Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010

[ http://www.mtrailer.ro/images/stories/img/chronicles-of-narnia-the-voyage-of-the-dawn-treader.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Regie: Michael Apted
Producători: Mark Johnson, Andrew Adamson, Philip Steuer, Douglas Gresham
Scenariu: Christopher Markus, Stephen McFeely, Michael Petroni
Distribuție: Georgie Henley, Skandar Keynes, Will Poulter, Ben Barnes, Liam Neeson, Simon Pegg
Gen: Aventură | Familie | Fantezie
Studio: Walden Media
Distribuitor: 20th Century Fox
Durată: 115 min
Buget: -
Țară: UK, SUA
Premiera: 10 Decembrie 2010 (Statele Unite), 10 Decembrie 2010 (România)


"Edmund Pevensie (Skandar Keynes) și Lucy Pevensie (Georgie Henley) împreună cu verișotul lor, Eustace Scrubb (Will Poulter) sunt aduși de acestă dată în Nardia printr-un tablou din care curge apă, aproape înecându-i în camera lor. Se trezesc pe o navă, Dawn Treader, care îi duce în locuri incredibile. Își unesc forțele cu prințul Caspian și luptătorul lor de temut, Reepicheep, un șoricel. Dawn Treader îi duce pe insulă misteriasă, Lone Islands în care vor trebui să-și testeze curajul și vor trebui să înfrunte tot felul de creaturi magice. Doar o călătorie a destinului și a transformării fiecărui membru de la bordul Dawn Treader poate salva de acestă dată Nardia și creaturile care sunt acolo."

Sursa: Mtrailer

#2
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010
Abia astept sa apara, e bine  ca premiera in romanica are loc in acelas timp cu usa... Si sper sa iasa bine, tinand cont ca va fi in 3d. Si am o intrebare a fost filmat in 3d sau a fost convertit? :thumbup:

#3
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010
Conform IMDB filmul nu este in format 3D, insa cei de la Wikipedia spun ca este.
Ne ramane doar sa mergem la cinema si sa vedem cu ochii nostri.

#4
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,585
  • Înscris: 05.11.2009
ar fi bine sa fie la fel ca primul, ca al doilea a fost un esec total.

#5
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010
Dap, si eu as vrea sa fie filmat in 3d! Cartea am auzit ca e superba, am vrut si eu sa o citesc dar nam gasito... :thumbdown:

 vanitty, on 1st December 2010, 00:35, said:

ar fi bine sa fie la fel ca primul, ca al doilea a fost un esec total.
Mie al doilea nu mi s-a parut un esec, desi nu a fost la fel de bun ca primul. Deaceea cred ca a renuntat disney la el, sper ca aceasta partea sa aiba succes si disney sa isi bage unghia-n gat  :deadtongue:

#6
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010
Wow....tocmai am venit de la cinema cu o parere foarte buna. Un film foarte bun, si simt nevoia sa MARCHEZ ca este parerea mea...un film cu foarte multe simboluri religioase "ascunse" ceea ce dupa parerea mea la facut foarte memorabil. Si despre controversata conversie in 3d pot spune ca a fost foarte reusita ,pe mine nu ma deranjat deloc ba din contra m-a ajutat sa ma scufund mai bn in lumea Narniei! de asemenea, am simtit lipsa lui susan si peter dar a fost compensata de prezenta lui Eustace si Reepecheep (sper ca am scris bine). Si ca sa nu va mai plictisesc am sa trec direct la final... Finalul a fost foarte reusit, plin de speranta dar totusi trist ,nu va spun de ce trist. Nu pot decat sa sper ca filmul sa aibe succes pentru a avea parte si de narnia 4. Recomand acest film in special in aceasta perioada a sarbatorilor!!vizionare placuta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate