Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 

Serviciul de video call a la Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#73
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,215
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvladc, on 18th November 2010, 20:58, said:

amice, daca te simti ofensat ca o pasarica, poti sa zbori in alta parte.
aici e alt topic, nu de cine pe cine a luat, cine se mai branduieste... abureli d-astea.
Ok, nu vreau sa continui si sa generez o polemica, nu asta am urmarit, ci doar am facut o remarca cu privire la acest servicu, nu am fost offtopic, nu am intentionat sa supar pe nimeni, dar nu inteleg de ce tocmai tu te-ai oparit asa de tare, si nu inteleg de ce...care e problema ta pana la urma?
Am senzatia ca iti trebuie o imbratisare, cineva sa ii dea omului o imbratisare poate se va simti mai bine ....

#74
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
pai hai sa-ti explic... cand ti se baga o musca-n lapte, si-ti spurca laptele, tu cum ai reactiona?

#75
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,215
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvladc, on 18th November 2010, 21:12, said:

pai hai sa-ti explic... cand ti se baga o musca-n lapte, si-ti spurca laptele, tu cum ai reactiona?
Nu inteleg..care lapte (ca musca am inteles, sunt eu)...ai brevetat cumva acest topic , esti propietar cu drepturi delpine softpedia, si nu stim noi???? Nu inteleg care e pana la urma problema ta? Ai cumva alte probleme de alta natura si ti-ai gasit sa te descarci aici??? Mda...e o modalitate de relaxare, sa iti descarci naduful pe forum, te inteleg. Nu se cade....
Ok...eu ma opresc aici....scuze de deranj si iti doresc o seara buna.

#76
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
fiecare intelege ce vrea. nu este forumul/topicul meu. topicul are un subiect. tu ai fost pe langa. acum e ok explicatia?

o seara buna si tie.

#77
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,215
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvladc, on 18th November 2010, 21:22, said:

fiecare intelege ce vrea. nu este forumul/topicul meu. topicul are un subiect. tu ai fost pe langa. acum e ok explicatia?

o seara buna si tie.
Demult, am facut si eu pe justitiarul intr-o problema de genul acesta, si mi-am luat ban pentru o luna. Ai grije ce iti doresti si cine vrei sa pari a fi....

Edited by cuculea, 18 November 2010 - 21:28.


#78
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
parca te duceai la nani... ai grije sa nu faci un obicei din asta.

#79
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postvladc, on 18th November 2010, 23:31, said:

parca te duceai la nani... ai grije sa nu faci un obicei din asta.

Consideri ca isi au rostul astfel de certuri copilaresti pe forum?! Grow up... ;)

#80
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
tocmai am citit intr-o reclama din evz ca oferta de apel video e valabila pana pe 31 ianuarie 2011, cea cu apel video la pret de apel voce...s-a prelungit oferta initiala, ca parca era pana pe 31 decembrie...

#81
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
Acest nou termen e si in reclamele de la TV.

#82
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
misto, ce sa zic... bine, nici nu foloseste foarte multa lume acest tip de call.

#83
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,957
  • Înscris: 10.06.2008
Eu ma mai distrez din cand in cand...
Dar daca nici acum cand nu am costa nimic nu prea o folosesc (telefonia video), daca ar fi sa coste....

#84
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postjoystick, on 30th December 2010, 18:45, said:

Eu ma mai distrez din cand in cand...
Dar daca nici acum cand nu am costa nimic nu prea o folosesc (telefonia video), daca ar fi sa coste....


Salut,
Noi asteptam sa coste mult ca apoi sa urlam pe forum ca vrem apel video ieftin....
That's who we are...
Ciudat, oare cum isi dau unii seama daca este sau nu folosit serviciul asta...au ashea, un feeling sau au un contor acasa care le arata treaba asta?
It's a mistery....


Prigonius (fara video!)

#85
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,957
  • Înscris: 10.06.2008
Pai nu am de ce sa tip ca ma costa mult. Am zis ca il folosesc rar si doar ca sa ma distrez. Nimic mai mult.
Daca m-ar costa nu l-as folosi deloc. Oare nu am fost clar?

#86
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postjoystick, on 30th December 2010, 21:33, said:

Pai nu am de ce sa tip ca ma costa mult. Am zis ca il folosesc rar si doar ca sa ma distrez. Nimic mai mult.
Daca m-ar costa nu l-as folosi deloc. Oare nu am fost clar?

Salut, Eu n-am fost clar.
Glumeam, nu era vorba de tine, evident. Desi te costa: exact cit cel audio.
Eu ziceam de natura noastra, ne place ieftin. Daca nu e ieftin e naspa. Daca e ieftin nu bagam in seama, iar daca e scump ne ofticam....am mai vazut chestii d-astea, cu roamingu de exemplu.
deci inca o data scuze daca am fost inteles gresit :notangel:


Prigonius

Edited by Prigonius, 30 December 2010 - 21:57.


#87
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
Apelurile video sunt un mare fiasco, se pare. Nu se folosesc aproape deloc, nicaieri, poate doar in Asia. Vazusem o statistica pe tema asta.
Toti prietenii mei avem telefoane compatibile, serviciul merge(pe o alta retea)...dar nu-l foloseste nimeni.
Singurul serviciu de video call ok e facetime-ul de pe iPhone4. Dar ala e altceva. :-)

#88
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
stii de ce nu sunt folosite? pentru ca nu-ti ofera nici un fel de intimitate. toata lumea (de langa tine) poate auzi (si vedea) ce vorbesti tu si cu cine. d-aia nu prind nicaieri.

sunt bune doar in f. putine cazuri:

ex1. vorbesti cu o persoana draga care este plecata pe care vrei sa o si vezi
ex2. vrei sa arati cuiva unde esti / ce faci sau sa faci o prezentare remote.

oricum calitatea lasa f. mult de dorit. (cel putin cand am incercat eu apelul video ultima oara acum cativa ani pe 3g simplu)

Edited by obuzul, 31 December 2010 - 10:36.


#89
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Postobuzul, on 31st December 2010, 10:34, said:

stii de ce nu sunt folosite? pentru ca nu-ti ofera nici un fel de intimitate. toata lumea (de langa tine) poate auzi (si vedea) ce vorbesti tu si cu cine. d-aia nu prind nicaieri.

sunt bune doar in f. putine cazuri:

ex1. vorbesti cu o persoana draga care este plecata pe care vrei sa o si vezi
ex2. vrei sa arati cuiva unde esti / ce faci sau sa faci o prezentare remote.

oricum calitatea lasa f. mult de dorit. (cel putin cand am incercat eu apelul video ultima oara acum cativa ani pe 3g simplu)
In zona mea, atat sunetul cat si imaginea pe apel 3G sunt sub orice critica, cu semnal plin. Eu din aceasta cauza nu folosesc serviciul

x!

#90
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postobuzul, on 31st December 2010, 10:34, said:

stii de ce nu sunt folosite? pentru ca nu-ti ofera nici un fel de intimitate. toata lumea (de langa tine) poate auzi (si vedea) ce vorbesti tu si cu cine. d-aia nu prind nicaieri.

sunt bune doar in f. putine cazuri:

ex1. vorbesti cu o persoana draga care este plecata pe care vrei sa o si vezi
ex2. vrei sa arati cuiva unde esti / ce faci sau sa faci o prezentare remote.

oricum calitatea lasa f. mult de dorit. (cel putin cand am incercat eu apelul video ultima oara acum cativa ani pe 3g simplu)
Parțial ai dreptate. Intimitatea e o chestie importantă deși văd tone de .....hai să le zic relaxați care vorbesc la telefon de parcă țipă în portavoce. Plus că au sonorul dat la maxim și doar surd să fii să nu auzi ce-i răspunde interlocutorul ...care urlă și el bineînțeles.
Chestia se poate rezolva cu căști. Apoi dacă vecinul se uită la ecran, un sictir bine și mieros aplicat face minuni. Sau vînătăi...depinde.
Dar asta nu înseamnă că nu am dreptate: așteaptă dumneata puțin să se scumpească și-o să vezi urlete că vor să facă apel video dar e prea scump. Sunt convins de asta....mereu s-a întîmplat așa......
Revelion plăcut tuturor!

Prigonius

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate