Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

DVB-T in Oradea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#1
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Salut,
Ma intereseaza daca este cineva in cunostinta de cauza, sunt sau vor fi transmisiuni digitale terestre la Oradea?
Din cate stiu eu nu sunt, dar poate este cineva care sa imi confirme vre-o stire sau vreun zvon legat de acest lucru.
Oare in alte judete se transmite digital - ma refer in afara de Bucuresti?

#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
mai degraba ai sanse sa prinzi posturi in DVB-T de la vecinii unguri ;)

in DVB-T, cel mai aproape de Oradea, ma refer la posturi emise din Romania, ar fi Satu-Mare !

#3
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Suntem destul de departe de ei, dar ar fi ceva sanse, nu stiti exista vreun site care sa ne informeze cu ceea ce urmeza - daca tot nu este nimic...

#4
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Eu stiam doar de Bucuresti si Sibiu.

#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
In Bucuresti si Sibiu e SNR, in Satu-Mare e un operator privat :)

#6
dadupop

dadupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.04.2006

 catalinman, pe 3rd November 2010, 13:19, a scris:

In Bucuresti si Sibiu e SNR, in Satu-Mare e un operator privat :)

...au fost teste mai demult, s-a sistat in Satu Mare transmisia DVBT. Nu mai poate fi receptionat niciun program DVBT local
Se prinde si in in Satu Mare si in Oradea digital pachetul din Ungaria MINDIG TV , 810Mhz si  850Mhz in Satu Mare,

[ http://img825.imageshack.us/img825/6682/dsc01848jo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
...luati legatura cu www.elstar.ro si aveti acolo tot ce e necesar

[ http://img573.imageshack.us/img573/332/dsc01846.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bafta

Edited by dadupop, 03 November 2010 - 13:36.


#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
aha, stiam eu ceva de MinDig TV din Ungaria da imi scapa numele :)

Edited by catalinman, 03 November 2010 - 14:12.


#8
dadupop

dadupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.04.2006
ce am postat mai sus este un Info Channel foarte profesionist facut care spune absolut totul despre pachete si detalii tehnice. Programul este mai nou adaugat in pachetu de programe. Au in total pe prima frecventa vreo 11 canale si 15 pe al doilea parca. Pentru pachetul Extra se foloseste cam+card au receiver +card

#9
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Nu stiu foarte multe despre MigDig TV dar eu am televizor DVB-T, ma rog si DVB-C asa ca pe RDS - digital merg programele fara reciver-ul de la Digi, la fel si programele Hd transmise necodat - dar acestea sunt doar 3 deocamdata - TVR HD, UTV HD si ACASATV HD, iar de 2 zile am vazut ca merg si PROTV HD, SPORT.RO HD WILD HD, si NATIONAL GEOGRAFIC HD - ultimele erau intial codate. Pe mine ma intersa daca se pot prinde ceva programe - si terestru, asta fara un echipament suplimentar.
Multumesc.

#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
pai in Bucuresti de exemplu cele 11 posturi, 8 SD si 3 HD sunt necriptate, adica merg la liber si se prind cu orice tunner DVB-T (MPEG 4) !

MinDig TV inteleg ca au in total 26 de posturi in DVB-T si ca o parte sunt criptate :)

Edited by catalinman, 03 November 2010 - 14:46.


#11
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Daca merg in Oradea si nu sunt criptate ar trebui sa fie ok.
Am incercat cu antena de camera sa ii du o cautare pe digital, dar nu am gasit nimic, este adevarat treaba asta am facut-o mai in vara... acu vre-o 4 luni.

#12
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006
MinDig e lansat ceva mai de curand... In niciun caz n-o sa prinzi nimic cu antena de camera, fa rost de scula pentru receptia la distanta.

#13
dadupop

dadupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.04.2006

 Zygoth, pe 3rd November 2010, 17:41, a scris:

MinDig e lansat ceva mai de curand... In niciun caz n-o sa prinzi nimic cu antena de camera, fa rost de scula pentru receptia la distanta.


ca de exemplu [ http://img253.imageshack.us/img253/400/dsc01361s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

o antena foarte buna

#14
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004

 Zygoth, pe 3rd November 2010, 18:41, a scris:

MinDig e lansat ceva mai de curand... In niciun caz n-o sa prinzi nimic cu antena de camera, fa rost de scula pentru receptia la distanta.


Pe cate stiu eu emitatorul din Komadi (cel mai apropiat de Oradea) trece la digital abia in Decembrie.

#15
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006
Aham, deci mai ai o luna sa te pui la punct cu antena. Cam ca cea din imaginea de mai sus trebuie sa arate ca sa ai sanse sa receptionezi ceva. Si mai trebuie sa te asiguri ca va fi ridicata undeva mai la inaltime.

#16
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007

 tiriflisca, pe 3rd November 2010, 12:28, a scris:

Suntem destul de departe de ei, dar ar fi ceva sanse, nu stiti exista vreun site care sa ne informeze cu ceea ce urmeza - daca tot nu este nimic...
Un site neoficial cu știri despre evoluția DVB-T în Ro: http://www.dvbt.ro/

#17
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Aha 12.07.2010.....vai mama lor....coada europei....

#18
pluto77

pluto77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2007
Pai pana de curand se putea prinde in Oradea MindigTV de pe releul din Debrecen.De curand au micsorat puterea lui pentru ca a intrat in teste releul de la Komadi care va ajunge la putere maxima in 01dec2010.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate