Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Legendele Olimpului

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
marinib

marinib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 28.06.2010
am primit de citit legendele olimpului , pygmalion si galateea. as dori sa stiu dak pygmalion si galateea face parte din legendele olimpului ca am cautat in carte si nam gasit.cnv zice ca nu se gaseste sub numele asta ..at sub care?va rog sa ma ajutati ca tre sa citesc pana luni pygmalion si galateea si nu stiu care sunt..multumesc

#2
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010

View Postmarinib, on 17th September 2010, 16:26, said:

am primit de citit legendele olimpului , pygmalion si galateea. as dori sa stiu dak pygmalion si galateea face parte din legendele olimpului ca am cautat in carte si nam gasit.cnv zice ca nu se gaseste sub numele asta ..at sub care?va rog sa ma ajutati ca tre sa citesc pana luni pygmalion si galateea si nu stiu care sunt..multumesc
1.tradu
2.Pune mana si citeste..

#3
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Citeste ambele volume. Astfel vei afla ca se afla in capitolul 'Afrodita'.
Legendele Olimpului fac parte din cartile copilariei. Nu stiu ce fel de copilarie ai dar eu nu aveam Internet cand am citit cartile.

#4
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu am fost un copil sarac. Atat de sarac incat daca nu eram baiat nu prea aveam cu ce sa ma joc, hi, hi...
Dar unul dintre jocurile mele favorite a fost mersul la biblioteca publica. De unde am gasit Legendele Olimpului. Jur ca mi s-au parut delicioase si foarte placute de citit..
Apoi am vazut la cinema filmul facut dupa ideea din Pygmalion.
I zicea "My fair lady"..Nu, nu va recomand deloc sa il cautati pe youtube.
Ma rog, daca nu ploua si in Spania, hi, hi. ( [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uVmU3iANbgk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  Sau la Opereta din Bucuresti, daca se mai monteaza..)
Ma rog, ma opresc aici ca sa nu ajung ca profesorul ala..([ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hkUvp1hC_J0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ])
PS. Off topic. Gresesc, eu, sau numele proprii se scriu cu litere mari?
PPS. Acum niste ani viata a facut sa depanez televizorul vaduvei celui care le-a tradus in romana....

#5
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Mda..altul care e interesat doar sa-si faca temele , fara sa-i pese de altceva. Trist.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate