Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

Diferentele intre muzica romaneasca si straina

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#91
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Imi zicea o cunostinta ca a fost pana in B Felix intr-o seara (langa Oradea) si urlau manelele din toate localurile .Peste tot plin de clienti care ascultau cu nesat tanguielile .
Cu greu a gasit o terasa unde era muzica straina (normala) dar , ...era pe trei sferturi goala .
[/quote]
Ai dreptate.Dar nu peste tot, manelele au cucerit publicul mai ales din sudul tarii!Unde ai vazut tu cantaret de manele in maramures (de unde sunt eu).Aici manelisti sunt vazuti prost si de aia s-au lasat.

#92
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postnano_thrust, on Aug 13 2007, 22:40, said:

Ai dreptate.Dar nu peste tot, manelele au cucerit publicul mai ales din sudul tarii!Unde ai vazut tu cantaret de manele in maramures (de unde sunt eu).Aici manelisti sunt vazuti prost si de aia s-au lasat.

Nu-i nimic, noua generatie de tineri va schimba asta. :)

#93
scartz

scartz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.10.2006

View Posts3xy_baby4you, on Mar 21 2007, 20:10, said:

Muzica romaneasca o sa fie intotdeauna decat un produs, cantaretii de muzica romaneasca nu o sa fie nici odata pe plan international ca artisti, sunt foarte foarte foarte putine exceptii. Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa zic.... :
cheeky girls, sau cum? :))

ma mai uit si eu din cand in cand la tv pe posturile cu muzica. formatiile romanesti au cam ramas in urma, nu toate, dar o gramada. ex. cei de la akcent nu si-au dat seama ca nu mai e la moda sa danseze, gen backstreet boys, in videoclipuri sau pe scena. cei de la 3se cred ca au prins pontul, ca nu i-am mai vazut sa danseze ca inainte  :worthy:
apoi, formatii romanesti cu renume nu cred ca sunt, poate combinatii intre romani si straini (enigma de ex. care sunt foarte cunoscuti si au avut foarte mare succes).
apoi la eurovizion, anul trecut sau cand, am crezut ca fac pe mine de ras, cand l-am auzit pe traistaru cu tornero-ul lui =)) cum sa mergi cu asa piesa la un concurs international? :))) o piesa de vreo 4 minute in care auzi numai tornero tornero tornero.. cam stresant..
sunt sigur ca mai stiti si voi cateva exemple :))

cred ca am vb cam mult, trebuie sa ma pregatesc de  :death: ? :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate