Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

DVB-T in Oradea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
dadupop

dadupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.04.2006

View Postpluto77, on 27th November 2010, 06:48, said:

Pai pana de curand se putea prinde in Oradea MindigTV de pe releul din Debrecen.De curand au micsorat puterea lui pentru ca a intrat in teste releul de la Komadi care va ajunge la putere maxima in 01dec2010.


a intrat in functie KOMADI ? Noutati ceva ????

#20
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Am incercat si inca nimic... zicea ca de la 01.12.2010 dar nu se stie ora.. si oricum la ce timp este la Oradea.. mai asteptam un pic.

#21
dadupop

dadupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.04.2006

View Posttiriflisca, on 1st December 2010, 17:03, said:

Am incercat si inca nimic... zicea ca de la 01.12.2010 dar nu se stie ora.. si oricum la ce timp este la Oradea.. mai asteptam un pic.

stii frecventele ????  KOMADI canal 46 (674Mhz) si 62 (802 Mhz) ai totusi ceva antena mai serioasa si deschidere buna catre Komadi?

Debretin nu intra??

http://www.panoramio.../photo/16306434

La ce distanta este intre Oradea si Komadi 35km linie dreapta trebuie sa intre si  cu furculitza :)))
Komadi este la o putere de 102,3kW cred ca bate pana la CLUJ

#22
neo17

neo17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.08.2009
azi amincercat dvbt hungary in oradea si merg vreo15 posturi dar majoritatea sunt codate

#23
dadupop

dadupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.04.2006

View Postneo17, on 10th December 2010, 20:07, said:

azi amincercat dvbt hungary in oradea si merg vreo15 posturi dar majoritatea sunt codate


vezi ca sunt 2 frecvente
trebuie sa izti intre vreo 25 de posturi

cu ce antena receptionezi ....amanunte, poze ?

#24
neo17

neo17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.08.2009
in oradea receptionez 24 programe cu o antena de camera mtv1,mtv2,tv2,rtl klub,duna tv,duna,axn la liber restul sunt codate ,se vad foarte bine

#25
hegyenlak

hegyenlak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.01.2011

View Postpluto77, on 27th November 2010, 06:48, said:

Pai pana de curand se putea prinde in Oradea MindigTV de pe releul din Debrecen.De curand au micsorat puterea lui pentru ca a intrat in teste releul de la Komadi care va ajunge la putere maxima in 01dec2010.

Deja functioneaza de luna octombrie, pe acelasi canale cat si cel de la Debrecen/Pallag, adica C46 si C62 UHF.
Despre puterea de emisie: se poate receptiona la 1 m de la pamint cu o antena quad sau de banda larga de pe piata langa Marghita, cu semnal perfect.

Deocamdata am un arsenal de: ALCOR1800-HD, Alcor USB DUO PiP, Telefunken TTR300C, Signal HD507 si WayteQ 90CX.
Daca oricine are nevoie pentru detalii, firmware mai nou, sau sfaturi - ajut.

#26
bmjean

bmjean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 27.10.2003
la mine le gaseste ca si canal (16), dar la unele This service cannot be played because it iscrambled, iar la altele video mode not suported?

#27
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
la cele cu This service cannot be played because it iscrambled inseamna ca sunt codate, nu sunt free to air ;)

#28
bmjean

bmjean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 27.10.2003
am scanat si pe 674Mhz si 802 Mhz am semnal excellent - DTT Hungary.
16 canale TV + 4 radio, dar desi le prind nu se vede la nici un canal, unele sunt codete, celelalte sunt :Video mode not supported - deci degeaba am TV cu DVB-T daca e depasita norma fata de emisie (asa ca ma consider ca am TV fara DVB-T, daca nici care nu sunt codate nu merg).
asta e ca si lupta dintre jocuri si placile video (sau chiar calc.) - una e tot timpul cu un pas mai inainte.

nici nu o sa le vad ptr.ca transmit in MPEG 4/ H.264 si eu am MPEG 2.
http://igorfuna.com/...stream-analysis

Edited by bmjean, 03 January 2011 - 17:26.


#29
Xtreem

Xtreem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.02.2007
Voi cu ce antena prindeti posturile? Eu stau in centrul orasului si pe dvb-t nu prind nimic pe nici un canal. Eu am o antena veche in genul celor care erau pe blocuri prin anii 90 pe care am legat-o la tv. Tv-ul e un LG LH300.

#30
bmjean

bmjean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 27.10.2003

View PostXtreem, on 24th January 2011, 23:47, said:

Voi cu ce antena prindeti posturile? Eu stau in centrul orasului si pe dvb-t nu prind nimic pe nici un canal. Eu am o antena veche in genul celor care erau pe blocuri prin anii 90 pe care am legat-o la tv. Tv-ul e un LG LH300.
cu antena de camera de TV simpla, am semnal good, dar nu le pot viziona am doar mpeg2.
am gasit aici o idee cum sa-ti faci o antena HD http://www.criserb.c...-camera-hd.html

Attached Files


Edited by bmjean, 28 February 2011 - 22:43.


#31
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postbmjean, on 28th February 2011, 22:41, said:

cu antena de camera de TV simpla, am semnal good, dar nu le pot viziona am doar mpeg2.
am gasit aici o idee cum sa-ti faci o antena HD http://www.criserb.c...-camera-hd.html
spune si tu ce canale prinzi de la unguri .mersi

Edited by ramiz, 28 February 2011 - 22:50.


#32
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postneo17, on 17th December 2010, 18:41, said:

in oradea receptionez 24 programe cu o antena de camera mtv1,mtv2,tv2,rtl klub,duna tv,duna,axn la liber restul sunt codate ,se vad foarte bine
NOROCOSILOR !!!

#33
pluto77

pluto77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2007

View Postramiz, on 28th February 2011, 22:50, said:

spune si tu ce canale prinzi de la unguri .mersi
In acest moment se prind prin serviciul Mindig TV Ungaria 7 programe la liber (din care 3 HD)+4 posturi de radio si 10+1 canale codate.
Eu de exemplu stau langa Oradea am o antena Televes DAT HD cu un receiver digital Synaps THD-3000  cu un card Mindig TV Extra si prind la o calitate foarte buna toate posturile. Am descoperit astazi ca prind cu acasta antena inteligenta si sarbii (interesant nu?) si postul maghiar terestru Szolnok TV, aflat la 150 km distanta. :coolspeak:

#34
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010

View Postpluto77, on 26th June 2011, 08:35, said:

In acest moment se prind prin serviciul Mindig TV Ungaria 7 programe la liber (din care 3 HD)+4 posturi de radio si 10+1 canale codate.
Eu de exemplu stau langa Oradea am o antena Televes DAT HD cu un receiver digital Synaps THD-3000  cu un card Mindig TV Extra si prind la o calitate foarte buna toate posturile. Am descoperit astazi ca prind cu acasta antena inteligenta si sarbii (interesant nu?) si postul maghiar terestru Szolnok TV, aflat la 150 km distanta. :coolspeak:


Au trecut cateva luni bune.. ceva imbunatatiri.. este cineva cere poate sa ne spuna o lista a programelor care se prind in Oradea acum?!

#35
orezr

orezr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.05.2007

View Posttiriflisca, on 26th March 2012, 15:26, said:

Au trecut cateva luni bune.. ceva imbunatatiri.. este cineva cere poate sa ne spuna o lista a programelor care se prind in Oradea acum?!
7 programe gratis, din care 3 HD (m1HD, m2HD, Duna HD, Duna world, TV2, Rtlklub, Euronews)
Restul sunt canale codate. (AXN, COOL, FILM +, NATIONAL GEOGRAPHIC, DISNEY CHANNEL, HÍR TV, ATV, PRIVATE SPICE
SPORT KLUB, FEM 3, Viasat 3, Comedy Central, Universal Channel, Spektrum, History Channel, Minimax,
Cartoon Network, PRIZMA, Muzsika TV, PRO4, SPORT1, SPORT2, Dorcel)

Le poti prinde pe canalele 46, 51 si 62 UHF.
Formatul e DVB-T Mpeg4.
Eu zic ca deocamdata e, ok mai ales ca m1HD care e gratis transmite multe chestii din sport (formula 1, olimpiada, CE fotbal etc)
Poate la anul o sa mai apara un multiplex, pentru ca vor opri emitatoarele analogice in curand, si va mai fi loc liber.

De la mandra noastra capitala inca nimic. Doar teste in bucuresti si sibiu. Suntem ultimii din Europa. Uraaa!

#36
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postorezr, on 26th March 2012, 17:39, said:

7 programe gratis, din care 3 HD (m1HD, m2HD, Duna HD, Duna world, TV2, Rtlklub, Euronews)
Restul sunt canale codate. (AXN, COOL, FILM +, NATIONAL GEOGRAPHIC, DISNEY CHANNEL, HÍR TV, ATV, PRIVATE SPICE
SPORT KLUB, FEM 3, Viasat 3, Comedy Central, Universal Channel, Spektrum, History Channel, Minimax,
Cartoon Network, PRIZMA, Muzsika TV, PRO4, SPORT1, SPORT2, Dorcel)

Le poti prinde pe canalele 46, 51 si 62 UHF.
Formatul e DVB-T Mpeg4.
Eu zic ca deocamdata e, ok mai ales ca m1HD care e gratis transmite multe chestii din sport (formula 1, olimpiada, CE fotbal etc)
Poate la anul o sa mai apara un multiplex, pentru ca vor opri emitatoarele analogice in curand, si va mai fi loc liber.

De la mandra noastra capitala inca nimic. Doar teste in bucuresti si sibiu. Suntem ultimii din Europa. Uraaa!


Ce  pret are in euro tot pachetul?merci!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate