Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

intimpinare proces civil

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
SCORPYMB

SCORPYMB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.10.2010
am primit in gazda in apo persoana care zicea ca in 10 zile max 3 luni pleca dar apoi nu a vrut nici sa mai plece nici sa plateasca(nu am facut contract)si asa ca in prwezenta a doi martori i-am scos lucrurile afara intrun garaj.acum m-a chemat in judecata motivind ca mi-a dat mai multi bani si ca-i lipsesc din lucruri.trebuie sa fac intimpinare sau nu? daca nu ma prezint la procesce se poate intimpla? nu am bani de avocat deoarece sunt in preaviz si untru in somaj,rog ajutor

#2
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Daca n-ati facut acte nu poate dovedi cati bani ti-a dat sau nu. Cu lucrurile care sustine ca-i lipsesc e cuvantul tau impotriva cuvantului lui (aici zici ca ai si 2 martori). Era totusi bine daca apelai la politie ca sa-l scoti din casa. In concluzie e frectie ceea ce incearca el sa-ti faca. Dar asta e doar parerea mea de neavizat. Asteptam si pareri mai avizate.

#3
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Depune totusi o intampinare prin care (raspunzand punct cu punct la toate capetele de cerere) pui in evidenta faptul ca nu ati avut nici un contract de inchiriere, pur si simplu l-ai primit in gazda iar el a profitat de bunavointa ta si a ramas fara titlu in locuinta si, bineinteles, nu ti-a platit nimic. In Intampinare, la probe mentioneaza-i pe cei doi martori si anexeaza o lista cu numele si adresa martorilor. N-ai nevoie pentru asa ceva de avocat.

#4
crystall

crystall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.02.2010

View Postclara_spiele, on 7th October 2010, 20:50, said:

Depune totusi o intampinare prin care (raspunzand punct cu punct la toate capetele de cerere) pui in evidenta faptul ca nu ati avut nici un contract de inchiriere, pur si simplu l-ai primit in gazda iar el a profitat de bunavointa ta si a ramas fara titlu in locuinta si, bineinteles, nu ti-a platit nimic. In Intampinare, la probe mentioneaza-i pe cei doi martori si anexeaza o lista cu numele si adresa martorilor. N-ai nevoie pentru asa ceva de avocat.

Corect.

As  adauga doar un sfat: deoarece oricum nu aveati contract, nu aveti martori pt bani etc si plus nesimtirea lui crasa, nu pomeni nimic de vreun ban (chiar daca ti-a dat sau ba), sustine doar ca l-ai primit pe baza de suflet bun ;)

#5
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
spune cel mult ca iti oferea favoruri sexuale  :inlove:

sigur castigi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate