Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

un fel de spovedanie...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004
a plekat cu sora....cu niste colegi de`ai sora-sii si aia restantieri cu 25 la activ...
poate aveti si voi dreptate...dar dupa 2 ani si 7 luni...cam greu sa spui adio....cred eu...
o sa`mi schimb un pik atitudinea fata de ea....nu am de ales...ma simt intr`un fel ranit....poate voi nu intelegeti....Billy....cred ca da....
cred ca este cu mult mai multa experienta....fata de mine....care la nici macar 20 de ani(in septembrie ii fac) gandesc asha...

nu vreau sa ma faceti autobuzist...ca traies din vise,chestii din`astea...
poftim....daca a facut`o cu intentia de a`mi face rau....poate a reusit....dar eu nu cred...
adevarul e ca eu cu ea "clocisem" sejurul asta la mare...si ne gandisem ca mergem doar noi amandoi...cum  e cel mai frumos...
timpul a trecut...surioara (care nu ma prea inghite) a auzit de intentie...a intrebat`o daca am facut rost de bani,a raspuns ca nu....si atunci a zis ca poate sa mearga cu ea si colegii ei la mare....ma rog....
si apropo de inselat....eu nu cred ca acum umbla cu 20 de tipi cu BMW sau Alfa-
Romeo...mai ales dupa cate am trecut noi  impreuna....

#20
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

adslboy, on Aug 14 2005, 12:42, said:

a plekat cu sora....cu niste colegi de`ai sora-sii si aia restantieri cu 25 la activ...
poate aveti si voi dreptate...dar dupa 2 ani si 7 luni...cam greu sa spui adio....cred eu...
o sa`mi schimb un pik atitudinea fata de ea....nu am de ales...ma simt intr`un fel ranit....poate voi nu intelegeti....Billy....cred ca da....
cred ca este cu mult mai multa experienta....fata de mine....care la nici macar 20 de ani(in septembrie ii fac) gandesc asha...

nu vreau sa ma faceti autobuzist...ca traies din vise,chestii din`astea...
poftim....daca a facut`o cu intentia de a`mi face rau....poate a reusit....dar eu nu cred...
adevarul e ca eu cu ea "clocisem" sejurul asta la mare...si ne gandisem ca mergem doar noi amandoi...cum  e cel mai frumos...
timpul a trecut...surioara (care nu ma prea inghite) a auzit de intentie...a intrebat`o daca am facut rost de bani,a raspuns ca nu....si atunci a zis ca poate sa mearga cu ea si colegii ei la mare....ma rog....
si apropo de inselat....eu nu cred ca acum umbla cu 20 de tipi cu BMW sau Alfa-
Romeo...mai ales dupa cate am trecut noi  impreuna....

<{POST_SNAPBACK}>

Ceea ce simti tu, cred, din cate mi-aduc eu aminte, este nu din cauza ca nu ai plecat si tu la mare ci pentru ca ea a plecat fara tine.

Ai sa supravietuiesti situatiei si ai sa iesi din ea mai stapan pe tine. Nu inceta insa sa visezi toata viata, chiar daca in jurul tau toti vor fi intresati DOAR de materialism. Cine nu o sa poata sa viseze alaturi de tine pur si simplu nu te merita. Tu ai aurul si tu esti cel care il ofera fara sa ceara la schimb. Tu esti stapanul tau, nimeni altcineva.

In orice caz, tine minte, orice ar fi, viata ABIA daca incepe la 20 de ani. Este FOARTE FALS ca daca nu te DISTREZI acum PIERZI. Mai ai ATAT de MULT de oferit si de primit. Ai incredere in viitorul tau. Viseaza mai departe.

pe curand

#21
alinutz2001

alinutz2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 28.05.2004
de acord cu billy!!!

e fals ca trec anii si nu te mai distrezi!! eu nu mai am 20 dar ma distrez mult mai bine acum. depinde si CUM intelegi distractia

cu adslboy sunt mai pesimist... sper sa se intoarca tot "singura" de la mare!!!

apropo, si eu as fi facut la fel!

;)

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

zuppy, on Aug 13 2005, 15:49, said:

mie mi se pare cam ciudat ca prietena ta a plecat la mare si te-a lasat pe tine acasa  <_< eu, cel putin, nu af fi plecat.

<{POST_SNAPBACK}>


indeed...  si io-s de ala care strange si face si pune deoparte de chestii etc. da cateodata imi mai bag si picioarele si plec pe undeva sa ma simt bine, rar ce-i adevarat.

degeaba ziceti voi, dar conteaza si amintirile. la 30 de ani nu mai strangi 20 de insi sa te imbeti muci pe plaja si a faci baie la cucu gol... :D

#23
mirela

mirela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 18.07.2005
prietena si ceilalti sunt deja la mare de 2-3 zile...


prietena a plecat fara tine? :nonobad:
shame on her :console:

macar acum ai invatat lectia pt la anul :peacefingers:

#24
cristina_vv

cristina_vv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.05.2005
Sfatul meu nu a fost sa se distreze non stop. Dar aici e vorba de vacanta din cate am inteles eu, o perioada pentru concedii, relaxare, distractie etc. E bine sa iei o pauza macar o data pe an si sa iti petreci timpul cu prietenii, sa iti hranesti sufletul cum s-ar spune, ca teoretic sunt si ei cel putin la fel de importanti ca banii.
Daca cineva ajunge sa se gandeasca numai la cum sa faca bani chiar si in vacanta, atunci te gandesti ca e ceva in neregula cu prioritatile lui.


Quote

Tu ca femeie te gandesti poate (chiar si fara sa-ti dai seama) ca mai tarziu o sa gasesti un barbat care sa poata sa aiba grija de tine in cele mai bune conditii, si crezi acum ca distractia este NECESITATEA numaru' UNU. Pentru femei asa or sta lucrurile ... ce sa-i faci asa este facuta societatea. Te distrezi acum cu baieti "stralucind" pe dinafara (de-ti iau ochii) dar mai tarziu va trebui sa-i gasesti pe cei care aveau "aurul" inlauntrul lor ... daca vrei DISTRACTIE si mai tarziu in viata.

Billy mi-e teama ca m-ai inteles total gresit. In primul rand nu mi se pare corect sa te iei de faptul ca sunt femeie, si mai mult sa imi atribui o mentalitate (pe care care, te asigur, numai un grup relativ restrans de femei o au) bazandu-te doar pe acest lucru.

Ca sa fie totul clar: nu sunt superficiala sau materialista si postul meu nu avea nici o astfel de influenta. Te asigur ca e departe de mine tot ce ai zis tu…distractia mea se referea la timp de calitate petrecut cu PRIETENII si nu PRIETENUL plin de bani. Si nu alea sunt asteptarile mele de la viitor, sunt o persoana care are de gand sa isi faca singura viitorul, nu pe spatele unuia cu bani. Sub aceasta noua si “surprinzatoare” vziune te rog sa reconsideri ce am scris.

Cat despre amintiri…sunt foarte importante, sunt dovada ca ti-ai trait viata si sunt tot ce iti ramane mai tarziu in viata. Ce preferi…cand vei avea 70 de ani…sa ai bani sau amintiri? Pe tine ce te face sa te simti implinit? Sigur ca banii te ajuta sa traiesti pana la 70 de ani, dar nu trebuie pusi mereu pe primul plan.

#25
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

cristina_vv, on Aug 14 2005, 19:03, said:

Billy mi-e teama ca m-ai inteles total gresit. In primul rand nu mi se pare corect sa te iei de faptul ca sunt femeie, si mai mult sa imi atribui o mentalitate (pe care care, te asigur, numai un grup relativ restrans de femei o au) bazandu-te doar pe acest lucru.

<{POST_SNAPBACK}>

Imi cer scuze insa asa mi-a sunat in urechi postul tau poate nu suficient de explicit pentru mine si apoi poate m-am grabit si cu presupunerile.

Te asigur ca nu sunt un misogin, pentru mine femeile ne sunt egale, diferite de noi dar egalele barbatilor.

In privinta opiniei ca sunt "un grup relativ restrans" femeile care au o astfel de mentalitate, am insa unele retineri. Femeile prin natura lor cauta protectia barbatilor si cu cat gasesc un barbat mai "puternic" (fizic, inteligent si cu bani daca se poate toate la un loc) cu atat se vor simti mai in siguranta. Este o trebuinta fundamentala a femeilor, aproape biologica, sa se asigure ca vor avea conditiile cele mai bune de crestere a viitorilor copii. Nu este vorba de mentalitate, poate doar ca o astfel de atitudine este mai accentuata la femeile mai "slabe".

cristina_vv, on Aug 14 2005, 19:03, said:

Ca sa fie totul clar: nu sunt superficiala sau materialista si postul meu nu avea nici o astfel de influenta. Te asigur ca e departe de mine tot ce ai zis tu…distractia mea se referea la timp de calitate petrecut cu PRIETENII si nu PRIETENUL plin de bani. Si nu alea sunt asteptarile mele de la viitor, sunt o persoana care are de gand sa isi faca singura viitorul, nu pe spatele unuia cu bani. Sub aceasta noua si “surprinzatoare” vziune te rog sa reconsideri ce am scris.

<{POST_SNAPBACK}>

Ma faci sa imi cer scuze din nou. Sunt bucuros ca am gresit in aprecierele mele pripite. De cate ori intalnesc o femeie puternica viata imi pare mai frumoasa. "Surpriza", te asigur, a fost una foarte placuta.

cristina_vv, on Aug 14 2005, 19:03, said:

Cat despre amintiri…sunt foarte importante, sunt dovada ca ti-ai trait viata si sunt tot ce iti ramane mai tarziu in viata. Ce preferi…cand vei avea 70 de ani…sa ai bani sau amintiri? Pe tine ce te face sa te simti implinit? Sigur ca banii te ajuta sa traiesti pana la 70 de ani, dar nu trebuie pusi mereu pe primul plan.

<{POST_SNAPBACK}>

Aici da-mi voie sa am totusi upper hand. Am deja experienta de viata aditionala (in plus fata de tine) si deci vorbesc din ce stiu. De acord ca depinde de fiecare dar cel putin eu am o memorie foarte slaba si rar stau si ma gandesc la ce am facut in viata trecuta; sunt prea ocupat cu traitul vietii prezente si asa voi fi si la 100 de ani.

Nici pentru mine banii nu sunt pe primul plan, nu au fost, nu sunt si sigur nu vor fi niciodata.

Trebuie sa mai adaug ca mie imi suna strident in urechi cuvantul asta distractie, imi sugereaza pe loc frivolitate, chestie de care am oroare sau daca vrei condescendenta. Poate cuvantul ar trebui schimbat ca sa reflecte si pentru mine ceea ce intentionai tu sa transmiti, ceea ce te asigur acum am inteles pe deplin. Ce zici cauti un alt cuvant?

pe curand

#26
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
mda... fuck money... bring the beer & women... :D


nu zic sa stai numai in discoteci si sa f$%i banii altora (in genere alor tai) dar din cand in cand o iesire e absolut necesara!

#27
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004
stiti...sunt realmente uluit de rapunsurile voastre....atat numarul lor...cat si complexitatea lor... :)
in sfarsit....am reusit un pik sa ma linistesc... :coolspeak:
va veni maine sau poimaine si va trebui sa avem o intalnire in care sa hotaram viitorul nostru...impreuna...
normal...mi`a schimbat total atitudinea fata de ea....si cine stie peste ce voi mai da...:death:
sper eu asha....nu cred ca a facut`o lata pe acolo...nu o cunosc asha...dar...dupa intamplarea asta...nu stiu ce sa mai cred...
oricum...     :console:

#28
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
inca o casa distrusa... NEEEXT...


</joke>

#29
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
si...ce s-a mai intamplat? s-a mai intors de la mare?

#30
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003
so fi macelarit intre ei :w00t:

#31
andaeny

andaeny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2005

View Postadd, on Aug 15 2005, 12:38, said:

inca o casa distrusa... NEEEXT...
</joke>
looool. fata are tot dreptul sa se distreze,daca isi permite. eu as fi facut la fel in locul ei. unii dintre voi au dat niste sfaturi...se vede ca aveti experienta. doar un mare egoist i-ar cere prietenei sa stea vara cu el, pe o mare caldura ,in patutul din camin, doar ca sa nu mai fie el nefericit. pt ca nu s-a gandit inainte la ce o sa faca,care sunt consecintele.  eu personal as cheltui banii tot pe o imprimanta,calculator.....ceva care sa ramana decat sa ma duc sa stau l sapt pe malul marii. numai ca eu imi permit si una si alta ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate