Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 

Monitor Samsung 2770hd

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
am de 2 luni monitorul samsung 2770 hd si de vre-o 2 zile imi face figuri si anume:
cand dau pe intrarea de scart pe care am digital de la upc mi se aude un fasait fff mare peste vocea stb-ului . am verificat nu e nici de la scart nici de la rca-urile sunetului
ideea e ca daca ii bag doar un rca de video tot fasaie .
FASAITUL ASTA se regaseste si la calulator pe care il am conectat printr-un cablu dvi- hdmi .ca sa numai aud deloc fasaitul trebuie sa dau sunetul din monitor la minim .dar daca il las la minim cand trec pe digital terestru am sunetul la minim. pe digital terestru functioneaza perfect .
deci doar pe intrarile lui atunci cand am un semnal video bagat imi apare fasait in boxele monitorului .
ce sa fac ? sa-l duc la garantie sau se poate rezolva cu revinerea la setarile lui ? am incercat sa-l scot si din priza si sa-l reaprind la fel face..

#2
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdjmaxx, on 2nd November 2010, 11:21, said:

am de 2 luni monitorul samsung 2770 hd si de vre-o 2 zile imi face figuri si anume:
cand dau pe intrarea de scart pe care am digital de la upc mi se aude un fasait fff mare peste vocea stb-ului . am verificat nu e nici de la scart nici de la rca-urile sunetului
ideea e ca daca ii bag doar un rca de video tot fasaie .
FASAITUL ASTA se regaseste si la calulator pe care il am conectat printr-un cablu dvi- hdmi .ca sa numai aud deloc fasaitul trebuie sa dau sunetul din monitor la minim .dar daca il las la minim cand trec pe digital terestru am sunetul la minim. pe digital terestru functioneaza perfect .
deci doar pe intrarile lui atunci cand am un semnal video bagat imi apare fasait in boxele monitorului .
ce sa fac ? sa-l duc la garantie sau se poate rezolva cu revinerea la setarile lui ? am incercat sa-l scot si din priza si sa-l reaprind la fel face..



am rezolvat l-am dus la service deck computers si mi-a gasit placa de semnal dusa cik defect din fabrica...
toata operatiunea a durat 2 zile ..
deci cine se mai loveste de problema asta la service cu el !!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate