Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Justin Bieber e un pedofil de 51 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Personal, imi pare bine, la fel ca multora dintre colegii forumisti  :naughty:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lY89NfIZcyQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se pare ca totusi stirea e cam prea raspandita pentru a fi fals.

http://www.google.co...u...q=&gs_rfai=

#2
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Ce repede iau plasa oamenii ! De-aia publicitarii si televizionarii n-o sa moara de foame prea curand...  :OK:

#3
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View PostAndyM, on 4th October 2010, 22:54, said:

Se pare ca totusi stirea e cam prea raspandita pentru a fi fals.

Ce,tu vorbesti serios?   :roflmaofast:

#4
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
:roflmaofast: The Onion

#5
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Trecand peste faptul ca filmul e de la cei de la The Onion, nu inteleg ce-i cu ura asta anti Justin Bieber, la nivel global. Sunt clipuri de-ale lui care au mai multe dislike-uri decat like-uri. Care e smecheria? Nu-ti place, nu asculti si aia e. Tre' sa te dai, neaparat, lovit "vai, nu-l suport pe JB", etc.
Nu-s fan, stiu o singura melodie de la el, iar aia e un remix cu Kanye West. So, ma lamureste cineva?

#6
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
[ http://img96.imageshack.us/img96/2719/00beebs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


...sa spunem doar ca nu e cel mai istet copil de pe fata pamantului.

#7
minimaltech

minimaltech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 21.11.2005

View Postcrst_g, on 5th October 2010, 10:33, said:

Trecand peste faptul ca filmul e de la cei de la The Onion, nu inteleg ce-i cu ura asta anti Justin Bieber, la nivel global. Sunt clipuri de-ale lui care au mai multe dislike-uri decat like-uri. Care e smecheria? Nu-ti place, nu asculti si aia e. Tre' sa te dai, neaparat, lovit "vai, nu-l suport pe JB", etc.
Nu-s fan, stiu o singura melodie de la el, iar aia e un remix cu Kanye West. So, ma lamureste cineva?
pentru simplul fapt ca indiferenta ar insemna moartea personajului.
uite, mie imi e indiferent pustiu. n-am avut rabdare sa ascult ceva din ceea ce canta si sincer nici nu ma gadila, sunt deja prea batran sa mai gust chestii noi asa.. la intamplare. din partea mea ca exista au ba mi-e egal, din partea lui... antireclama ii aduce suportul de imagine ce nu l-o fi putut obtine altminteri.

either way, don't care... sa fie sanatos in lumea lui, acolo.

#8
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Pe langa ce a zis minimaltech, eu cred ca e vorba si de un razboi aprig purtat de adolescentii care sunt foarte sensibili la aspectul "popularitate". Ascensiunea lui Justin in materie de popularitate a fost atat de rapida incat a aprins focul dragostei / invidiei cu o putere mult mai mare decat in cazul lui Lady Gaga, sa zicem.

Daca ne uitam la cele mai vizionate clipuri din toate timpurile de pe YouTube, vom vedea ca Justin Bieber e pe primul loc cu 345 milione de vizionari cu o piesa care nu rupe gura targului. Insa clipul in sine, cu o vechime de doar 8 luni, a ajuns terenul de lupta al adolescentilor: pe de-o parte prietenii au dat click-uri in disperare (un milion si jumatate pe zi), dar si dusmanii au dat click si si-au manifestat nemultumirea (o juma de milion de "dislike"-uri) si arunca cu comentarii scurte de genul: impuscati-l.  Meciul continua, iar muzica nu mai conteaza, traiasca produsul si popularitatea lui  !  :)

#9
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Cine-i Berber asta?  :huh:

LE: Aha, un fel de Hanamontana cu par mai scurt.

Edited by furiousdoc, 05 October 2010 - 10:43.


#10
minimaltech

minimaltech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 21.11.2005

View Postjumborom, on 5th October 2010, 11:35, said:

adolescentii care sunt foarte sensibili la aspectul "popularitate".
   nu m-as limita doar la adolescenti, ei sunt in formare de conduita sociala.
daca e sa privim in ansamblu si aia mari fac cam la fel, cel putin in romania e evident cand avem vedete toate *evit sa folosesc niste atribute placute* de oameni.
   de ce? simplu, plictisul dezorientarii... e culmea ca intr-o societate in care ai la dispozitie toata informatia pe care ai putea sa o gandesti vreodata daramite sa o parcurgi poate exista plictisul, dar exista. nu mai exista o directie catusi de putin clara, nu mai exista un set de valori comun acceptat, se sufera de senzational si de iesit din tipare ca sa cada tocmai in urmarirea unui tipar excentric.
   paine si circ!

View Postjumborom, on 5th October 2010, 11:35, said:

produsul si popularitatea lui  !  :)
popularitate ce scuza produsului orice act josnic.

#11
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Un clip de prost gust. Nu mi se pare amuzant.

#12
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postpouf, on 5th October 2010, 10:49, said:

[ http://img96.imageshack.us/img96/2719/00beebs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


...sa spunem doar ca nu e cel mai istet copil de pe fata pamantului.

[ http://30.media.tumblr.com/tumblr_l97eyfaYuE1qdlsm6o1_r2_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postkosty91, on 5th October 2010, 14:18, said:

[ http://30.media.tumblr.com/tumblr_l97eyfaYuE1qdlsm6o1_r2_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


:w00t: :roflmao: :roflmaofast:

#14
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postpouf, on 5th October 2010, 10:49, said:

[ http://img96.imageshack.us/img96/2719/00beebs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


...sa spunem doar ca nu e cel mai istet copil de pe fata pamantului.
Ma, ok, nu e cel mai istet. Sunt putini copii care de isteti ajung superstar-uri. De obicei, ajung olimpici la matematica si pe urma profesori. :w00t:

Pe urma, la dracu', succesul pe care il are in US (banuiesc ca are ceva succes de-l pandesc atatia hateri, a facut o melodie cu kanye, am aflat ca si cu usher, ludacris si probabil alti niggaz), nu e chiar intamplator. Ma indoiesc ca publicul lui tinta sunt persoanele peste 15-16 ani. Canta o muzica pentru kinderi, cu mesaj simplu, de aia mi se pare cam deplasat ca un om trecut de 20+ ani, sa zica "Bieber sucks".

PS: Nu l-am ascultat pe Cobain, da' daca e sa-i comparam dpdv al succesului, as putea sa zic ca pustiul nu e departe de adevar.

#15
almsport25

almsport25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 23.08.2010

View Postfuriousdoc, on 5th October 2010, 11:43, said:

Cine-i Berber asta?  :huh:

LE: Aha, un fel de Hanamontana cu par mai scurt.
:lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate