Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Absinth

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#199
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,902
  • Înscris: 10.06.2008
Eu am mai primit o sticla (oare sunt alcoolic?)
mi l-a adus sotia din Cehia. Este cel mai amar (de fapt am mai primit o sticla asa de Craciun...imi place asa amar si parca ma ajuta cu balonarea), 10 mg thujon, si 60% alcool.
O minunatie.

Cum il servesc eu? Am niste paharele de shot, cu fundul destul de gros (30 ml). Absinth-ul il tin in frigider si pagarele in congelator.
Pun undeva la 26 ml in paharul scos din congelator si il savurez (il beau incat, cam in 10-15 minute). Beau in fiecare seara cate un pahar!

#200
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,902
  • Înscris: 10.06.2008
Avand in vedere ca nu mai posteaza nimeni pe aici, inseamna ca nu prea sunt bautori de Absinth prin zona.
E drept ca sticla de care povesteam mai sus cred ca a fost si ultima bauta....sau...parca am mai cumparat o prostie de Green Fairy insa nu m-a dat pe spate. Parca as mai vrea sa imi cumpar o sticla.
Ca sa nu dau link, am gasit pe un site: Absinthe Cannabis Rodnik's 0.7L. Evident, ca nu acel canabis din denumire m-a interesat (cica e gust de canabis....sincer, chiar nu stiu ce gust are). Ce ma intereseaza este ceva din descriere:
Profil aromatic: Miros intens de anason şi pelin, completat cu note de canabis. Gustul este amărui, uşor diferit de gustul clasic de absint. Finish înţepător.

Oare a testat cineva? Chestia cu amar imi place...

Edited by joystick, 30 September 2017 - 11:25.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate