Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Un avion disparut in ‘46 a aterizat in ‘93 in America de Sud

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
Sill3nt

Sill3nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.10.2007
Suna a scenariu de film s.f , dar e interesant !

Un avion de pasageri, care a disparut fara urma in anul 1946, pe traseul Rio-Havana, a aterizat in luna decembrie 1993, pe aeroportul Bogota din Columbia. La bordul sau se aflau 36 de schelete.

Oamenii de specialitate vorbesc despre cel mai mare mister din istoria zborului. Un mister care a devenit cu atat mai mare, cu cat este vorba despre batrinul avion Lockheed Constellation, care a decolat in anul 1946 si la bordul caruia s-au gasit in 1993, la aterizare, cesti de cafea calda si tigari aprinse marca Old Gold, demult disparuta. Pe locurile pasagerilor se aflau ziarele zilei cu data de 21.09.1946, care nu erau ingalbenite de vreme si miroseau inca a tipar.

"As fi dorit sa pot da o explicatie, dar ma aflu in fata unui mister", spune expertul Herman Guevara, conducatorul unui grup foarte numeros de cercetatori, caruia i s-a incredintat misiunea de a cerceta misterioasa aterizare a avionului demult disparut.

"Singurul lucru pe care il pot spune cu precizie este faptul ca avionul, impreuna cu toti pasagerii sai, a fost dat disparut in anul 1946, in timpul unui zbor de la Rio de Janeiro la Havanna. Intr-un mod inexplicabil, avionul a aterizat in 1993 si arata de parca ar fi decolat ieri. Cum poate ateriza un avion avand doar schelete la bord, numai Dumnezeu stie! Cei 36 de pasageri, precum si echipajul format din patru persoane au decolat dupa toate regulile".

Incredibila poveste a inceput atunci cand un avion necunoscut, cu o inscriptie foarte veche, din Panair Do Brasil, a aparut deasupra aeroportului Bogota si a inceput aterizarea. Personalul aeroportului a incercat in zadar sa opreasca aterizarea avionului necunoscut, deoarece, in acelasi moment un Boac din Brussel se pregatea si el sa aterizeze. Multumita manevrelor abile ale capitanului Anthony Bolard in varsta de 54 de ani, al companiei britanice, s-a putut evita in ultima clipa o ciocnire fatala.

Cand avionul fantoma s-a oprit, personalul de paza a deschis usile si, cu mare groaza, a descoperit in interior lui numai schelete, spune Guevara. Unul dintre oamenii nostri de paza, un fost soldat in marina, s-a speriat atat de tare, incat si-a pierdut echilibrul.

Dupa o examinare amanuntita, resturile pasagerilor au fost transportate intr-un spital militar, pentru a fi cercetate, iar avionul a fost parcat intr-un hangar bine pazit, in care accesul era strict interzis.
Cercetarile se concentreaza asupra intrebarii: unde a fost avionul in toti acesti ani? Singurul lucru cert este numarul de zbor al acestuia, 348, locul de decolare si destinatia.

Din grupul de experti care cerceteaza acest caz face parte si cercetatorul in domeniul parapsihologiei Dr. Gloria Hamandez. Dupa cum afirma aceasta, in acest caz poate fi vorba despre o deplasare in timp. Ea a lansat si ipoteza ca moartea pasagerilor ar putea avea legatura cu un posibil contact cu fiinte extraterestre.

Daca avionul ar fi zburat intr-un gol din timp, oamenii ar fi ramas cu siguranta in viata. Si in plus, ei nu ar fi fost nici macar cu o zi mai in varsta decat erau la decolarea ce a avut loc in anul 1946, a adaugat un om de specialitate.

Insa, datorita faptului ca avionul era plin cu schelete si curelele de siguranta erau inca nedesfacute, nu poate fi exclusa teoria ca cineva din afara i-a omorat pe pasagerii aflati la bordul avionului si apoi, dintr-un loc necunoscut, l-ar fi dirijat spre Pamant.  (SURSA: piatza.net)

#2
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
:scratchchin:

... mdea,.. interesant..

nu ne dai si noua sursa de unde ai luat stirea ?

Edited by DonGiulliano, 26 October 2010 - 18:25.


#3
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010
Deci calatoria in timp este posibila,dar nu este descoperita inca.

#4
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Si de ce nu se gaseste stirea asta si in engleza pe net?
Pare a fi doar un mit.

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009
Cam acelasi lucru ca si Experimentul Philadelphia sau Proiectul Montauk.

 Bogdan_ro93, on 26th October 2010, 19:18, said:

Deci calatoria in timp este posibila,dar nu este descoperita inca.

eu as formula altfel...

PS: nu, nu sunt paranoic

#6
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008
A aterizat in conditii ok, pe pista cu schelete la bord, avionul fiind condus de ... schelete ?  :lol:
Bine ca avionul nu a decolat in '93 ca sa aterizeze in '46.
Eu propun sa punem bani mana de la mana si sa urcam intr-un Boeing 747 toata clasa nostra politica. Evident pe aceasi ruta! :lol:

#7
Sill3nt

Sill3nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.10.2007
cred ca e un pamflet stirea ....... dar poate deschide noi porti , moduri de abordare

#8
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

 Bogdan_ro93, on 26th October 2010, 19:18, said:

Deci calatoria in timp este posibila,dar nu este descoperita inca.
Deci tu crezi orice ti se spune.

 Sill3nt, on 26th October 2010, 19:27, said:

cred ca e un pamflet stirea ....... dar poate deschide noi porti , moduri de abordare
Moduri de abordare a ce? A imaginatiei?

#9
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

 Sill3nt, on 26th October 2010, 19:11, said:

Daca avionul ar fi zburat intr-un gol din timp, oamenii ar fi ramas cu siguranta in viata. Si in plus, ei nu ar fi fost nici macar cu o zi mai in varsta decat erau la decolarea ce a avut loc in anul 1946, a adaugat un om de specialitate.

Insa, datorita faptului ca avionul era plin cu schelete si curelele de siguranta erau inca nedesfacute, nu poate fi exclusa teoria ca cineva din afara i-a omorat pe pasagerii aflati la bordul avionului si apoi, dintr-un loc necunoscut, l-ar fi dirijat spre Pamant.  (SURSA: piatza.net)
Da' poate a decolat tot cu schelete la bord...

#10
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Si sa zicem ca ii adevarata da? Daca acu' 17 ar fi aterizat un avion cu scheleti eu zic ca nu numa acuma am fi aflat

PAMFLET

Edited by alexandru_viorel, 26 October 2010 - 18:34.


#11
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010
@Sill3nt Niste poze/video poti sa pui?, daca nu sunt dovezi palpabile nu cred ca povestea este adevarata.

Quote

A aterizat in conditii ok, pe pista cu schelete la bord, avionul fiind condus de ... schelete ?
Poate o fi fost un avion controlat de la distanta.

Edited by Bogdan_ro93, 26 October 2010 - 18:37.


#12
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

 654321, on 26th October 2010, 19:33, said:

Da' poate a decolat tot cu schelete la bord...
Cu tot cu pilot :w00t:

aici zice ca este un fragment din opera  „Spațiu timp și dincolo de ele prin yoga”

#13
SylexMM

SylexMM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 15.04.2010
Știrea asta a apărut și în presa de la noi la începutul anilor 90. Nu mai țin minte în care din publicațiile de atunci.
Am presupus atunci că dacă este adevărată, nu se va mai vorbi despre ea multă vreme. Motive ar fi multe. De
asemenea dacă ar fi falsă, la fel nu s-ar mai vorbi despre ea. În aceste condiții e greu să-ți dai cu părerea, fără
riscul de a cădea în ridicol.

#14
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

 alexandru_viorel, on 26th October 2010, 19:38, said:

Cu tot cu pilot :w00t:
Pai ala nu era automat? :huh:

:lol:

#15
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Bullshit.

#16
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 06.12.2004
Si aveonu a aterizat singur asa, nu ?
De unde dreacu tot scoateti toate aberatiile astea nu stiu. Daca ar fi fost adevarat ar vuit toata lumea inca 100 de ani. Am fi aflat de 1000 de ori pana acum. Sau au tinut la secret  (Cia? NSA? Mi5? talibanii?) ca pe "experimentul Philadelphia" si "fenomenul Roswell" ?  :band:
Cut the crap man!

Edited by qudatheo, 26 October 2010 - 18:44.


#17
razvanvladd

razvanvladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.08.2010
si eu am auzit de acest lucru...desi eu am auzit ca ar fi aterizat anul acesta sau oricum de la 2005+.nu stiu poate e adevarat.eu sincer cred ca s-ar putea intampla.desi nu imi dau seama cum ar fi putut ateriza.nu imi dau seama cum ar fi putut zbura atatia ani pt ca nu ar fi avut combustibil.singura explicatie:s-au teleportat intr-o alta dimensiune paralela unde ar fi imbatranit ca si in zilele noastre si apoi intr-un loc la fel de ciudat pentru ei ca si pentru noi s-ar fi teleportat inapoi...nu imi explic

#18
Sill3nt

Sill3nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.10.2007
cum e posibil sa apara stirea la inceputul anilor '90 daca se specifica ca avionul a aterizat in luna decembrie 1993

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate