Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Ce melodii actuale nu va plac?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
2495 replies to this topic

#2053
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View PostNeaceasca85, on 14 aprilie 2019 - 02:20, said:

Oare Banana lui Becky G plus Anita va intra pe radiourile noastre?
Sper să nu :))
Acum manelele astea dance au început să fie difuzate pe toate radiourile CHR de la noi. Dacă intră și asta, deja o să "cucerească" România la ascultări și difuzări. Marea majoritate a românilor sunt ascultători fideli al acestui stil. De ce crezi că Kiss FM este cel mai ascultat radio? :)
Până și cei de la Virgin Radio au băgat Calma și Con Calma în playlist :puke: Dacă o vor băga alții sigur va intra și la ei :(

View PostNeaceasca85, on 14 aprilie 2019 - 02:20, said:

Pe Kiss FM e deja Minelli-Mariola, dar asta pare productie reghetoneasca romaneasca, deoarece regizor la clip este Daragiu.
Peste tot e piesa aia. Ca un titlu informativ, prima dată a fost difuzată la Pro FM pe 22 februarie.
Oricum, mult mai bune au fost Empty Spaces și My Heart (tot de la Minelli sunt). Au fost acum doi ani pe radiourile de la noi.

Și ca să pun aici și o melodie:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FKuD-8-YkhE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Hâtz Johnule! :punk:

Edited by AndReW99, 14 April 2019 - 10:18.


#2054
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,675
  • Înscris: 03.01.2007
Sofia Reyes - R.I.P.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LFnV-vb1Bxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2055
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 04.02.2006
E mai veche, dar atunci cand o aud, imi vine pur si simplu sa-mi bag degetele in urechi!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pBkHHoOIIn8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2056
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAndReW99, on 01 aprilie 2019 - 22:39, said:

Nici The Weeknd nu mai e ce-a fost Posted Image
Ce bune erau piesele lui din trecut, mai ales "The Hills" și "Can't Feel My Face", dar piesa asta nu e deloc reușită.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZGDGdRIxvd0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
este cu 3 etaje peste orice rahat cu moț autohton contemporan. Muzica de azi.. tot prostu e lautar.

View PostAndReW99, on 14 aprilie 2019 - 09:56, said:


Sper să nu :))
Acum manelele astea dance au început să fie difuzate pe toate radiourile CHR de la noi. Dacă intră și asta, deja o să "cucerească" România la ascultări și difuzări. Marea majoritate a românilor sunt ascultători fideli al acestui stil. De ce crezi că Kiss FM este cel mai ascultat radio? :)
Până și cei de la Virgin Radio au băgat Calma și Con Calma în playlist :puke: Dacă o vor băga alții sigur va intra și la ei :(


Peste tot e piesa aia. Ca un titlu informativ, prima dată a fost difuzată la Pro FM pe 22 februarie.
Oricum, mult mai bune au fost Empty Spaces și My Heart (tot de la Minelli sunt). Au fost acum doi ani pe radiourile de la noi.

Și ca să pun aici și o melodie:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FKuD-8-YkhE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Hâtz Johnule! :punk:
unde ai gasit mizeria aia? Pana acum m-a ferit soarta sa imi ajunga la urechi.

View PostIcecreamAlex, on 21 martie 2019 - 15:20, said:


La inceput nu dădeai 2 lei pe ea? E de bine. Nu merita nici 1 ban. Din punctul de vedere obiectiv, al meu, nu a avut, nu are si nu va avea niciodată talent deloc pentru ca nu are alt scop decat sa șocheze cu imaginea ei malefica si cam atat. Eu am urĂąt-o, o urăsc si o voi urĂą in continuare pentru stilul ei de muzica catastrofal pe care NU il suport si pentu imaginea ei malefica mucegăita. Ca tot ai vorbit de furaciunea/alegerea/inspirarea numelui ei din titlul piesei frumoase a lui Freddie... Scuza-ma, dar e o mare golanie! Aceasta epava malefica, Lady Gaga nu avea voie sa se asocieze si nu se poate compara cu Freddie care a fost un mare artist pentru ca el a făcut muzica adevarata, tata si nu a plictisit si nu a stresat prin stilul lui sănătos si toata lumea l-a iubit. Promit ca o sa pregatesc vreo 3-4 lumanari pentru Manson, Laghi Gandaca, Dragnea si PSD-u si poate ca o sa aiba nevoie si de cate o coliva sanatos de frumoasa, nu?Posted Image
m-am simtit dator sa-ti dedic o melodie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NMv3HBTDWks?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Cred ca e prima data cand vad videoclipul. Dar melodiile bune nu au nevoie nici de video.

#2057
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View Posttfmercedez, on 18 aprilie 2019 - 21:57, said:

unde ai gasit mizeria aia? Pana acum m-a ferit soarta sa imi ajunga la urechi.
YouTube trending. N-am putut să ascult decât jumate din ea că eram deja exasperat.
La fel a fost și cu Mario Fresh - Solo, care din păcate a ajuns și în playlisturile radio-urilor de la noi :(

#2058
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Kiss FM care nu iesea din ritmate in trecut are acum cam multe jelitori de pe la Jo si Carbune, de pe la Ioana Ignat care facu falcutze si s-a vopsit bruneta (a postat o poza pe Youtube cu am facut falcutze).

Jelitori pe de-o parte, reghetoane mucio pe de alta parte, pe urma tona de reclame, hmm, ce mai ascult in masina? Ora 17 e o tragedie, cand pe Digi FM e Lucian Balbutza cu talk show si asa nici Digi nu ma mai salveaza.

#2059
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View PostNeaceasca85, on 21 aprilie 2019 - 21:42, said:

Jelitori pe de-o parte, reghetoane mucio pe de alta parte, pe urma tona de reclame, hmm, ce mai ascult in masina? Ora 17 e o tragedie, cand pe Digi FM e Lucian Balbutza cu talk show si asa nici Digi nu ma mai salveaza.
Poți asculta Virgin Radio, o să îți placă. De exemplu la ora 17 este Andrei Niculae la radio și este foarte bun în ceea ce face și nici nu te plictisește, e foarte activ omul. Și muzica e bună, melodii noi și altele care nu fac parte din playlisturile celorlalte radio-uri. Reclame au foarte puține și nici nu te vor înnebuni cu reclame locale Posted Image (pe mine mă disperă posturile care dau reclame locale, trag de timp aiurea și mai taie și din piesa ce urmează). În plus, fără "jelitori", Mario Fresh sau alte mizerii, poate o piesă regheton din când în când. O să te miri când o să auzi pe Kiss de exemplu o piesă marcată ca "new hit", care acum vreo 2 luni a intrat la Virgin în playlist. Sau poți încerca și Pro FM dacă vrei, dar tot nu scapi de mizerii. De Kiss și ZU ar fi ok să te ferești dacă nu-ți place muzica de genul.
Asta ca radio CHR. Dacă vrei știri, talk-show-uri, emsiuni informative, îți recomand Europa FM. Foarte bun pe partea de informație și știri! Digi FM nu prea merită.

Și ca să pun și o piesă:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uNlHLoiB6GA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AndReW99, 21 April 2019 - 22:14.


#2060
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Dau si pe Virgin, dar se aude la fel de prost atat pe 91,5 Cozia cat si pe 106,6 Draganesti-Olt. Virgin nu are sunetul la fel de clar pe inalte precum Kiss, Europa sau Digi. Pro FM nu are bass.

National FM ma doare capul ce melodii da.

Si cam asta e oferta FM in Slatina.

#2061
SniperWolf_02

SniperWolf_02

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 26.03.2019

View PostNeaceasca85, on 21 aprilie 2019 - 21:42, said:

Jelitori pe de-o parte, reghetoane mucio pe de alta parte
Adică "Vreau să zbor cu tine" pardon "Vamos pa la playa" :lol: .Mă deranjează că piesa asta e și la Virgin. Dar stați liniștiți ca ține puțin și după nu o să o mai auzim în eter.Așa s-a întâmplat și cu fenomenul Despacito.

#2062
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View PostNeaceasca85, on 21 aprilie 2019 - 22:28, said:

Dau si pe Virgin, dar se aude la fel de prost atat pe 91,5 Cozia cat si pe 106,6 Draganesti-Olt. Virgin nu are sunetul la fel de clar pe inalte precum Kiss, Europa sau Digi. Pro FM nu are bass.

National FM ma doare capul ce melodii da.

Si cam asta e oferta FM in Slatina.
Poți asculta de pe net. Chiar un coleg de pe aria radio recomandă asta în caz că nu se aude bine în zonă. Conectezi telefonul la radio-ul din mașină prin bluetooth sau un cablu aux și poți asculta ce post vrei (de exemplu așa mai fac eu când vreau să ascult Roman FM la drum lung). Așa poți să faci și cu radio-urile online sau cu Spotify-ul.

View PostSniperWolf_02, on 21 aprilie 2019 - 22:28, said:

Adică "Vreau să zbor cu tine" pardon "Vamos pa la playa" Posted Image .Mă deranjează că piesa asta e și la Virgin. Dar stați liniștiți ca ține puțin și după nu o să o mai auzim în eter.Așa s-a întâmplat și cu fenomenul Despacito.
Au băgat-o pentru că au vrut să testeze ce preferințe au ascultătorii lor și au băgat Calma și Con Calma ca un mic test. Rezultatul îl știți voi Posted Image De asta le-a și băgat foarte târziu în playlist, ei nu aveau intenția. A fost un fel de "la cererea publicului" Posted Image
Virgin e singurul radio ce se bazează pe preferințele ascultărilor (teoretic)
https://virginradio....urilor-castiga/

Îmi cer scuze pentru off-topic.

Edited by AndReW99, 21 April 2019 - 22:36.


#2063
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007

View PostSniperWolf_02, on 21 aprilie 2019 - 22:28, said:


Adică "Vreau să zbor cu tine" pardon "Vamos pa la playa" :lol: .Mă deranjează că piesa asta e și la Virgin. Dar stați liniștiți ca ține puțin și după nu o să o mai auzim în eter.Așa s-a întâmplat și cu fenomenul Despacito.
despacito are macar un videoclip "aratos", si as zice ca  miliardele de vizualizari arata ca este apreciat. Este o melodie care va fi primita cu nostalgie peste ani, la fel ca si Lambada din 1989.

Edited by tfmercedez, 21 April 2019 - 22:37.


#2064
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Nu am nici AUX si nici blustutz la masina. E un Golf 5 din 2008. Eu mereu am ascultat doar radio FM pe masina. Kiss FM era mult mai bun inainte, intre 2004 si 2009 am fost mare fan.

Edited by Neaceasca85, 21 April 2019 - 22:38.


#2065
SniperWolf_02

SniperWolf_02

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 26.03.2019

View PostNeaceasca85, on 21 aprilie 2019 - 22:37, said:

Kiss FM era mult mai bun inainte, intre 2004 si 2009 am fost mare fan.
Da, pentru că și muzica de atunci era deosebită. Vorba vine "muzica face radioul".Cum e muzica așa se alineaza și CHR-urile.

#2066
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EDDZ-9t_r68?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Numai eu sunt singurul care nu îi suportă vocea Ioanei Ignat? Ea vrea să pară "cute", dar mă zgârie pe creier vocea ei :|

#2067
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
A zis unul ca are voce de copil racit.

#2068
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Ce-mi place cel mai mult la Virgin Radio e ca da piesele in engleza necenzurate. Kiss FM dadea asa pana prin 2008 cand a inceput sa cenzureze. Digi cenzurat, nici nu ma asteptam la altceva.

Post Malone-Rockstar un bun exemplu. Fucking with me...bitches jumpin' in the pool and they got no bra.Posted Image Youtube e cel mai bun pentru a scapa de cenzura.

Da, 2004-2010 chiar Kiss FM super, apoi a inceput sa decada, sa plece DJ de la ei. Apoi vandut si revandut intre mari trusturi internationale.

Nu taie din piese, Kiss a venit in 2004 cu sistem de reclame locale telecomandat de la Bucuresti astfel incat nu taie din piese. Pro FM taia prin 2000-2003. Dar piese sunt putine, reclame sunt multe, si nationale si locale pe Kiss. Cum intra reclamele, schimb postul.

Mi-e dor de curentul popcorn dance care s-a suprapus si cu cea mai fericita perioada a vietii mele. Imi placeau super acele piese si AndreyAlejandro, initiatorul acestui topic, le ura de moarte.

Minelli-Mariola se apropie cat de cat de acel curent, mie imi place dar in jurul meu e detestata maxim. E misto si formularea "Buna, ma numesc Mariola, apropie-te fara teama ca sunt singura". Posted Image Si ma pufneste rasul la numele ca atare si cum e pitchuit cu chipmunk.

#2069
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View PostNeaceasca85, on 21 aprilie 2019 - 23:19, said:

Mi-e dor de curentul popcorn dance care s-a suprapus si cu cea mai fericita perioada a vietii mele. Imi placeau super acele piese si AndreyAlejandro, initiatorul acestui topic, le ura de moarte.
Acel curent popcorn dance s-a cam "mutat" pe Virgin, dar dacă zici că îl prinzi, greu, asta este...
Ei sunt cu muzica pop, dance, electronică, etc. Chiar și de la români mai bagă piese pop-dance (Ciprenko & TYA - Ohana care s-a auzit doar la ei)
Kiss era odată cu astea... Prin 2010-2015 îi ascultasem și eu cu drag.
Prin 2013/2014, de când cu Tranquila a lui J Balvin și Bailando a lui Enrique, radiourile au început s-o dea pe piese reggaeton, că alea două au prins destul de bine la români.

Două comentarii de la playlist-managerul Roman FM, un om care se pricepe foarte bine în domeniu:

View Postalexis27, on 08 februarie 2019 - 12:49, said:

Olix are dreptate. Kiss are ascultatorii lui, fideli, care doresc în general latino, românească și piese cunoscute. De aceea Kiss s-a targetat clar pe publicul respectiv si l-a fidelizat, ceea ce e o chestie foarte bună până la urmă.
Cine vrea latino puțin spre deloc sau EDM sau piese noi, trebuie sa se orienteze spre alt post de radio, nu sa ceara Kiss-ului sa isi schimbe orientarea muzicala.
Sunt sigur ca nici Olix nu ar sta sa asculte Cardi B sau Inima Nebuna sau Mia de 15 ori pe zi, dar aici nu e vorba despre el, despre câțiva oameni activi de pe Softpedia, ci de ce isi doresc masele.
In plus, pot spune din experiență că publicul e refractar la piese noi si că multi schimba postul când aud o piesă pe care nu o cunosc. Din nefericire, ăsta e nivelul.

View Postalexis27, on 09 februarie 2019 - 02:34, said:

Romanii vor muzica romaneasca pentru ca nu stiu engleza (multi) si pentru ca rezoneaza cu versurile de l*bă-tristă ale melodiilor romanesti. Iar latino vor pentru ca le place la tara la discoteca si pentru ca daca radiourile nu pot pune manele, merge si regheton-ța, că e tot pe ritmul ăla. E ca îndulcitorul din cafea în loc de zahăr, nu e tot aia da-și face treaba.

Sper să nu se considere off-topic. Discutăm despre muzica și piesele actuale care nu ne plac :)

#2070
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Tranquilla s-a dat in primavara 2013 si mi-a placut si mie foarte mult. Dar de la Bailando a lui Ridiche incoace nu-mi mai plac. Pe vremea popcorn dance se zicea ca sunt manele electronice, manele dance sau manele stilizate. Toti credeau ca este rau. Dar uite ceva mai rau decat manelele house-manelele latino, reghetoanele, bleah, pana si Salam a incercat in 2008 varianta sa de reggaeton.

DJ-ii popcorn dance nu aratau in videoclipuri precum arata solistii de manele latino americane. Astia latino arata exact ca manelistii nostri, aceleasi lanturi si aceleasi tatuaje. Posted Image

Romanilor nu le place bass-ul si efectele smechere din muzica house/dance, ci acelasi beat obosit din reghetoane. Posted Image M-am saturat de beat-ul ala care suna ca o boxa sparta. Si o spaniola pocita de nu intelegi nimic, nici cu piesele latino de pe vremuri nu se compara.

Spaniola de cartiere marginase, spaniola de ghetou, de drogati.

J Balvin era OK si cu Yo te lo dije, cu Ay Vamos, chiar si cu Ginza, dupa aia s-a dus tot mai jos, numai prostii canta.

Ce e trist e reorientarea Kiss FM dinspre muzica de club spre acest reggaeton latino. Si cred ca de la plecarea unora de acolo se trage. Olix si Yang nu stiu ce mai pazesc acolo, cred ca o sa plece si ei cu Partyd cu tot si sa ramana un radio de muzica latrino. Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate