Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Problema cu o "matusa"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Cris_Kgs

Cris_Kgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 16.12.2008
Salutare sofpedisti. O sa intru direct in problema, care este foarte grava dealtfel.
Matusa mea, o nebuna alcoolista care combina alcoolul cu medicamentele anti-depresive isi agreseaza in repetate randuri copilul. Politia nu a facut nimic, desi numeroase echipaje au fost lovite, scuipate de individa asta (catusele si dusa la psihiatrie, de unde a 2-a zi a iesit fara nici-o problema). Mentionez ca eu si familia mea suntem exasperati, in seara asta copilul a venit cu mana rupta, cu parul smuls si zgarieturi pe gat. Vrem sa stim ce se poate face cat mai urgent, vrem sa o inlaturam din societate, e un pericol absolut pentru oricine ia contact cu ea, mai ales cel mic . Nu vreau sa se ajunga la un omor sau stiu eu.
Va rog frumos sa raspundeti cu cea mai mare seriozitate.
PS: Tatal copilului, fiind divortat de individa nu vrea sa riste sa ia copilul sub tutela deoarece ii este frica de scandalurile ce ar urma dupa incredintarea minorului.
PS2: Nu stiu daca e aria potrivita.
Se pare ca in momente ca asta imi doresc sa fiu din alta tara. Practic politia are mainile legate. Un gainar e arestat fiindca fura 2 oua dar nebuna asta nu e baga in puscarie nici macar cand agreseaza fizic si verbal un minor si cu atat mai mult un organ al statului. Tragic!
Nu exista varianta semnarii unui act de catre familie privind internarea intr-un ospiciu? Crizele astea violente nu le are numai cand bea, dar la vizitele psihologice (ca si cea de permis auto) figureaza ca fiind o persoana normala.

Edited by Cris_Kgs, 28 September 2010 - 22:42.


#2
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Protectia copilului cred ca ar putea face ceva.

#3
Cris_Kgs

Cris_Kgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 16.12.2008
Cum ar fi? Singura optiune viabila ar fi sa il incredinteze tatalui, dar cum el nu e d-acord nu stiu ce ar putea sa faca.
Pe mine ma intereseaza daca se poate face ceva in legatura cu tinerea ei sub observatie medicala (la spitalul de nebuni cu alte cuvinte)

#4
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Cat de mare e copilul ?
Poate reusiti sa il luati voi, si obtineti salariu de asistent maternal, plus bani pentru intretinerea lui.
Nu stiu daca vreti sau puteti, dar asta imi vine in minte acum.

Cel mai bine e sa iei legatura cu protectia copilului, cu siguranta te vor sfatui ce optiuni ai.

#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Anuntata protectia copilului si scos certificat medico-legal pentru copil. Sanatoasa-nesanatoasa, ceva trebuie facut...

#6
Cris_Kgs

Cris_Kgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 16.12.2008
Maine la prima ora sunt cu copilul la protectia copilului. Multumesc de sfaturi.
PS: Copilul are 11 ani.

Edited by Cris_Kgs, 28 September 2010 - 23:06.


#7
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View PostCris_Kgs, on 28th September 2010, 23:32, said:

Nu exista varianta semnarii unui act de catre familie privind internarea intr-un ospiciu? Crizele astea violente nu le are numai cand bea, dar la vizitele psihologice (ca si cea de permis auto) figureaza ca fiind o persoana normala.

Poate nu-i nebuna, poate e doar rea si a dracu. Incearca varianta propusa de ceilalti, cu protectia copilului. E de bun simt. Ingrijorator este faptul ca si pe tatal copilului il doare undeva si prefera sa aiba liniste decat sa aiba grija ca copilul lui sa fie in siguranta.

#8
Cris_Kgs

Cris_Kgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 16.12.2008
Nu cred ca un om normal ar putea sa faca asa ceva. Crede-ma ca am ramas uimit de iesirile astea. NU stiu ce sa mai cred. :) Oricum maine ne ducem la protectia copilului, sper sa se rezolve in final toate problemele.
Mersi.  :kisstogether:

#9
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View PostCris_Kgs, on 29th September 2010, 00:28, said:

Nu cred ca un om normal ar putea sa faca asa ceva. Crede-ma ca am ramas uimit de iesirile astea. NU stiu ce sa mai cred. :) Oricum maine ne ducem la protectia copilului, sper sa se rezolve in final toate problemele.
Mersi.  :kisstogether:


Din pacate nu toti parintii isi merita statutul. Au facut altii chestii si mai infioratoare fara sa fie declarati nebuni cu acte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate