Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 

nelamurire adBrite

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010
Salutare tuturor !!!
Detin un blog,.. si azi l-am inscris pe adBrite pt ca cei de la adsense nu l-au acceptat din motivul ca are continut neacceptat de ei (desi este un blog despre tehnologie, care respecta toti termenii si conditiile)... .
Si am facut eu azi cont pe adBrite,..., sii,. am creeat doua doua ads'uri,.. unul pentru partea de sus si altul pentru dreapta... .
Totul merge bine,.. dar , poate nu inteleg eu sistemul lor,. ce trebuie sa fac in continuare,.. ; cand intru pe blog, in loc de reclame,.. in acel spatiu apare "Advertise on this site... Powered By adBrite" ,.. iar daca dau click acolo imi intra pe adBrite,.. si imi apare o chestie gen ca ar trebui sa le cumpar,... chiar nu inteleg ce trebuie sa fac in continuare... .
Va rog mult sa ma ajutati !!!
Multumesc mult ca ati acordat atentie acestui subiect !!!

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Tu nu mai trebuie sa faci nimic. De fapt, tu trebuie sa continui sa publici materiale pe blog. Mesajul ala "Advertise on this site..." e pentru potentiali clienti care vor sa cumpere reclema pe site.

La adbrite dureaza minim 24 de ore pana incep sa apara reclame. Asta e sistemul lor.

#3
djandrey08

djandrey08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.03.2008
Pai trebuie ca cineva sa fie interesat de spatiul de pe acel site. Si sa cumpere publicitatea prin adbrite.

#4
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010

 djandrey08, on 12th October 2010, 21:08, said:

Pai trebuie ca cineva sa fie interesat de spatiul de pe acel site. Si sa cumpere publicitatea prin adbrite.
Pai si daca cineva nu este interesat in mod direct de blog'ul meu... .,,. cei de la adBrite nu baga reclame standard gen adsense... ?

#5
dane1505

dane1505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.09.2007

 azot7, on 12th October 2010, 20:17, said:

Pai si daca cineva nu este interesat in mod direct de blog'ul meu... .,,. cei de la adBrite nu baga reclame standard gen adsense... ?

O sa apara si  reclame, dar mai greu, pentru ca sunt sigur ca nu au reclame pentru tara noastra.

Cati vizitatori unici are pe zi blogul?

#6
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

 azot7, on 12th October 2010, 20:58, said:

cand intru pe blog, in loc de reclame,.. in acel spatiu apare "Advertise on this site... Powered By adBrite" ,.. iar daca dau click acolo imi intra pe adBrite,.. si imi apare o chestie gen ca ar trebui sa le cumpar,... chiar nu inteleg ce trebuie sa fac in continuare... .

mai fa asta si dupa ce iti apar reclamele acolo si o sa ramai si fara cont :)

poate sa dureze si 3 zile pana sa apara reclamele pe site-ul tau , totul depinde de trafic si continut.

#7
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010

 AdiFCD, on 14th October 2010, 08:26, said:

mai fa asta si dupa ce iti apar reclamele acolo si o sa ramai si fara cont :)

poate sa dureze si 3 zile pana sa apara reclamele pe site-ul tau , totul depinde de trafic si continut.
Blogul nu este unul cunoscut deocamdata,.,.. este pe blogspot...,.. momentan fac vizite din ce mai pun la status,.. am in medie 100 de afisari pe zi,.. .
Sa il fac cunoscut?.. ei pot sa nu imi puna reclame pana nu am un numar mare de vizitatori ?

#8
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010
A trecut o saptamana de cand l-am inscris si tot nu mi-au aparut reclame ...!!!
:confuzzled: :confuzzled: :confuzzled:

#9
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Probabil, principala motivatie este traficul mic.

Oricum, la un trafic asa de mic de ce mai pui reclame? Te astepti sa castigi ceva?

#10
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010

 bogdanar, on 18th October 2010, 23:53, said:

Probabil, principala motivatie este traficul mic.

Oricum, la un trafic asa de mic de ce mai pui reclame? Te astepti sa castigi ceva?
Pai o sa il fac eu cunoscut,.. dar daca ei nici nu mi-au pus reclame,.. parca nu mai am motivatie,.. .
Cunoasteti alt gen de site care sa bage reclamele fara probleme,.. si sa nu astept pt aprobare nu stiu cate saptamani :-/ ?...

#11
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

 azot7, on 19th October 2010, 23:37, said:

Cunoasteti alt gen de site care sa bage reclamele fara probleme,.. si sa nu astept pt aprobare nu stiu cate saptamani :-/ ?...
Smowtion Media , Axverta , Bidvertiser etc .

#12
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010

 AdiFCD, on 19th October 2010, 23:41, said:

Smowtion Media , Axverta , Bidvertiser etc .
Si,.. platesc si ei destul de bine,.. sau .... ? :-/...

#13
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

 azot7, on 19th October 2010, 23:37, said:

Pai o sa il fac eu cunoscut,.. dar daca ei nici nu mi-au pus reclame,.. parca nu mai am motivatie,.. .
Cunoasteti alt gen de site care sa bage reclamele fara probleme,.. si sa nu astept pt aprobare nu stiu cate saptamani :-/ ?...

Lucrurile nu merg asa. Tu trebuie sa ai un site cu trafic si vizitatori, content bun pentru ca ei sa te primeasca in programul lor.

Chestiile care le-ai patit cu adsense-ul si adbrite-ul se vor repeta la orice adverteiser pentru ca tu nu le oferi lor mai nimic. Sau ai de gand se te apuci sa-ti dai click-uri pe reclama? :)

Edited by bogdanar, 19 October 2010 - 22:53.


#14
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
azot7 , foarte important , nu ai specificat daca blogul tau e in engleza :) Daca e in romana , ai asteptat degeaba sa apara reclamele de la Adbrite .

#15
azot7

azot7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.02.2010

 bogdanar, on 19th October 2010, 23:52, said:

Lucrurile nu merg asa. Tu trebuie sa ai un site cu trafic si vizitatori, content bun pentru ca ei sa te primeasca in programul lor.

Chestiile care le-ai patit cu adsense-ul si adbrite-ul se vor repeta la orice adverteiser pentru ca tu nu le oferi lor mai nimic. Sau ai de gand se te apuci sa-ti dai click-uri pe reclama? :)
Nici nu se pune problema sa imi dau singur click'uri :))..., dar,.. eu am facut niste bloguri special pt ads'uri,.. si... , aveam de gand sa imi bage si ei reclame din prima,.. si cand ma vad cu reclamele incep sa postez calumea si sa fac trafic.. :P... .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate