Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

ONKYO CS1045

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vasi1523

vasi1523

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.05.2010
Salutari tuturor! As vrea sa va intreb daca cunoaste cineva sistemul mini HI-Fi ONKYO CS1045... E destul de nou, insa se gaseste si in Romania pe unele magazine on-line la pretul de cca 3.800 RON. Dilema mea este daca merita acesti bani sau eventual cu acelasi buget mi-as putea cumpara un alt sistem, nu neaparat mini Hi-Fi, ci un sintoamplificator + cititor CD + boxe. Ma intereseaza in primul rand sa-mi pot asculta decent CD-urile (clasica si jazz)... + radio. Multumesc. vasi1523

#2
edison21

edison21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.09.2009
o parere neavizata: cu 4.000 de ron ar trebui sa-ti poti face rost de ceva mai serios decat acel mini-sistem. totul depinde de modul in care iti investesti banii.

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,490
  • Înscris: 08.12.2006
Clasică și jazz poți asculta foarte decent pe MMS200 + Sherwood RX-4109 (sau AX 5103 + un tuner) + un player cd decent (Yamaha CD S300 sau Denon DCD 510, de ex). Din diferența de preț mai poți adăuga și niște standuri (MMS 200 sunt destul de pretențioase la poziționare).
E adevărat că habar n-am cum sună ONKYO CS1045, e posibil să sune mai bine. Sau nu.  Posibil să îl poți asculta înainte de a-l cumpăra, unele magazine online au și showroom și, dacă produsul e pe stoc, te poți programa la o audiție.

#4
vasi1523

vasi1523

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.05.2010
Multumesc de sfaturi, insa deocamdata sunt cam indecis, astept sa treaca sarbatorile. Ma tenteaza acest sistem mini pentru ca nu ocupa mult spatiu si se poate incadra foarte bine pe raftul bibliotecii, arata estetic bine (in poza), iar poarta USB se poate dovedi utila. Depinde insa cum se aude, mi-ar placea sa pot asculta cum sunt reproduse CD-urile… Despre modalitatea de a asculta on-line de care ziceai mai sus nu am auzit si nici nu stiu cum se procedeaza, poti sa-mi dai multe detalii?
Pe de alta parte e cam scump…, cu banii astia poate as reusi un sistem mai serios, nu mini.
Daca Mos Craciun macar anul asta daca m-ar vizita (din pacate nu a mai trecut pe ulita mea de multi, multi ani), i-as sugera sa-l puna in sacul lui cu daruri si sa mi-l lase sub brad…  :notangel: :naughty:  :notangel:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate