Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

Oferta LCD in Carfur

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009

View Postderutatu667, on 1st November 2010, 13:29, said:

@veltryx  Merge ok ca monitor ? Cand am vazut reclama ma gandeam sa il iau ca monitor ( nu ma interesa partea de tv )....pt nu am mai gasit monitor de 24 atat de ieftin .. Intreb ca sa stiu daca trebuie sa imi para rau ca nu l-am prins sau sa ma bucur ca l-am ratat  :D
pe vga nu merge mai mult de 1280x1024.
pe hdmi merge 1920x1080p dar calitatea lasa de dorit.
eu il folosesc pe un sistem de supraveghere video pe 1280x1024 si e ok.

#38
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
am inteles. mersi pt raspuns ! Ma bucur ca am muncit toata ziua si nu am apucat sa merg in Carrefour !

#39
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
veltryx  
Isi merita cei 650 ron? Ce iti / nu-ti place comparativ cu un lcd la aceleasi caracteristici.
Am vazut ca acest model este si in promotie la Carrefour Italia la 200 euro.

#40
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
Negru e mai mult albastru.Se vede lumina de la lampa destul de mult pe negru.
Culorile sunt cam stridente indiferent de reglaje.
Per ansamblu daca vrei un LCD ieftin sa inlocuiesti TV  crt no name de 54 se merita ,daca vrei calitate NU.

Edited by CristianAdrian, 02 November 2010 - 09:58.
scos citat inutil


#41
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Tks!

#42
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
oricum pretul nu mai e cel din reclama acum e 880 lei

#43
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Pai a fost doar in ziua respectiva promotia.
In Carfur Italia e 199.9 euro la promotie http://www.carrefour...hd_1339836.html.
L-ai vazut in "actiune"?
Ce parere ti-a facut?

Edited by varu_alin, 02 November 2010 - 14:04.


#44
gabinechita

gabinechita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 19.10.2007
poate il fac chinezii nostrii!(aduc piesele intre slapi si pufarine  si il asambleaza pe tarabe in spate la europa)

Edited by gabinechita, 02 November 2010 - 14:29.


#45
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Au fabrica in Cehia pt lcd,receivere.

#46
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
am luat si eu 2 pentru birou.

pe vga intradevar vede maxim 1280x1024, pe hdmi vede full hd iar calitatea semnalului de pc pe full hd e la fel ca la alte tv, adica nu se compara cu claritatea vga sau dvi - fac comparatie cu samsung seria 5 de 40 inch.
negrul nu e ca la samsung, dar in categoria asta de pret este decent.
filmele pe full hd mufa hdmi se vad foarte bine, nimic de comentat. totusi sa nu ne asteptam sa se vada ca un led-tv.
sonorizarea este stereo si este okay pentru un tv atat de mic.
aspectul general exterior este simplu, negru lucios, difuzoarele sunt in spate deci asta e un punct in plus, nu are niciun logo pe el, ceea ce e mai bine

pe tv prinde cablul analogic doar, avand in vedere marimea tv ului se vede chiar bine - eu am semnal amplificat in cladire deci pe tv se vede f bine. probabil pe digital tv gen digi tv sau dolce s-ar vedea f bine.

telecomanda din plastic ieftin, dar destul de ergonomica, butoanele sunt bine separate intre ele

concluzie generala.
tv-ul merita cei 650 lei si este f bun pentru cei nepretentiosi.
avand in vedere ca e fullhd pe 24 inch, imaginea este foarte concentrata si pare a avea mult detaliu, ca la orice tv fullhd de dimensiuni mici
pixeli morti = zero
ramane de vazut cum va sta cu fiabilitatea.

PS ca si monitor nu prea merge folosit din cauza lipsei rezolutiei full hd pe vga - nu am inteles prea bine de ce nu vrea sa vada mai mult de atat dar nici nu am stat sa investighez ca nu am timp de pierdut cu el iar eu le-am pus ca tv uri. Pe vga daca se trece pe rezolutie fullhd imaginea se deruleaza stanga dreapta sus jos in loc sa fie afisata toata.

PPS la pretul de 850 lei deja nu mai e o afacere asa buna, mai am un samsung p2470hd care are tunner digital si care e mult peste acest tv , samsung care costa cam 1200 lei, deci o diferenta de numai 350 lei.
Asta este un tv de 650 lei si atata merita. Maxim 750 lei.
Asta este parerea mea.

Edited by onlyone, 03 November 2010 - 13:59.


#47
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Miki07 ziceai ca te duci cu vecinu sa-ti iei.
l-ai luat ?

#48
tdragomir

tdragomir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.07.2006

View Postferibalint, on 29th October 2010, 10:24, said:

M-am uitat si eu pe site....este un LCD "NO NAME" de acea si pretul....
Ati auzit de marca FHD? Eu nu :peacefingers:

FHD in acceptiunea lor inseamna Full HD

Am luat unul pe 15.01.2011 cu 540 lei tot de la ....
Au avut oferta cu reducere 40%. Spuneau pret vechi 899 lei. Pret nou 749 lei ceeace nu insemna -40%. Am cerut reducerea de 40% si am primit-o, dar au luat imediat afisul cu reducerea de 40%. Nu am avut suficienti bani la mine ca luam LG de 81 cm cu aceeasi reducere. Pret initial 1799 lei. pret afisat 1499 corect ar fi fost 1079 lei. Asta este.
Impresii:
pe semnal TV si pe intrare analog de la DVD imaginea are umbre care initial se rezolva sin reducerea lumiozitatii si in final la service pt reglaj.
O pot face si eu dar deocamdata nu am schema electronica sa stiu unde umblu sa nu o iau pe ghicite.
Alte surse de semnal nu am avut. Pe ansamblu este OK pt dormitor.
Specificatiile sunt corecte dpdv consum 1W in standby 65 W in lucru. verificat. Unde gasesti alte LCD cu acemenea consum? nu prea. Conteaza in timp acest consum.

Cineva spunea mai sus ca e o chinezarie. Corect. Dar la un pret cinstit. Din experienta stiu ca aproape 50% din pretul unui produs de ,,firma,, se plateste numele brandului.

Edited by tdragomir, 21 January 2011 - 14:51.


#49
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Full HD pe panel de 61cm e fix pix... distanta optima pt. a viziona continut full HD este de maxim 1 metru la aceasta diagonala.

Edited by Florinbv, 21 January 2011 - 14:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate