Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?
 Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....
 Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Apartament Iași
 Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 

BAIETII CARE PLANG

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
andreeeea2010

andreeeea2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 14.11.2010
Ce parere aveti despre baietii care plang atunci cand o fata vrea sa se desparta de el?

Edited by andreeeea2010, 27 November 2010 - 00:33.


#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Eu am plans candva.
Exista un moment in viata cand vorbele sunt inutile.
A trecut acum.

#3
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 05.04.2006
bine spus Pelikanu !!

#4
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View Postandreeeea2010, on 27th November 2010, 00:20, said:

Ce parere aveti despre baietii care plang atunci cand o fata vrea sa se desparta de el?

Patetic.

#5
ForajDeMareAdancime

ForajDeMareAdancime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.11.2010
Am o parere foarte buna despre ei. Nu e la indemana oricui asa ceva. Cred ca fata respectiva ar trebui sa renunte la demersul nemilos imediat ce apar lacrimile.

#6
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
De regula, un baiat ar face orice ii sta in puteri sa nu planga in fata unei fete. Chiar daca acest lucru este usor vizibil tot nu va da "frau liber" sentimentului. Deci este posibil ca el sa fie ori foarte sensibil, ori sa incerce o tentativa de manipulare, dar nu stiu, ceva nu pare ok. Desigur, circumstantele exceptionale sunt exceptii, dar nu e cazul aici.

Daca nu te referi doar la faptul ca ar plange in fata ei, atunci situatia este diferita. Multi plang si la filme mai sentimentale; nu vad care ar fi problema daca ar plange la primejdia de a pierde ceva care chiar conteaza pentru el. Dar pentru barbat asta este considerat un "defect", iar defectele se tin departe de ochii celorlalti (macar formal).

Ar putea totus in loc sa planga in incercarea de a stimula empatia celuilalt sa incerce sa identifice si eventual sa rezolve problema, daca este posibil. Smiorcaiala asta in fata cuiva se invata de mic copil, atunci cand mama nu iti da inca o patratica de ciocolata. Sa faci acelasi lucru si peste multi ani cu scopul de a evita o despartire este oarecum penibil si stupid. As putea vedea de ce se desparte tipa de el.

Edited by ThunderSS, 27 November 2010 - 01:01.


#7
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Sunt tentata sa zic ca este penibil, dar daca stau bine sa ma gandesc depinde de om, de relatie, de motivele despartirii. Ce e clar este faptul ca nu ar castiga un plus in fata mea si nu m-ar determina sa ma arunc inapoi in bratele lui de mascul feroce.



View PostThunderSS, on 27th November 2010, 00:59, said:

De regula, un baiat ar face orice ii sta in puteri sa nu planga in fata unei fete. Chiar daca acest lucru este usor vizibil tot nu va da "frau liber" sentimentului. Deci este posibil ca el sa fie ori foarte sensibil, ori sa incerce o tentativa de manipulare, dar nu stiu, ceva nu pare ok.
Pai daca stie ca tipa e fraiera si o misca smiorcaiala, nu vad de ce sa n-o faca pentru a-si urmari interesul. Fair enough. :D

#8
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Demni de milă! :clapping:

#9
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postcrank_, on 26th November 2010, 18:06, said:

Pai daca stie ca tipa e fraiera si o misca smiorcaiala, nu vad de ce sa n-o faca pentru a-si urmari interesul.
Eu am plans cand am realizat ca totul s-a terminat, nu mai aveam nimic de castigat sau de pierdut. Era prima dragoste adevarata, durase 7 ani. Dupa care, nu am mai simtit niciodata atat de intens intr-o relatie. N-am mai fost "baiat".

Edited by SuperDuper, 27 November 2010 - 01:31.


#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007
Mai degraba ma enervez decat sa plang. Si ma apuca nervii de cate ori imi aduc aminte.

#11
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postandreeeea2010, on 27th November 2010, 00:20, said:

Ce parere aveti despre baietii care plang atunci cand o fata vrea sa se desparta de el?

Deschizi si tu niste topicuri....de toata frumusetea...What's next ? :huh:

#12
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Ce parere aveti despre baietii care plang atunci cand o fata vrea sa se desparta de el?
Cand ai sa fii baiat ai sa vezi ce inseamna o lacrima...pana atunci stand-by. Si pentru satisfactia ta, o lacrima de-a noastra face mai mult decat 1000 de lacrimi de ale voastre....contrazice-ma.

Edited by tehnics, 27 November 2010 - 09:22.


#13
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 29.09.2006

View Postandreeeea2010, on 27th November 2010, 00:20, said:

Ce parere aveti despre baietii care plang atunci cand o fata vrea sa se desparta de el?


Ca e prima lor fata si au avut o relatie serioasa, de lunga durata.

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Ca e prima lor fata si au avut o relatie serioasa, de lunga durata.

...daca era o relatie serioasa nu se intampla ceva in care era nevoit sa planga ....mai degraba o relatie lunga in care el a pus sentimente si pe ea a durut-o in cur...
...daca zici ca e prima lor fata....asta ar insemna ca ar trebui sa planga o singura data in viata....
eee...uite eu iti spun ca am plans mult de tot...la innmormantarea lu bunicu ( vb serios ) ..unde vezi tu vre-o fata in treaba asta ?

Edited by tehnics, 27 November 2010 - 09:55.


#15
andreeeea2010

andreeeea2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 14.11.2010

View Postpaco rabanne, on 27th November 2010, 09:40, said:

Ca e prima lor fata si au avut o relatie serioasa, de lunga durata.


pai si daca nu e nici prima..nici d elunga durata?  :naughty:

#16
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postandreeeea2010, on 27th November 2010, 10:17, said:

pai si daca nu e nici prima..nici d elunga durata?  :naughty:
Poate are o conjunctivita.

#17
andreeeea2010

andreeeea2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 14.11.2010

View Postlawrence38, on 27th November 2010, 04:13, said:

Deschizi si tu niste topicuri....de toata frumusetea...What's next ? :huh:

depinde ce se mai intampla dupa ziua de azi, am sa va tin la curent  :naughty: nu e prima data cand un baiat se smiorcaie la mine..si nu inteleg care e faza, nu suntem de mult timp impreuna, iar eu am simtit ca nu a luat relatia noastra in serios si am vrut sa ii pun capac. Vorbeam la tel, cand i-am spus toata faza asta...brusc am auzit o voce schimbatoare care m-a facut sa ma simt prost, iar in acelasi timp sa realizez ca nu tineam la el deloc.
Eu rar plang..si asta nu se intampla in fata cuiva, de fiecare data ma feresc, si consider ca e ceva destul de...intim.
Da, am o viata palpitanta, ce sa mai  :naughty:

#18
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
O parere buna. De ce sa nu planga, nu e si el tot om? Ca asa zice societatea? Iote, fas!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate