Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Vodafone Romania va lansa iPhone 4

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
237 răspunsuri în acest subiect

#19
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
Asteptam de mult sa apara si in oferta Vodafone Romania, mai ales ca in alte tari , Vodafone il are de cateva luni in oferta. Stiti cumva cand se va putea cumpara si de catre persoane fizice, nu doar firme?

Eu sunt interesat, si ... sper ca Apple a rezolvat si problema cu semnalul

#20
radu_matei_2007

radu_matei_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 350
  • Înscris: 16.12.2009
pai daca e ca acolo unde a dat cineva link 350 euro/luna si 12 euro abonament pe 2 ani mi se pare OK ...

#21
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 410
  • Înscris: 17.05.2007
12 euro e doar optiunea de 1gb internet pe mobil :P

#22
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
In Portugalia telefonul costa 293 euro cu abonament de 25 euro. Desigur, putea fi cumparat si mai ieftin dar la abonament de 50 euro :).
Ma astept ca la noi preturile sa fie mai bune totusi, adica abonamentele mai ieftine, acolo fiind oricum si alt nivel de viata si oricum, unele chestii mai scumpe in general.

#23
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 07.09.2009
In Suedia telefonul costa 267 Euro la abonament de 35 Euro iar cel mai ieftin costa 110 Euro la abonament de 120 Euro.

#24
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.236
  • Înscris: 18.03.2008
dar credeti ca pretul cu care cumpara de la Apple Vodafone Romania este diferit de pretul cu care cumpara Vodafone Portugalia de ex?

#25
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
Intr-adevar, poate pretul de achizitie este aproximativ egal. Dar mai departe, cand vine vorba de taxe, impozite (nu ignorati pe cel pe profit) lucrurile stau ceva mai prost la ei. Nu intru in detalii, am stat 5 saptamani pe acolo, am discutat cu oamenii.
In plus, abonamentele care le aveau ei, aveau mai putine minute decat cele din RO de ex, si erau mai scumpe (din aceleasi motive: costuri, impozite... bla bla)

L.E. eu ma astept ca pretul cu care putem achizitiona telefonul sa fie similar, iar costul abonamentului sa fie mai mic, tocmai datorita celor enumerate mai sus.

Editat de kng, 21 octombrie 2010 - 15:48.


#26
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.236
  • Înscris: 18.03.2008

 kng, on 21st October 2010, 16:47, said:

Intr-adevar, poate pretul de achizitie este aproximativ egal. Dar mai departe, cand vine vorba de taxe, impozite (nu ignorati pe cel pe profit) lucrurile stau ceva mai prost la ei. Nu intru in detalii, am stat 5 saptamani pe acolo, am discutat cu oamenii.
In plus, abonamentele care le aveau ei, aveau mai putine minute decat cele din RO de ex, si erau mai scumpe (din aceleasi motive: costuri, impozite... bla bla)

L.E. eu ma astept ca pretul cu care putem achizitiona telefonul sa fie similar, iar costul abonamentului sa fie mai mic, tocmai datorita celor enumerate mai sus.

eu cred ca va fi similar ca cel de la Orange ... cu mai multe minute ca pe afara + alte beneficii ... dar la un pret similar.
este normal ... este un device care aduce bani, foarte asteptat (mai ales pe segmentul business care nu schimba providerul doar pentru un device)

so ... nu mi-as face sperante foarte mari la preturi sub Orange

Ex. LG Optimus 7 ... la 129 de euro cu contract pe 2 ani cu abonament de 36 + 10 ...

vedem ... oricum ... avantajul este pentru client cu aceasta concurenta

#27
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
pana la urma stie cineva ce preturi are la pers fizice si de cand va fi disponibil?

#28
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 19.11.2009
Oameni buni, la ce va foloseste un telefon de 2000 -3000 lei sau cat o fi el la abonament cand voi doar vorbiti si o mai ardeti pe internet sau ascultati muzica si va mai uitati la filme in autobuz.Ca sa nu mai punem la socoteala si abonamentul ala de xx euro lunar.
Sunt si alte modele la fel de bune cu care va faceti treaba zilnic si va puteti satisface nevoile de socializare.
Sincer, pana acum 4 ani aveam si eu boala asta sa imi iau ce e mai nou pe piata sau "mai de senzatie" la preturi exorbitante  si apoi realizam ca nu ma ajuta cu nimic deosebit, ca  e doar o chestie care stie sa faca x si y dar nu ma folosesc de acele functii.
Acum imi iau ceva  doar la ce stiu eu ca ma ajua in viata de zi cu zi si de calitate, insa asta nu inseamna ca tre sa imi fac abonament de 25 de euro pe luna  si sa dau 3000 de lei pe un telefon doar ca e megasenzatie.
Chiar vreau sa imi schimb telefonul,dupa 2 ani, mai merge utilizat dar nu stie hsdpa 900 (singurul motiv) insa nu va fi in niciun caz Iphone4.
Predictia mea este intre 300 si 700 de euro cu abonament de xx euro...mult prea mult pt. o tabachiera cu display.

*Acest post este doar o parere personala, nu am frustari, si in mare parte reflecta realitatea. Daca se considera ca nu are vreo legatura cu acest topic,exceptie face predictia de pret, imi asum vina si suport consecintele.

Editat de kmeleonu3, 22 octombrie 2010 - 00:53.


#29
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.236
  • Înscris: 18.03.2008

 kmeleonu3, on 22nd October 2010, 01:50, said:

Sincer, pana acum 4 ani aveam si eu boala asta sa imi iau ce e mai nou pe piata sau "mai de senzatie" la preturi exorbitante  si apoi realizam ca nu ma ajuta cu nimic deosebit, ca  e doar o chestie care stie sa faca x si y dar nu ma folosesc de acele functii.

important este sa folosesti acele functii ... daca stii ca nu le folosesti, corect ... nu ai de ce sa platesti.
dar sunt multi care folosesc si acele functii iar pe iPhone merg altfel decat pe alte telefoane ... e mult mai simplu, mai la indemana, etc.
Da, are si probleme ... dar ce telefon nu are?

ca la orice, concurenta este buna pentru utilizator ... iar aparitia iPhone a revolutionat si a adus in piata telefoane de la altii (Samsung, Motorola, LG, etc.) la care nici nu ne gandeam ca o sa apara asa repede.

daca un telefon este prost sau nu face ce se spune ca ar trebui sa faca ... nu o sa se cumpere. [Punct] daca e bun ... o sa se cumpere (vezi Galaxy S)

#30
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
Am vazut I4 intr-un Vodafone, dar nu avea pretul afisat. Am intrebat si mi s-a raspuns: cam 4900 ron la abonament si 3800 ron (parca) la liber. :D Inca se asteapta oferta...

#31
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.236
  • Înscris: 18.03.2008

 kng, on 26th October 2010, 14:35, said:

Am vazut I4 intr-un Vodafone, dar nu avea pretul afisat. Am intrebat si mi s-a raspuns: cam 4900 ron la abonament si 3800 ron (parca) la liber. :D Inca se asteapta oferta...

Vodafone Store sau Arsis?

#32
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.549
  • Înscris: 16.12.2006

 kng, on 26th October 2010, 14:35, said:

Am vazut I4 intr-un Vodafone, dar nu avea pretul afisat. Am intrebat si mi s-a raspuns: cam 4900 ron la abonament si 3800 ron (parca) la liber. :D Inca se asteapta oferta...
poate invers !

adica 4900 la liber si 3800 pe abonament !

#33
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.668
  • Înscris: 11.09.2002
Si in Anglia e 2400 ron la liber.

#34
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
Am spus bine preturile, nu am gresit, tocmai asta e paradoxul. Cred totusi ca magazinul era Arsis... imi amintesc doar sigla mare Vodafone, nu am fost atent la alte detalii.

#35
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 733
  • Înscris: 13.10.2009

 kng, on 26th October 2010, 14:35, said:

Am vazut I4 intr-un Vodafone, dar nu avea pretul afisat. Am intrebat si mi s-a raspuns: cam 4900 ron la abonament si 3800 ron (parca) la liber. :D Inca se asteapta oferta...
cum e posibil asa???
ai citit de la coada!!!
oricum o dai,e de cacao!!!
poate ca la noi sunt mai multi oameni cu bani :o
ei stiu cui vand.

#36
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
cred ca a vazut intr-un arsis..nu vodafone store
inca se asteapta pe oficiala

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate