Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

OFERTE TURCIA 2011

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#19
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Normal ca nu raman asa! Le mai ajusteaza si ei in functie de ce mai apare pe piata.
Dar nu acum, mai prin februarie cred ca vor aparea preturile definitive(exceptand last-minut-urile)

#20
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Putin off topic,pana apar ofertele:
Pentru cei ce cunosc, cam ce hoteluri s-ar preta la o vacanta pentru un cuplu tanar casatorit(nu family,no kids), ceva cu mai putini romani. Ceva de 4 5 stele,cu plaja proprie, mai mult pentru relax, nu pentru disco si party.

#21
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcleriq, on 12th November 2010, 10:58, said:

Putin off topic,pana apar ofertele:
Pentru cei ce cunosc, cam ce hoteluri s-ar preta la o vacanta pentru un cuplu tanar casatorit(nu family,no kids), ceva cu mai putini romani. Ceva de 4 5 stele,cu plaja proprie, mai mult pentru relax, nu pentru disco si party.
recomandarile se fac in functie de buget ca degeaba iti recomand eu adam & eva daca tu ai bani doar de surmeli

#22
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 13th November 2010, 12:04, said:

tu vrei oferta pt delfin diva, hotelul asta inca nu l-am afisat si nici nu ma grabesc, m-am saturat de reclamatii venite de la turistii care stau acolo, iti voi raspunde la mesaj in cursul zilei de azi
Rott iti multumesc pt recomandarea de anul acesta(hotel LA MER)unde a fost f bine mai ales raportul pret-calitate.Pentru 2011 asteptam de la tine alte recomandari  de ex. zona Bodrum,Marmaris.Multumiri.

#23
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Imi cer scuze pentru omitere

Deci bugetul ar fi undeva 1000-1500,preferabil undeva la 1200 cam asa, si sa fie charter,all inclusive. Vreau prea multe?:)

Discutam de perioada 15 22 august, 7 nopti(saptamana de miere :D)

Edited by cleriq, 13 November 2010 - 18:17.


#24
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 13th November 2010, 16:16, said:

Rott iti multumesc pt recomandarea de anul acesta(hotel LA MER)unde a fost f bine mai ales raportul pret-calitate.Pentru 2011 asteptam de la tine alte recomandari  de ex. zona Bodrum,Marmaris.Multumiri.
in bodrum iti recomand rixos premium bodrum iar in marmaris iti recomand marti resort deluxe  :naughty:

#25
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
..thanks for nothing.. -_-

#26
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
@cleriq: pentru bugetul tau, ori astepti un last minute ori iti alegi hotelul dupa ce apar preturile la charter.
Atunci vei putea selecta cateva hoteluri care-ti fac cu ochiul si care se pliaza pe bugetul tau.
Dupa ce ai listuta cu hoteluri, vii aici si il intrebi pe rott, si vei primi raspunsuri concrete.

#27
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANTURIUM, on 15th November 2010, 10:31, said:

@cleriq: pentru bugetul tau, ori astepti un last minute ori iti alegi hotelul dupa ce apar preturile la charter.
Atunci vei putea selecta cateva hoteluri care-ti fac cu ochiul si care se pliaza pe bugetul tau.
Dupa ce ai listuta cu hoteluri, vii aici si il intrebi pe rott, si vei primi raspunsuri concrete.
cam asa e, bugetul lui 1200 euro pt 2 pers e subtire, mai bine scoate avionul din discutie si merge cu masina in kusadasi la aquafantasy

View Postcleriq, on 13th November 2010, 18:09, said:

Imi cer scuze pentru omitere

Deci bugetul ar fi undeva 1000-1500,preferabil undeva la 1200 cam asa, si sa fie charter,all inclusive. Vreau prea multe?:)

Discutam de perioada 15 22 august, 7 nopti(saptamana de miere :D)
sfat :

ori plusezi spre 1700 euro ori renunti la : 1. perioada asta de virf cu preturi de virf; 2. avion; 3. antalya
bugetul propus de tine e pt hotel "economy" iar in zona aconomy nu ai bani nici de miracle

mai bine mergi cu masina la kusadasi, stai la aquafantasy si  in perioada propusa de tine  te costa 1097 euro si trebuie sa achiti integral pina la 31 ianuarie
deci ...ori plusezi ori mai tai din pretentii, cel mai bun hotel e ala pe care ti-l permiti

Edited by rottweiler2007, 15 November 2010 - 11:44.


#28
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcleriq, on 12th November 2010, 10:58, said:

Putin off topic,pana apar ofertele:
Pentru cei ce cunosc, cam ce hoteluri s-ar preta la o vacanta pentru un cuplu tanar casatorit(nu family,no kids), ceva cu mai putini romani. Ceva de 4 5 stele,cu plaja proprie, mai mult pentru relax, nu pentru disco si party.

uite, de ex un hotel de 5 stele ieftinake dar cu turisti multumiti anul trecut este hotel belek beach, unde in perioada in care vrei tu cu avion cu tot te-ar costa 1372 euro pt 2 pers dar trebuie sa dai cam 500 euro pina la sfirsitul lui decembrie
un hotel de 4 stele in zona antalya - kemer ar fi sailor's beach, un hotel fix pe plaja si cu turisti multumiti, unde in perioada propusa de tine te-ar costa 1116 euro pret valabil pina la 31 martie.

mai departe e decizia ta

Edited by rottweiler2007, 15 November 2010 - 14:38.


#29
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Multumesc pentru variantele oferite
Tragand asa o concluzie(poate cam din scurt), concluzia ar fi sa ma reprofilez pe ceva 4 stele in alta locatie decat antalya(gen kusadasi,kemer,etc?)
Raspunzand la cealalta problema,banii i-as putea da pe la sfarsitul lui februarie(avansul,500 euro, ma refer)
Final: sailor`s beach mi se pare o oferta faina, vazand si pozele, cu conditia sa ofere All Inclusive. Suma trebuie achitata integral pana la sfarsitul lui martie?

LE: am inteles ca la sailor plaja e cu pietre nu cu nisip? ceva in genul, dar cu nisip, nu se poate? exact gen sailor,dar plaja cu nisip?(nu trebuie sa fie neaparat antalya)

Edited by cleriq, 16 November 2010 - 01:42.


#30
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcleriq, on 16th November 2010, 01:16, said:

Multumesc pentru variantele oferite
Tragand asa o concluzie(poate cam din scurt), concluzia ar fi sa ma reprofilez pe ceva 4 stele in alta locatie decat antalya(gen kusadasi,kemer,etc?)
Raspunzand la cealalta problema,banii i-as putea da pe la sfarsitul lui februarie(avansul,500 euro, ma refer)
Final: sailor`s beach mi se pare o oferta faina, vazand si pozele, cu conditia sa ofere All Inclusive. Suma trebuie achitata integral pana la sfarsitul lui martie?

LE: am inteles ca la sailor plaja e cu pietre nu cu nisip? ceva in genul, dar cu nisip, nu se poate? exact gen sailor,dar plaja cu nisip?(nu trebuie sa fie neaparat antalya)
decit sa iei 4 stele in regiunea antalya mai bine renunti la avion si mergi cu masina ta in kusadasi la ephesia sau surmeli ca.s mai ieftinake sau in marmaris la pasa beach eu si asa nu inteleg de ce sa iti faci saptamina de miere ( probabil prima din viata ta) intr-un tzarc, nu o sa ai destule ocazii dupa ce vei avea si kinderi sa te duci la tzarc ? saptamina de miere se face intr-un loc frumos, iar marmaris este ideal pt asa ceva, dar renunta la aeroplan ca nu merita.

exact in genul sailor s beach dar cu nisip nu exista si nu te mai crampona atit de nisip si mare ca si asa nu vei prea calca pe plaja si in mare, vei sta la piscina ca acolo e miezul din fanta

Edited by rottweiler2007, 16 November 2010 - 07:44.


#31
hara

hara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.03.2005
Salut,
de 2 ani de zile ma duc in Grecia,in Vourvourou impreuna cu sotia si cele doua fetite(10ani si 4ani).Anul acesta(2011) vreau sa merg in Turcia si as vrea sa-mi recomandati cateva hoteluri.Poate ca suna exagerat dar as vrea sa am urmatoarele conditii:camera la parter,aproape de plaja sau piscina(sa pot sa las fetita sa doarma de amiaza si eu sa stau la piscina sau plaja),plaja cu nisip,intrare lina in mare,sezlongurile gratis si binenteles locuri de joaca pentru copii.Multumesc.

Edited by hara, 16 November 2010 - 20:25.


#32
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posthara, on 16th November 2010, 20:24, said:

Salut,
de 2 ani de zile ma duc in Grecia,in Vourvourou impreuna cu sotia si cele doua fetite(10ani si 4ani).Anul acesta(2011) vreau sa merg in Turcia si as vrea sa-mi recomandati cateva hoteluri.Poate ca suna exagerat dar as vrea sa am urmatoarele conditii:camera la parter,aproape de plaja sau piscina(sa pot sa las fetita sa doarma de amiaza si eu sa stau la piscina sau plaja),plaja cu nisip,intrare lina in mare,sezlongurile gratis si binenteles locuri de joaca pentru copii.Multumesc.
recomandarile se fac in functie de buget, perioada...etc...camera la parter rezolvi la receptie......bine ar fi daca ai studia un pic saiturile hotelurilor din turcia ca sa iti faci o idee

Edited by rottweiler2007, 16 November 2010 - 21:18.


#33
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postrottweiler2007, on 16th November 2010, 22:17, said:

recomandarile se fac in functie de buget, perioada...etc...camera la parter rezolvi la receptie......bine ar fi daca ai studia un pic saiturile hotelurilor din turcia ca sa iti faci o idee
Rotti, e un zvon prin targ ca o s zboare Pegasus din Sabiha la Baneasa din iarna asta...ti-a trecut pe la ureche vreo vorba in directia asta ?

#34
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
As fi curios care e LF la Tarom sau Turkish pe ruta asta .

Parca au fost si Blue Air o perioada pe ruta asta

Edited by menumorut81, 16 November 2010 - 22:49.


#35
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmenumorut81, on 16th November 2010, 23:47, said:

As fi curios care e LF la Tarom sau Turkish pe ruta asta .

Parca au fost si Blue Air o perioada pe ruta asta
Nu cred ca e mai rea decat pe Sofia - Istanbul. Si Pegasus a inceput sa opereze la Sofia... Oricum, niste zboruri ieftine ar cadea bine pentru IST, de unde cu FlyDubai, Air Arabia, Jazeera si chiar companiile clasice poti ajunge ieftin in Asia... Da si Blue Air a pescuit la un moment dat pe Ataturk

#36
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
@rott
Ma camponez de aeroplan ca nu am masina, si am nevoie de transport,intelegi? Si ca sa ajung cu autocaru pierd 2 zile pe durm din 7,ce am facut? De asta am nevoie de ceva all inclusive,cu avion si trasnprot asigurat..ca sa nu mi mai bat eu capul cu nimic altceva,nu sa ma duc sa fac sapaturi dupa diverse..pur si simplu vreau sa ma relaxez
In ceea ce priveste plaja,ai fi surprins..nu eu,cat nevasta:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate