Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Absinth

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#37
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

drlove, on Aug 30 2005, 02:00, said:

Se gaseste la magazinul Nic Clasic din Dorobanti,in Laptarie si in multe alte cluburi!Nu este interzis,nu este drog,nu este fals,nu este Green Vodka![email protected]

<{POST_SNAPBACK}>


La ce pret?

#38
slayerul

slayerul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2005
eu am baut absint in Viking la 7 leu shotul si era al naibii de bun

#39
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
sa va invit eu sa beti "abisu" asta al vostru da cum ii fac drogatii la spain cu frunze de coca si alte nebuneli... am luat un shot duminika seara luni la 18.00 am facut si eu oki...

ok sa fiu sincer fro 4 ca era bunnnnn si verde si cu un gust de menta  :inlove:

#40
martzafoi_

martzafoi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 17.06.2005
:nonobad:
bei, eu as zice sa va lasati de bautura asta pana nu patiti ca tipul din imagine  :lol:

Attached Files



#41
kattouka

kattouka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.09.2005
Absint. Modul de preparare si un scurt istoric gasiti la http://www.playboyro...icol.php?id=223.

Cea mai ieftina sticla o gasiti in duty free-ul din aeroportul din Praga. N-are sens sa mentionez pretul, dar in nici un caz nu este 100 $, cum am citit mai sus. Tre sa aveti niste bani la voi, un rest de euroi ramasi prin buzunare, de exemplu, si va garantez ca lichidul verde cu 70 grade alcool made in Czech Republic merita toti banii. Dar, desigur, nu-l dati pe gat.... Foarte periculos. Incercati cum zice linkul.

#42
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

Grave Land, on Aug 15 2005, 23:55, said:

Merci :hug:

Bautura asta nu e un drog, doar ca are oarece efecte halucinogene din cauza faptului ca e f. tare.

Deci nu a vazut nimeni in comert?

<{POST_SNAPBACK}>


si vodca si visinata au cam aceleasi efecte, da in doze maricele  :D  :D

oricum, il punem pe lista de trebuie incercat  :lol: (ca am vazut ca are 70 de grade  :w00t: )

#43
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Am baut ieri in Underworld.Nimic halucinogen, nimic deosebit in afara de cele 70 de grade.Este o bautura foarte tare.Atat.Sau cel putin eu asta am simtit :D

PS: Avea gust de menta.

Edited by Grave Land, 05 October 2005 - 19:00.


#44
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

Grave Land, on Oct 5 2005, 19:59, said:

Am baut ieri in Underworld.Nimic halucinogen, nimic deosebit in afara de cele 70 de grade.Este o bautura foarte tare.Atat.Sau cel putin eu asta am simtit :D

PS: Avea gust de menta.

<{POST_SNAPBACK}>

Cum era preparat?

#45
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

mufă, on Oct 6 2005, 18:55, said:

Cum era preparat?

<{POST_SNAPBACK}>


L-am baut neamestecat cu nimic altceva.

#46
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

Grave Land, on Oct 5 2005, 19:59, said:

Am baut ieri in Underworld.Nimic halucinogen, nimic deosebit in afara de cele 70 de grade.Este o bautura foarte tare.Atat.Sau cel putin eu asta am simtit :D

PS: Avea gust de menta.

<{POST_SNAPBACK}>


am vaga impresie ca si io am baut absint fara sa-mi dau seama ... o bautura tare cu gust de menta ... ala e ?  :huh:

#47
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Ritualul Absint-ului (numele romanizat) :

Se ia un pahar de 50-100ml. De preferinta mai inalt decat lat. Se umple o treime cu Absint. Se pune deasupra o lingura speciala - larga, cu gauri mari in corp, si pe ea o bucata de zahar, de preferinta nerafinat, muiata anterior in Absint. Se da foc la zahar. Se picura apa peste bucata de zahar arzand. Usor, volume mici...
Cand zaharul nu mai e, cantitatea de lichid din pahar ar trebui sa fie cam dublul celei anterioare. Merge si un cub de gheata.

Va puneam si o poza, doua, dar am bateria la incarcat. Poate maine.

Se comercializeaza fara probleme in Spania, Franta, Germania. Cca 20-25€ sticla de 750ml.

Edited by SIR, 15 October 2005 - 20:49.


#48
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Promisiunea-i facuta, masina-i parcata, vitele-s hranite, copiii-s culcati; Viata poate incepe:

Logistica:
Attached File  DSC_1018.jpg   92.24K   1440 downloads

Ritualul:
Attached File  DSC_1034.jpg   47.06K   1423 downloads


Asta-i impricinatul in plina salbaticie:
Attached File  Absinthe.jpg   55.02K   1262 downloads

#49
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
sambata seara am baut un pahar combinat cu apa tonica, dupa care am dat-o pe vodka sa-mi clatesc gura. :D

#50
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
SIR, de unde-l cumperi?

#51
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
Da, interesanta ideea cu "droguri, narcotice, etc". Intr-adevar nu l-am vazut din abundenta decat in Praga, nu costa mult si te ia dracu daca nu te limitezi la f. putin. Nu recomand sub nici o forma mixarea un shot, juma de bere de calmare. Trust me. O sticla de 0,5 poa sa nimiceasca lejet 3 oameni  :coolspeak:.

Cred cai bun si la trusa medicala  :P

A

#52
DerVish

DerVish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 28.02.2002
ok,so:
am dat un examen important si vreau sa sarbatoresc in mod special:
ma duc ieri in nic din dorobanti si tzappa: tot felul de verzituri: vin verde (!), lichior de menta, lichior de plante, etc, si NIMIKA-NIMICUTZA ! si m-am uitat de TREI ori dus intors, de se uita pznicul ala la mine ca la un ticnit. pana la urma m-am limitat la un litru de lapte batut cu doua batoane de ciocolata.
unde e nicul clasic din dorobanti? chiar la piata? sunt mai multe? ca pe ala nu scria si "clasic", doar "nic".
pls, help!
bye!

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostSIR, on Oct 15 2005, 20:40, said:

Se comercializeaza fara probleme in Spania, Franta, Germania. Cca 20-25€ sticla de 750ml.
Cehia.

#54
Barista

Barista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.12.2005
oricum...absinth-ul nu mai e ce era altadata...adica cel pe care il bea van gogh, modigliani(sculptor si pictor care chiar a murit de pe urma acestei bauturi) sau celebrul  toulouse lautrec. pe acea vreme contine o cantitate considerabila de opiu.acum doar cel cehesc mai are...desi in cantitati mici. sunt mult prea multe feluri de absinth printre care "Pernod Absinthe"...varianta mai fitzoasa...si "Absinth absinth" varianta ceheasca.La noi nu este interzis.eu sunt barman intr-o cafenea unde vand Absinth. ce ar trebui sa incercati ar fi...cocktail " Van Gogh" :puneti intr-un shot de 38-40 de mil, trei parti egale de absinth cehesc , vodka(absolut, finlandia sau smirnoff) si gin(de preferinta, Bombay Saphire)....si sa vedeti atunci dupa trei de-astea...:)....SIR...ai dreptate..a.sa se bea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate