Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

OFERTE TURCIA 2011

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#1
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006
asa cum eu am stabilit unde voi merge in urmatoarea vacanta de vara, sunt convins ca si altii sunt in aceiasi situatie, fiind dornici sa obtina cat mai multe informatii despre pachetele turistice ce vor fi puse in vanzare pentru vara lui 2011 de tur operatorii din romania sau strainatate.
asa cum am scris pe topicul deschis despre Delphin Diva Premier - Lara, aceasta este destinatia mea cu incepere din 01.09.2011 pentru 12 nopti cu transport individual.
astept sa scrieti fiecare unde vreti sa mergeti si mai ales ce oferte ati gasit pentru destinatia aleasa, la agentiile din tara, strainatate sau pe site-urile specializate.
bafta.



Rugaminte: Nu postati nume/website-uri agentii turism din Romania.
Daca doriti oferte de la anumiti Useri, exista PM,in caz contrar posturile sunt sterse sau topicul inchis.Va multumesc frumos. by moderator

Edited by ferrellroo, 20 October 2010 - 22:57.


#2
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Pe un site nemtesc (ab-in-den-Urlaub.de) la Delphin Diva Premier cea mai ieftina camera dubla, 12 nopti, transport individual, 01-13.09.2011 este 2126e .

Edited by ferrellroo, 20 October 2010 - 22:59.


#3
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postchrismo, on 20th October 2010, 20:58, said:

Pe un site nemtesc (ab-in-den-Urlaub.de) la Delphin Diva Premier cea mai ieftina camera dubla, 12 nopti, transport individual, 01-13.09.2011 este 2126e .
In Ianuarie este cel mai bun pret,(in partea a doua a lunii)

Edited by Jidanu, 20 October 2010 - 21:35.


#4
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Eu pentru 2011 vreau Cornelia Diamond !
Va trebui sa sap din greu sa gasesc cea mai buna oferta pt. ca este un hotel scump.
Pana la urma hotels4you vinde si la romani?

#5
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View PostANTURIUM, on 20th October 2010, 23:15, said:

Eu pentru 2011 vreau Cornelia Diamond !
Va trebui sa sap din greu sa gasesc cea mai buna oferta pt. ca este un hotel scump.
Pana la urma hotels4you vinde si la romani?


Anul acesta am cumparat de doua ori de la ei. La fel si anul trecut. Nu am avut nici un fel de probleme.

Edited by Paperotzi, 20 October 2010 - 23:08.


#6
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View PostANTURIUM, on 20th October 2010, 23:15, said:

Eu pentru 2011 vreau Cornelia Diamond !
Va trebui sa sap din greu sa gasesc cea mai buna oferta pt. ca este un hotel scump.
Pana la urma hotels4you vinde si la romani?
Bănuiesc că glumești . Cred că s-a adunat de-o cohortă numai cu ăia de pe forumul ăsta ...

#7
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008
si eu ma gandesc serios la un concediu placut in Turcia pt sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie la Royal Wings, dar sa vedem cu kinderii cat si cum va fi! Voi verifica si preturi din afara si din tara! Sa fim sanatosi!

Edited by giovi_buru, 21 October 2010 - 09:13.


#8
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Pai sa va zic: aseara am facut o simulare pe hotels4you pt. Susesi(pt. Cornelia Diamond nu sunt inca preturi, iar Susesi anul asta a fost apropiat la pret cu Cornelia)
Perioada:iunie 2011(2 adulti +1 copil de 7 ani)-numai hotel, fara transport - 8 nopti.
Total cost: 1097 lire(fara discount era cam 1400 lire)
Cred ca au considerat copilul gratis ca altfel nu-mi explic aceasta suma.
In Romania nicio agentie nu are copilul gratuit peste 7 ani la acest hotel.
Vor un avans de 180 lire, dar nu inteleg cand trebuie platiti restul de bani.

#9
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Sterge Susesi de pe lista.Vezi ca am un review in topicul dedicat.

#10
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Merci de sfat.
Am dat doar un ex. de calculatie de pret.
Oricum cred ca la ei vor fi afisate mai devreme preturile dacat la noi.

#11
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View PostANTURIUM, on 21st October 2010, 11:35, said:

Pai sa va zic: aseara am facut o simulare pe hotels4you pt. Susesi(pt. Cornelia Diamond nu sunt inca preturi, iar Susesi anul asta a fost apropiat la pret cu Cornelia)
Perioada:iunie 2011(2 adulti +1 copil de 7 ani)-numai hotel, fara transport - 8 nopti.
Total cost: 1097 lire(fara discount era cam 1400 lire)
Cred ca au considerat copilul gratis ca altfel nu-mi explic aceasta suma.
In Romania nicio agentie nu are copilul gratuit peste 7 ani la acest hotel.
Vor un avans de 180 lire, dar nu inteleg cand trebuie platiti restul de bani.


Avansul este de 60 de lire de persoana. Il platesti de pe card, asa cum se fac platile online in general. Restul sumei trebuie platit cu cel putin 30 de zile inainte de a incepe concediul. La prima rezervare asa am facut. Ideea e ca pentru a plati diferenta de bani va trebui sa suni la ei. Iti vor cere datele de pe card, adica numele, numarul cardului, data expirarii si cele trei cifre de pe spatele cardului. Practic, le dai toate datele necesare sa-ti faca bucurii!! De nevoie, m-am confomat. Si-au luat banii si nu am avut nici un fel de probleme ulterior.
Dupa aceasta experienta, de fiecare data am achitat inca de la inceput intreaga suma.

#12
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Nu-i bai ca cer datele de pe card. O sa fac unul special pentru acest gen de plati. Pun pe el doar cat e nevoie. Sa si-i ia si gata!
Dupa ce ai achitat integral,  ai primit si un contract sau altceva odata cu voucherele?
Ti s-a parut ca ai fost tratat diferentiat la receptia hotelului decat daca ai fi venit printr-o agentie din Romania?Ai beneficiat de asistenta din partea unui reperezentant al hotels4you?

Edited by ANTURIUM, 21 October 2010 - 14:45.


#13
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View PostANTURIUM, on 21st October 2010, 15:43, said:

Nu-i bai ca cer datele de pe card. O sa fac unul special pentru acest gen de plati. Pun pe el doar cat e nevoie. Sa si-i ia si gata!
Dupa ce ai achitat integral,  ai primit si un contract sau altceva odata cu voucherele?
Ti s-a parut ca ai fost tratat diferentiat la receptia hotelului decat daca ai fi venit printr-o agentie din Romania?Ai beneficiat de asistenta din partea unui reperezentant al hotels4you?

Am primit un mail cu voucherul atasat. L-am listat si m-am prezentat cu el la receptie. Am primit si un nume si un nr de telefon cu reprezentantul lor in Antalya, dar nu am avut de ce sa sun la ei. La receptie am fost tratat foarte bine, dar habar nu am cum esti tratat daca mergi printr-o agentie din Romania.
In Oludeniz, a doua zi dupa ce ne-am cazat a venit in hotel un reprezentant al hotels4u si ne-au oferit diverse excursii optionale. A fost singurul contact direct cu cineva care reprezenta agentia.

#14
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

View PostANTURIUM, on 20th October 2010, 23:15, said:

Eu pentru 2011 vreau Cornelia Diamond !
Va trebui sa sap din greu sa gasesc cea mai buna oferta pt. ca este un hotel scump.
Pana la urma hotels4you vinde si la romani?


View PostANTURIUM, on 21st October 2010, 15:43, said:

Nu-i bai ca cer datele de pe card. O sa fac unul special pentru acest gen de plati. Pun pe el doar cat e nevoie. Sa si-i ia si gata!
Dupa ce ai achitat integral,  ai primit si un contract sau altceva odata cu voucherele?
Ti s-a parut ca ai fost tratat diferentiat la receptia hotelului decat daca ai fi venit printr-o agentie din Romania?Ai beneficiat de asistenta din partea unui reperezentant al hotels4you?


View PostPaperotzi, on 21st October 2010, 16:20, said:

Am primit un mail cu voucherul atasat. L-am listat si m-am prezentat cu el la receptie. Am primit si un nume si un nr de telefon cu reprezentantul lor in Antalya, dar nu am avut de ce sa sun la ei. La receptie am fost tratat foarte bine, dar habar nu am cum esti tratat daca mergi printr-o agentie din Romania.
In Oludeniz, a doua zi dupa ce ne-am cazat a venit in hotel un reprezentant al hotels4u si ne-au oferit diverse excursii optionale. A fost singurul contact direct cu cineva care reprezenta agentia.

http://www.hotels4you.com/ vs. http://www.hotels4u.com/

Edited by w140, 21 October 2010 - 22:05.


#15
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postw140, on 21st October 2010, 23:04, said:




ai dreptate
Eu vorbesc de hotels4u.com

#16
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Asa-i! Si eu tot de hotels4u vorbeam! Nu stiam ca-s doua.

#17
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View PostANTURIUM, on 22nd October 2010, 22:42, said:

Asa-i! Si eu tot de hotels4u vorbeam! Nu stiam ca-s doua.


Perfect! Deci totul ramine valabil.

#18
ginette

ginette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.04.2010
Au inceput sa apara oferte pentru turcia vara 2011 si la agentiile de la noi dar se pare ca preturile sunt mult mai mari fata de 2010.Sa speram ca nu vor fi cele reale

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate