Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Eurovision 2011. Germania, Düsseldorf,"Arena Esprit Fortuna", 10-14 mai 2011.

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,422
  • Înscris: 04.08.2010
Era de asteptat ca piesa noastra sa nu fie prea sus in acest an, iar acest lucru este din vina TVR pentru ca a facut greseala sa puna finala nationala in noaptea de revelion. N-am mai avut parte de semifinale ca sa mai cunoastem putin piesele participante... Asta este parerea mea.
Revenind insa la finala de aseara... Moldova ne-a facut iar zob, organizare ireprosabila a nemtilor si o invingatoare care nu prea mi s-a parut cine stie ce, dar ma rog... o tara asiatica a demonstrat ca poate sa castige. Totusi, ma mir ca n-a castigat iar Lena (Germania). :lol:
Favoritii mei au fost irlandezii. :peacefingers: Nu stiu de ce, dar au facut show si au avut o melodie bunicica. Apoi ar mai fi melodia Suediei.

Castigatoarea Eurovision Song Contest 2011:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DlFQNcx6Ob0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 15 May 2011 - 10:51.


#38
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Din Franta sau Portugalia, nici macar un punct? Cel putin mie mi se pare cam ciudat. Nu ca am fi avut nu stiu ce melodie, dar nici macar un punct??? Au venit toti Romanii acasa oare?  :D

#39
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Hotel FM: Am evoluat bine si chiar nu ne-am asteptat la acest rezultat

"Nu ne asteptam catusi de putin. Am crezut in piesa noastra, am evoluat bine, am fost pregatiti, chiar nu ne-am asteptat la acest rezultat", au declarat astazi baietii de la Hotel FM, citati de Mediafax, despre finala Eurovision 2011. Saptamana aceasta, Gabriel Baruta (pianistul trupei) declarase ca intrarea in finala imediat dupa Lena este "un semn al sortii". In finala de pe 14 mai, Hotel FM s-a clasat pe locul 17 (acelasi cu numarul de intrare in concurs).

Membrii trupei s-au aratat rezervati in declaratii fata de castigatorii competitiei (reprezentantii Azerbaijanului), spunand doar ca "au avut o piesa buna si cei doi au cantat bine".

Oradenii au descris finala ca "un spectacol grandios la care noi am participat fara sa ni se poata reprosa ceva", dupa ce, zilele trecute, organizatorii catalogasera show-ul celor de la Hotel FM drept unul "iresponsabil".

In cadrul unor declaratii date pentru eurovision.tv inaintea finalei, cei de la Hotel FM se aratau destul de increzatori in sansele lor la un loc bun, datorita faptului ca reprezentanta Romaniei urma sa cante in mijlocul competitiei ("cand toata lumea a intrat in atmosfera"), inainte dupa Germania si inainte de Austria, tari reprezentate de piese lente.

"Telul e locul intai, dar, la sfarsitul zilei, toti suntem castigatori. Cat timp suntem in primii zece, stam bine, O sa reusim", mai spusesera acestia inainte de finala.

Hotel FM, reprezentanta Romaniei la Eurovision-ul de anul acesta, s-a clasat pe locul 17 (acelasi cu numarul de intrare in concurs), acumuland 77 de puncte cu piesa Change.

Muzica a fost compusa Gabriel Baruta, pe versuri de Alexandra Ivan si Gabriel Baruta. Cei doi au creat melodia in noiembrie 2010, cu doar patru zile inainte de termenul limita pentru preselectie. Plicul ce continea CD-ul si documentele necesare pentru inscriere a fost trimis spre TVR cu doar 20 de minute inainte de expirarea termenului.

Desi a obtinut locul 4 in a doua semifinala si a ocupat la un moment dat locul 6 intr-un clasament realizat de Google, Romania a terminat pe o pozitie apropiata de prognozele facute de casele de pariuri.

Trupa Hotel FM s-a format in aprilie 2005 si este alcatuita in prezent din David Bryan (voce), Gabriel Baruta (pian, backing vocals) si Alex Szus (tobe). Mai multe despre reprezentanta Romaniei gasiti aici.

In 2010, Paula Seling si Ovi au dus Romania pana pe locul 3 in finala, in timp ce Elena Gheorghe a obtinut doar locul 19 in 2009.

http://life.hotnews....st-rezultat.htm

#40
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Eurovision 2011: Explicatii pentru esecul Romaniei

Dupa clasarea pe locul 17 (cu doar 77 de puncte), participarea Romaniei la aceasta editie de Eurovision poate fi privita ca un semi-esec. O posibila explicatie ar putea fi show-ul neconvingator al celor de la Hotel FM, dupa cum crede Mihai Traistariu (fost reprezentant al Romaniei la Eurovision), in timp ce Dan Teodorescu de la Taxi (alta fosta reprezentanta a tarii noastre in cadrul celebrului concurs) a vorbit de "o prestatie foarte buna", dar si de lipsa norocului.

Mihai Traistariu (locul 4 la Eurovision 2006) a vorbit duminica despre "un minus la capitolul show", in conditiile in care "solistul Hotel FM a cantat foarte bine", scrie Mediafax. Vinovatii: Televiziunea Romana, care "nu s-a implicat suficient pentru a ajuta prestatia artistilor romani". In urma cu doar cateva zile, dupa prestatia Romaniei din semifinala, Traistariu declarase intr-un interviu ca show-ul Romaniei are un nivel scazut, adaugand chiar ca "am fost ai nimanui".

Dan Teodorescu, solistul trupei Taxi (locul 17 la Eurovision 2000), a vorbit si el despre cauza rezultatelor Romaniei: lipsa norocului, in ciuda unei prestatii foarte bune.

Nico (locul 20 la Eurovision 2008, alaturi de Vlad Mirita) a declarat ca show-ul Romaniei a fost "foarte frumos" si ca oradenii "s-au prezentat foarte bine", scrie tot Mediafax. Artista a pus semi-esecul pe seama chestiunilor politice ce influenteaza votul unora dintre tari.

Membrii Hotel FM declarau ieri ca "am evoluat bine si chiar nu ne-am asteptat la acest rezultat". Oradenii au descris finala ca "un spectacol grandios la care noi am participat fara sa ni se poata reprosa ceva", dupa ce, zilele trecute, organizatorii catalogasera show-ul celor de la Hotel FM drept unul "ireprosabil".

http://life.hotnews....ost-nimanui.htm

#41
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
ne meritam locul , piesa e slabuta

#42
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
deci(luand in consideratie ziua si ora) in mai putin de 24 de ore:

 musso, on 15th May 2011, 18:08, said:

organizatorii catalogasera show-ul celor de la Hotel FM drept unul "iresponsabil".

 musso, on 16th May 2011, 10:24, said:

organizatorii catalogasera show-ul celor de la Hotel FM drept unul "ireprosabil".
:thumbup:

Edited by ady_95, 20 May 2011 - 15:06.


#43
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

 ady_95, on 20th May 2011, 16:06, said:

deci(luand in consideratie ziua si ora) in mai putin de 24 de ore:

Cunoastem... e greseala autorului de pe Hotnews... si ala a mai pleznit-o asa de vre-o doua ori...
Ca sa fim siguri ca nu a facut "copy & paste" ! :)

Edited by blue-line, 20 May 2011 - 15:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate