvatorii lu' peste, mandria omenirii, invingatorii universului, etc... americanii, bineinteles.
N-are rost sa va pierdeti timpul cu mizeria asta.

Edited by Mocebon, 16 May 2011 - 16:48.


#36
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008
efectiv m-a luat somnul la filmul asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate