Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Kuga Titanium ... black panther

- - - - -
  • Please log in to reply
304 replies to this topic

#217
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,177
  • Înscris: 05.09.2007

 Tyby, on 30 octombrie 2012 - 17:41, said:

Update la problema de mai sus: NU a fost modulul de vina, ci contactul electric dintre modulul amintit si ventilator. Descoperit problema la cateva zile de la postul de mai sus, dupa zeci de masuratori si scenarii verificate cap-coada.

Partea proasta: am dat 350 RON pe un modul de care nu aveam nevoie.

Partea buna: acum am doua functionale.

nu vinzi modulul ? am un prieten cu kuga cu aceeasi problema, mi-a dat modulul sa il repar, dupa ce am pierdut 2 ore sa il desfac am gasit o gramada de componente explodate la propriu.la noi costa 1800 lei cu tot cu ventilator.

#218
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Evergreene, la mai bine de 40.000 km facuti in ultimul an cronologic, parca nu mi se par asa de multe. La un calcul rapid - am cheltuit efectiv pe reparatii cam 300 EUR, in conditiile in care doar motorina pentru aceeasi perioada a insemnat ceva mai mult de 3.000 EUR. Poate daca faceam 3.000 de km pe an ca Sirenu' mi se parea mult, insa asa ...

Csi1 - parca nu as scapa de modulul ala, tocmai pentru ca este greu de gasit.

#219
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

 Tyby, on 02 octombrie 2013 - 10:47, said:

3.000 de km pe an ca Sirenu' mi se parea mult, insa asa ...
6000 bă!!! Sase mii!

P.S. Cu mizeria de la birou am facut 100.000 in 3 ani. Tinnd cont ca-i reno, in afara de pompa de servo la iesirea din garantie si ceva bucse&shit inlocuite, s-a comportat bine.

#220
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Undeva prin Bulgaria, sambata.

Acum pe ceas scrie 151800.

2500 km facuti in stres, masina s-a comportat excelent (ca de obicei).

Am "descoperit" un drum "necunoscut" prin Bulgaria la intoarcere care cred ca mi-a oferit 50 de km de "probably the best driving experience I had in years!". Incerc maine sa vad daca a ramas ceva pe camera. Oricum, ca idee, drumul incepe cu o pista de aterizare de vreo 3 km Posted Image 50 km de asfalt. D 55, Pastrogor - Madrets.

Priceless! Posted Image

Attached Files



#221
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
O saptamana mai tarziu, undeva pe la Aiud. No comments. Inca ceva mai mult de 3600 km trecuti la raboj fata de postul precedent. Fara probleme.

Attached Files



#222
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Si inca vreo 3800 km de la ultimul post. Ma uit cu interes ca ma prinde revizia de 160.000 inainte de Sarbatori. Insa parca as impinge-o in 2014, din motive legate de timp.

Nimic nou de semnalat (ma rog, am pus gumele de iarna inainte de postul precedent, guma cea noua a facut figuri, a trebuit sa ii dau aer saptamana trecuta, azi parea iarasi un pic cam moale pentru gustul meu; nu cred ca scapa de dat roata jos).

#223
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Acu' vreo luna facut revizia la 165.000 (aproape). 509 RON cu totul, Romcar.

Dupa cateva drumuri "grele", asortate cu un cosmar pe traseul Dej - Tg. Mures, am ceva troncanituri pe axa spate. Investigatiile simple ("mana-la-piesa") au identificat bieletele antiruliu spate ca fiind de vina. Sunt comandate piesele, sper sa-mi fac timp sa le schimb zilele astea.

Undeva prin zona Atena, acu' 3 saptamani:

Attached File  2014-03-07 23.58.21.jpg   87.28K   45 downloads

Azi am fost pe la Romcar cu treaba unrelated cu subiectul ... La poarta au scris pe cartonas: 168.681 km. On and counting.

#224
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Romcar nu mai exista de cca. 2 ani. :)

#225
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
eh, obisnuinta.

#226
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Si cum spuneam zilele trecute, au venit bieletele. Astazi m-am enervat, m-am intors in parcarea de langa bloc, am aranjat sculele si cam in 45 minute, cu manutele astea doua, le-am schimbat. Cele vechi sunt muci, cu una am ramas in mana cu ... doua (piese) dupa ce am dat-o jos.

Parca mi-am luat masina noua :)

Intre timp inca 1000 km, dintre care vreo 300 cu medie orara de 125 km/h, in stres. Consumul pe masura - 9.0.

#227
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Ai acces la FordEtis?
De unde ai stiut cuplurile de strangere? Posted Image

Iei painea de la gura mecanicilor...

#228
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
N-am acces, am intrebat si eu in stanga / dreapta Posted Image

Nu iau, dar daca ei "nu vrea" ... Maine plec la drum, Romcar nu avea reperele, prietenii de meserie pe care i-am rugat sa ma ajute s-au facut ca uita, chiar daca le-am amintit o data. Mi s-a pus pata azi, am luat ce-am gasit, le-am schimbat, om vedea cum se comporta.

Reperele au fost 145 RON / buc la Axevo, Lemforder. Originalele la Romcar erau 200 RON / buc., dar nu erau, iar la Axevo 175 RON / buc parca, dar veneau in 4-5 zile.

#229
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001

 December, on 03 octombrie 2013 - 20:06, said:

6000 bă!!! Sase mii!

P.S. Cu mizeria de la birou am facut 100.000 in 3 ani. Tinnd cont ca-i reno, in afara de pompa de servo la iesirea din garantie si ceva bucse&shit inlocuite, s-a comportat bine.

Asa cum spuneam: http://forum.softped...4#entry14870581

#230
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
170.000 ... si ceva, azi, prin tara.

Trecut ieri pe gumele de vara, alta viata (ma rog, acu' is vreo 5 grade afara aici, da' cica nu tine mult). Inspectat si placutele cu ocazia asta, cele pe stanga spate sunt cam pe ultima suta, restul ar mai tine. Mai vedem. Investitia de anul trecut in jante pentru vara s-a dovedit a fi castigatoare. 15 minute schimb roti, fara echilibrat. La drum s-a dovedit ca nu era nevoie, oricum.

#231
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
178.000 and counting. Inca vreo 3.000 se vor adauga pana la sfarsitul saptamanii. Probabil si revizia in scurt timp.

Acu' vreo 2 saptamani a facut alternatorul figuri (tiuit la relanti, incarcare slaba pana in 1500 rpm). Si-a revenit la fel de subit precum a aparut. Am cumparat unul nou, si acum ma plimb cu fierul in portbagaj pana imi fac timp sau face iar figuri.

1500 km in 13 ore, autostrada 85%, mers legal (125 / 135 km/h). Consum mediu undeva la 8.1 (nu am calculat exact inca).

#232
21-Lancer

21-Lancer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 18.11.2004

 Tyby, on 19 mai 2014 - 21:20, said:

178.000 and counting. Inca vreo 3.000 se vor adauga pana la sfarsitul saptamanii. Probabil si revizia in scurt timp.

Acu' vreo 2 saptamani a facut alternatorul figuri (tiuit la relanti, incarcare slaba pana in 1500 rpm). [...] Am cumparat unul nou [...]

Cat te-a costat alternatorul?

#233
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
~ 800 RON, fara piesa la schimb. Denso (cel original se ducea mai bine de dublu fara piesa la schimb, in speta aproape 1200 RON + 100 EUR garantie pana la returnarea piesei defecte).

#234
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Alternatoarele se repara fara probleme, se inlocuiesc periile si rulmentii si este ca nou.
O piesa OE este mult peste orice AM si chiar si fata de un OE construit ulterior.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate