Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Imagine ciudata la Pro TV

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Citind un topic de pe aria Video am decis sa apelez la voi in privinta acestei probleme. Vroiam mai demult sa postez asa ceva dar n-am avut o imagine exemplificativa. Pe scurt : pe Pro TV indeosebi la filme imaginea se vede ca in fotografia atasata, de parca ar fi o problema cu compresia filmului. Lucrul acesta se intampla pe reteaua analogica de cablu din Iasi a RCS & RDS. Am probat si pe UPC nu apar astfel de probleme. Care sa fie problema? Ati patit-o si voi?
P.S. Multumesc user-ului Sorin84k de la care mi-am permis sa iau aceasta imagine.

Attached Files



#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Probabil ca statia locala PRO TV Iasi retransmite prost. UPC cred ca il preia direct de pe satelit si nu din capusa locala cum face RCS.

Edited by Neaceasca85, 29 October 2010 - 00:36.


#3
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 02.02.2006
Ca fapt divers, tot la ProTV am observat și eu problema asta acum câțiva ani, într-o rețea no-name de cablu (la bunici, care stau la țară). Acum și-au pus Dolce, dar nu rețin dacă am mai observat chestia asta, probabil pentru că n-am mai folosit televizorul mai deloc. :)

#4
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005

View PostNeaceasca85, on 29th October 2010, 01:36, said:

Probabil ca statia locala PRO TV Iasi retransmite prost. UPC cred ca il preia direct de pe satelit si nu din capusa locala cum face RCS.

UPC preia semnalul tot de la statia Pro TV Iasi  fiindca intra si stirile locale, numai ca la UPC nu sunt probleme de genul asta.

#5
Popof

Popof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 23.05.2014
Zici ca e Photoshop nici macar nu te pricepi bine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate