Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Formatii Rock (noi sau vechi) mai putin cunoscute

- - - - -
  • Please log in to reply
725 replies to this topic

#19
buzzsaw

buzzsaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 29.08.2005
o sa incerc sa pun niste noutati aici :

Opeth - Ghost Reveries
[un album care se ridica la calitatea lui Still Life sau Blackwater Park  ! dar  trebuie sa-l ascult mai bine ca sa ma conving  :coolspeak: ]
Aarni - Bathos
[doar pentru fanii genului Doom Metal  ;)  ]
Dälek - Absence
[cel mai recent LP al celor de la Dalek...o formatie care pur si simplu spulbera orice tipare. post-rap, industrial rap sau altceva ?   :naughty: ]
Dj Spooky & Dave Lombardo - Drums of Death
[un duo de zile mari : super-tobarul Trevor Dunn impreuna cu DJ Spooky|| intr-un album care pur si simplu rupe gura targului! ]
Meshuggah - Catch 33
[mult asteptat de fanii acestei formatii si pentru cei care gusta tech-metal-ul ! ...luati-l si luati aminte! ]
dredg - Catch Without Arms
[indie rock/post-grunge  de cea mai buna calitate  ]

Edited by buzzsaw, 05 September 2005 - 12:16.


#20
buzzsaw

buzzsaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 29.08.2005

zamira, on Aug 21 2005, 11:25, said:

Pentru cei amatori de rock, recomand si soundtrack-ul de la Underworld, are cateva melodii interesante si o formatie care chiar daca nu e geniala din p[unctul meu de vedere, are cateva melodii si un ritm chiar reusit-A Perfect Circle.

<{POST_SNAPBACK}>

Underwold e un film penibil...dar OST-ul e OK.

cateva highlight-uri :

REV 22:20 - Puscifer featuring Maynard James Keenan, Danny Lohner
Weak and Powerless (Tilling My Grave Mix) - A Perfect Circle  [ ce daca e remix ? cantecul ala e pereferatul meu de pe  Thirteenth Step ]
Judith (Renholder Mix) - A Perfect Circle [Track 1 -  " Mer de Noms" ]


cat despre APC ? imi plac doar Mer de Noms si 13th Step. Dupa albumul asta s-au stricat  de tot... :angry:
Imi place doar pentru simplul fat ca il are in componenta pe Maynard James Keenan - vocalul de la Tool [ una dintre cele mai tari formatii pe care le-am auzit eu vreodata!]

:coolspeak:


zamira, on Aug 14 2005, 14:42, said:

Caut pe net formatii noi de rock sau mai vechi de care nu am auzit, pentru a descoperi cate ceva nou, un sound mai bun si de calitate. Daca aveti ceva idei sau sugestii in acest sens, va rog sa impartasiti. Achizitiile cele mai noi ale mele sunt noul album al celor de la Disturbed, care din pacate nu mi se pare mai bun decat Down with the Sickness, iar a doua achizitie este albumul nou a lui Staind. Acesta merita.

<{POST_SNAPBACK}>

formatii de care nu ai auzit ? recomanda moshu urmatoarele >>
Mr. Bungle, Fantomas  >> marca Mike Patton   :naughty:
Boris, Boredoms  >> formatii din Japonia
Godspeed You! Black Emperor, Do make Say Think >> niste post-rock nu strica ...
Kyuss  >> taticii stoner rock-ului || daca iti place Queens Of The Stone Age , o sa-ti placa si  Kyuss ! GARANTAT!!!
Red Sparrowes >> albumul pe care il ascult acum. un proiect al celor de la Isis si Neurosis.

Edited by buzzsaw, 05 September 2005 - 12:28.


#21
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
:coolspeak:
Mi-au placut Mr Bungle, (au ceva din genialitatea lui Zappa) dar parca prea haotic. Am ascultat Disco Volante...au ceva si mai bun ?
Tool - nu stiu de ce, toata lumea ii lauda dar pe mine nu m-au impresionat.
O sa-i mai ascult, pt ca a fost cam pe graba prima oara!

#22
buzzsaw

buzzsaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 29.08.2005

sepguy, on Sep 5 2005, 12:39, said:

:coolspeak:
Mi-au placut Mr Bungle, (au ceva din genialitatea lui Zappa) dar parca prea haotic. Am ascultat Disco Volante...au ceva si mai bun ?
Tool - nu stiu de ce, toata lumea ii lauda dar pe mine nu m-au impresionat.
O sa-i mai ascult, pt ca a fost cam pe graba prima oara!

<{POST_SNAPBACK}>


cand vorbesc de zappatisti >> ma gandesc prima oara la Primus!

Disco Volante e cel mai bun album al celor de la Bungle..dar ar fi o idee sa iei si California si Self-Titled.

Tool >> ce ai ascultat ? albumul meu preferat este Aenima . Lateralus este pe locul 2.
:D
asta e..mie imi pare rau ca nu asculta lumea mai mult Tool.  <_<
si nu place. dar, asta e ...

sugestie : incearca sa asculti Tool si sa citesti cartea asta simultan. pentru mine asta a fost >> m-am transformat intr-un fan Tool inrait.

Tool Book

Edited by buzzsaw, 05 September 2005 - 12:55.


#23
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
da...la Primus se vede CLAR influenta Zappa.
In special la versuri si "caterinca" (btw...ai vazut videoclipurile...Tommy The Cat ? )
Sincer sa fiu nu ma stiu ce am acultat de la Tool, a fost acum destul de mult timp.
O sa revin cu impresii dupa ce mai ascult !

Ca formatie noua ce mi-a placut...The Russian Futurists (indie mai electronic un pic )

#24
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

sepguy, on Sep 5 2005, 14:09, said:

da...la Primus se vede CLAR influenta Zappa.
In special la versuri si "caterinca" (btw...ai vazut videoclipurile...Tommy The Cat ? )
Sincer sa fiu nu ma stiu ce am acultat de la Tool, a fost acum destul de mult timp.
O sa revin cu impresii dupa ce mai ascult !

Ca formatie noua ce mi-a placut...The Russian Futurists (indie mai electronic un pic )

<{POST_SNAPBACK}>


primus sunt tipii care canta melodia de la south park ?  :D

#25
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
hmm...chiar nu-mi vine in minte la ora asta melodia southpark  :whistling:
nu stiu/nu cred !

#26
buzzsaw

buzzsaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 29.08.2005

sepguy, on Sep 5 2005, 13:09, said:

da...la Primus se vede CLAR influenta Zappa.
In special la versuri si "caterinca" (btw...ai vazut videoclipurile...Tommy The Cat ? )
Sincer sa fiu nu ma stiu ce am acultat de la Tool, a fost acum destul de mult timp.
O sa revin cu impresii dupa ce mai ascult !

Ca formatie noua ce mi-a placut...The Russian Futurists (indie mai electronic un pic )

<{POST_SNAPBACK}>


Although South Park is well known for its humor and controversial plots, viewers are also treated to an original musical score. The show's opening theme song is performed by alternative rockers Primus.

you got that right buddy!

PRIMUS!
Rock On!

#27
zamira

zamira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.08.2005
Cand incerc sa deschid Tool Book imi cere o mica parola si nu ii dau de cap. Any help, please?
:D Mersi mult de sugestii dar ma cam dau de ceasu mortii sa le gasesc prin magazine.

Quote

Mr. Bungle, Fantomas >> marca Mike Patton 
Boris, Boredoms >> formatii din Japonia
Godspeed You! Black Emperor, Do make Say Think >> niste post-rock nu strica ...
Kyuss >> taticii stoner rock-ului || daca iti place Queens Of The Stone Age , o sa-ti placa si Kyuss ! GARANTAT!!!
Red Sparrowes >> albumul pe care il ascult acum. un proiect al celor de la Isis si Neurosis.


#28
zamira

zamira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.08.2005
Si ca tot e acum la tv Rock chart ii vad pe cei de la velvet revolver. Nu am ascultat prea multe melodii de la ei, dar nu m-au impresionat. Voi ce  parere aveti? Si inca o recomandare, o formatie putin  mai comerciala, dar merge de relaxare, Cold.

#29
zamira

zamira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.08.2005
daca va place the rasmus, sau pur si simplu sunteti curiosi sa ascultati noul album, site-ul oficial al trupei ofera un link unde pot fi ascultate melodiile sau fragmente din ele, daca aveti o conexiune cat de cat buna la internet.
The Rasmus

#30
buzzsaw

buzzsaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 29.08.2005

zamira, on Sep 6 2005, 17:19, said:

Cand incerc sa deschid Tool Book imi cere o mica parola si nu ii dau de cap. Any help, please?
:D Mersi mult de sugestii dar ma cam dau de ceasu mortii sa le gasesc prin magazine.

<{POST_SNAPBACK}>



Tool Book iti cere parola ?
da-mi adresa ta de mail si se rezolva. eu o am in calculator...cat despre albumele alea >> nu se gasesc in Romania!  :coolspeak:
daca vrei neaparat sa afli cum faci rost de ele > trimite-mi un mesaj.

cat despre rasmus si cold...ugh.

#31
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

Quote

cat despre albumele alea >> nu se gasesc in Romania! coolspeak.gif

Se gasesc...la MC Musicbox. Gasesti o goraza de raritati acolo! Bani sa ai  ;)  
Oricum, daca nu-l au pe stoc, cu siguranta ti-l pot aduce!
Sunt cei mai tari pe muzica de la noi...de departe!

#32
sfantupavel

sfantupavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2005
asculta ultimul album de la Skindred - Babylon, tipii cand un gen care se numeste (cel putin pe siteul lor) ragga-punk-metal :P...sau ai mai putea sa asculti Rancid - And Out Come The Wolfs (daca-ti place punk-ul), e unul dintre cele mai tari albume ale lor ever :D

#33
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Nu ma omor dupa Rancid...sunt prea...punk :). Prefer Exploited, SP sau Bad Religion

#34
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Clawfinger !
Vin in Romania pe 25 nov, concert la Polivalenta, biletul costa 70 de roni.
Dar stiati asta nu? Oricum merita ascultati..

#35
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
am re-editat titlul threadului...poate se intelege mai bine !  :peacefingers:

#36
sfantupavel

sfantupavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2005
Exploited canta un punk prea brutal...parerea mea..aia de la Rancid sunt paraca mai melodiosii si

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate