Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Trecere de pe abonament pe cartela Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
stefun

stefun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.10.2004
Prietena mea are abonament la Orange care va expira in luna aceasta.
Cum trebuie procedat ca numarul sa ramana dar sa trecem pe cartela de reincarcare?

#2
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
:lol: ...e grele rau...pai suni si tu la relatii cu clientii si ai zici ce vrei sa faci...dar trebuie neaparat sa se termine abonamentul...adica durata lui stipulata in contract

#3
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

StormRider, on Aug 8 2005, 13:54, said:

:lol: ...e grele rau...pai suni si tu la relatii cu clientii si ai zici ce vrei sa faci...dar trebuie neaparat sa se termine abonamentul...adica durata lui stipulata in contract

<{POST_SNAPBACK}>


trebuie sa faca prietena ta o cerere de incetare a contractului ... => se inchide abonamentul si se poate sa iti treaca ab pe cartela ... sau nu ....
la mine ... pe unul din ab ... cand am incheiat nu mi-au dat nr pe cartela ...
adica ce vreu sa spun este ca nu este obligatoriu sa iti lase nr pe cartela

Edited by Spiritul, 08 August 2005 - 13:59.


#4
stefun

stefun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.10.2004

StormRider, on Aug 8 2005, 13:54, said:

:lol: ...e grele rau...pai suni si tu la relatii cu clientii si ai zici ce vrei sa faci...dar trebuie neaparat sa se termine abonamentul...adica durata lui stipulata in contract

<{POST_SNAPBACK}>


Nu vrem sa cerem incetarea contractului, iar abonamentul va expire pe 18 august.

E foarte important sa ramane numarul ce-l are acum dar daca vom suna la relatii cu clientii dupa ce expira abonamentul oare nu va expira si numarul?

Multumesc!

#5
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
nu poti sa treci pe cartela daca nu ceri incetarea contractului ... si in cerere spui ca vrei sa pastrezi nr pe cartela ... si probabil te va suna cineva ..

#6
stefun

stefun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.10.2004

Spiritul, on Aug 8 2005, 14:20, said:

nu poti sa treci pe cartela daca nu ceri incetarea contractului ... si in cerere spui ca vrei sa pastrezi nr pe cartela ... si probabil te va suna cineva ..

<{POST_SNAPBACK}>


Asta n-am stiut!

Thanks!

#7
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

Spiritul, on Aug 8 2005, 15:20, said:

nu poti sa treci pe cartela daca nu ceri incetarea contractului ... si in cerere spui ca vrei sa pastrezi nr pe cartela ... si probabil te va suna cineva ..

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru a rezilia trebuie sa misti hoitu intr-o agentie. Acolo completezi un formular si la un moment dat are o rubrica in care te intreaba daca nu cumva vrei sa treci la cartela. Eu cand am renuntat la Orange asa am facut. Default iti ramane acelasi numar. Succes si roagate sa nu fie coada la astia ca altfel iti dau bonuletul :)

#8
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004
Citeste cu atentie contractul si vezi cu cat timp in urma trebuie sa faci notificarea. Ar putea fi o fraza care spune ca "la expirarea primului an, abonamentul se va reinnoi pe inca un an, cu acordul partilor", si daca nu spui din timp ca vrei sa renunti, sa te trezesti cu abonament pe inca un an. Sigur, nu cred sa fie cei de la Orange chiar atat de magari, dar paza buna trece primejdia rea. Mai vezi si ce puncte Thank You s-au acumulat acolo....


Cu bine,

#9
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

moltit, on Aug 8 2005, 22:00, said:

Citeste cu atentie contractul si vezi cu cat timp in urma trebuie sa faci notificarea. Ar putea fi o fraza care spune ca "la expirarea primului an, abonamentul se va reinnoi pe inca un an, cu acordul partilor", si daca nu spui din timp ca vrei sa renunti, sa te trezesti cu abonament pe inca un an. Sigur, nu cred sa fie cei de la Orange chiar atat de magari, dar paza buna trece primejdia rea. Mai vezi si ce puncte Thank You s-au acumulat acolo....
Cu bine,

<{POST_SNAPBACK}>


...cererea trebuie cam cu 20 de zile inainte...

#10
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
moltit si bogdanan...nu suntem la Zapp sa ti se prelungeasca abonamentul cu un an..la cnx si org se prelungeste de la luna la luna si termenul este la ambii de 30 de zile

Edited by EDGE, 09 August 2005 - 00:06.


#11
Cool&Quiet

Cool&Quiet

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.08.2007
Salut, si eu vreau sa-l trec pe tata pe cartela de la abonament, vad ca in contract zice sa le fac o scrisorica cu minim 30 zile inainte(mai am tip destul). Ce scriu in ea? Trebuie sa atasez vreo copie de pe contract... date de pe B.I.? In principiu merge doar sa suni la relatii cu clientii dar nu ma bazez pe ei si vreau sa o fac ca la carte sa nu ma trezesc cu vreo surpriza. Am mai renuntat in trecut la jdemii de abonamente dar astia de la Orange sunt ciudati m-au pus odata sa le mai trimit inca un fax.... etc. Multumesc.

Edited by Cool&Quiet, 10 October 2007 - 11:57.


#12
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

 Cool&Quiet, on Oct 10 2007, 12:55, said:

Salut, si eu vreau sa-l trec pe tata pe cartela de la abonament, vad ca in contract zice sa le fac o scrisorica cu minim 30 zile inainte(mai am tip destul). Ce scriu in ea? Trebuie sa atasez vreo copie de pe contract... date de pe B.I.? In principiu merge doar sa suni la relatii cu clientii dar nu ma bazez pe ei si vreau sa o fac ca la carte sa nu ma trezesc cu vreo surpriza. Am mai renuntat in trecut la jdemii de abonamente dar astia de la Orange sunt ciudati m-au pus odata sa le mai trimit inca un fax.... etc. Multumesc.
nu e mai simplu sa mergi la un magazin orangestore?
nu la dealeri...

#13
Cool&Quiet

Cool&Quiet

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.08.2007

 pastel3005, on Oct 10 2007, 13:37, said:

nu e mai simplu sa mergi la un magazin orangestore?
nu la dealeri...
Mda buna idee dar o scrisorica tot le fac ca nu ma doare mana, acu ramane de vazut daca am in localitate Orange si nu e dealer doar. Oricum mi-a venit o idee si mai buna sa incerc sa-i lichidez in avans ca sa scap de o grija chiar daca o sa platesca o  penalitate probabil si pierde niste minute. Aici in orasul meu marea majoritate si tineri si in varsta sunt pe Cosmote apoi la mare distanta Vodafone si ff. putini Orange. Eu unul raman si pe Orange in continuare, la astia nu le pica reteaua cum am vazut pe la altii.

Edited by Cool&Quiet, 10 October 2007 - 15:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate