Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Formatii Rock (noi sau vechi) mai putin cunoscute

- - - - -
  • Please log in to reply
725 replies to this topic

#55
Kyo

Kyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 13.12.2004
Ce părere aveți despre, After Forever, Ashes You Leave, Creed, Cure, Dark Tranquility, Dreams of Sanity, HeavenWood, Lacrimas Profundere, Lacuna Coil, Luca Turilli, Lana Lane, Theatre of Tragedy.

#56
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ascultat de acolo si placut: After Forever (asa si asa), Dreams of Sanity (mult), Lacrimas Profundere (mult), Theatre of Tragedy (mult), Dark Tranquility (mai putin). Ce cauta Cure acolo? :D

#57
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
de curand am facut rost de un fel de "the best of the who" ... canta marfa ... imi plac, recomand :coolspeak:

#58
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Uitasem de WINTERSUN. Surprize surprize!  :lol:

#59
grey wolf

grey wolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2005
subscribe
(www.subscribe.hu)
Subscribe este o trupa, din Ungaria, care a cantat recent (luna trecuta) la mine in oras(SM).
M-au impresionat. Muzica lor suna chiar fain, hardcore cu influente de jazz, reggae, funk si, bineinteles, metal. Melodiile lor sunt toate pe engleza, deci, nu va speriati. Ca sa va faceti o idee despre muzica lor inchipuiti-va o combinatie intre Ill Nino si Rage Against The Machine.

#60
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
in proportie de 100% imi place doar Pink Floyd . nu canta niciodata la fel cum i se parea cuiva de mai sus despre placebo, de fapt are dreptate.
la ce am mai ascultat mai mult de cateva melodii de fiecare cantaret nu m-au impresionat deloc.

zilele astea acultand la un radio interesant http://64.236.34.67:5190/stream/1013 de pe di.fm am descoperit golden earring, am tras repede ce am gasit si chiar canta misto, recomand. n-am mai auzit de ei da sunt vechi.

#61
Semidoctul

Semidoctul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2005
Aș avea de menționat în jur de câteva sute de trupe care merită ascultate, dar depinde de preferințe. Nu poți compara "In The Woods" cu "Fields of the Nephilim" sau cu "Ordo Rosario Equilibro", însă toate sunt trupe bune și care merită ascultate de împătimiții genului (și nu numai).

#62
korn_fan13

korn_fan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2005
sal mie imi plac KoRn a lot !!!!!!!!! they are my favourite ! :band: :punk: they rule!

#63
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
Savage Circus e o formatie noua infiinata de fostul tobar de la Blind Guardian. Au scos primul album (Dreamland Manor) acum vreo 2 luni. Mie personal mi-a placut foarte mult.....e genu' ala de power metal "batrinesc", seamana destul de mult cu vechile albume Blind Guardian (wonder why ? :D)....fara voci feminine , coruri and stuff.

Recommanded.

#64
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Shall seek. :)

#65
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
dudule, cred ca nu pot fi korn considerati mai putin cunoscuti <_<

#66
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
am vazut pe aria asta a forumului prea putini ascultatori de TROOPER. chiar daca sunt romani, au melodii putin spus interesante!

#67
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
de la trooper am melodia amintiri ... care e chiar foarte reusita ... dar, spre rusinea mea, nu mi-am facut timp niciodata sa downloadez melodiile de pe www.trooper.ro care !!!ATENTIE!!! sunt puse acolo legal, oricum nu se comercializeaza ... ei o fac din placere si probabil singura lor sursa de venit (din muzica) sunt concertele ... poate o sa le iau si eu ..

#68
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
My Chemical Romance ??  :wub:

#69
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
Trivium: http://www.roadrunne...fYourMartyr.mp3

#70
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostGrave Land, on Aug 14 2005, 19:03, said:

"Descoperit" acum vreo 5 sau 6 ani : False Reality.

Formatia canta un death metal melodic extrem de placut urechii, romantic chiar  -_-

:punk:
"False Reality" << Brasoveni, nu am auzit decat o melodie de la ei dar suna bine, din cate stiu s-au departit acum vreo 3-4 ani :w00t: Si nu cred ca o sa se "impace" decat in alta formula a componentei [bateristul s-a dat pe house :w00t:]

Alte formatii care chiar merita atentie:
Leprosy Abscess << Death Metal [au avut o gramada de concerte prin tara si au fost apreciati peste tot...]
Forgotten Melancholy << Gothic [trupa cu membrii foarte talentati la instrumentele lor dar prea "telenovelisti :( Certuri dese si idei diferite despre ce vor sa faca :) ]
Thy Shadows << Dracu` stie dar suna foarte bine :)

#71
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 15.06.2005

View Postpr3da, on Oct 3 2005, 20:04, said:

Nu am inteles ce fel de rock asculti sau vrei sa asculti, dar iti dau cateva idei :
Dungeon - heavy metal adevarat (i-am vazut impreuna cu megadeth al concertu de asta vara, si adevarau ca kick ass)
Impellitteri - guitar virtuoso, neo-clasic in genu Malmsteen
Flower Kings - progressive rock
Celtic Frost, Queensryche, Bonfire, Dokken, Vai, Satriani mai cunoscuti
zic ca si Darkness, White Stripes, Jet, Muse merita incercati
Al Di Meola, McLaughlin, Paco de Lucia care desi o au mai mult cu clasica, merita din plin
:w00t: Pai vezi ca unii nu sunt mai cunoscuti sunt FOARTE cunoscuti. Steve Vai si J. Satriani sunt tatici pentru multi chitaristi, Vai daca ma gindesc bine are scoase mai multe albume  decit altii ani.

Edited by voodooeye_69, 18 December 2005 - 22:06.


#72
Pentagram666

Pentagram666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.10.2005
Iti recomand Rancid , albumul Out come the wolves, iar daca iti place gothul atunci incearca formatia Tiamat

good luck
merry xmas

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate