Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Achizitie casca bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
M-am oprit la Plantronics Voyager Pro, insa vad ca in Ro nu se poate plati nicaieri cu cardul. sunt vreo doua dite-uri care il au si nu accepta plati de acest tip. Vreau sa iau de afara, ce magazine recomandati?
Nu vreau Ebay sau Amazon, altceva unde sa pot plati repede cu un MasterCard.

#20
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Germanos. Chiar ieri am vazut Voyager Pro la unul dintr-un centru comercial ;)

#21
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Da, am vazut ca are la Germanos, insa astia nu vand online... chiar, de ce dracu nu vand online?!!! au site-ul, au stocul, in principiu nu ar trebui sa fie asa complicat.

...still, nu am luat nimic dintr-un magazin de afara, cel putin nu in mod direct, asa ca m-am hotarat sa o fac acum. Idei?

#22
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
De ce nu iei direct din magazin nu inteleg..

#23
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
zau daca te inteleg.... de aproape o luna, nu te poti hotari!  tu chiar vrei sa cumperi ceva, sau doar scrii, ca te plictisesti? la inceput, nu stia ce vrei, dar vroiai de la orange...acum, zici ca te-ai hotarat, dar nu-ti convine sa iei de la Germanos,care au magazine la fiecare colt de strada, plus hipermarketuri, unde poti testa casca, vrei doar online. dar nici acolo nu-ti convine sa platesti ramburs, cu transport gratuit, vrei doar cu cardul.... pai du-te la Germanos, daca-ti convine pretul, vezi casca, o probezi, daca e ok, o cumperi. daca vrei sa te joci cu cardul, sa cumperi online, sunt mii de magazine ce vand online, livreaza gratuit in Ro, produse incepand de la 2-3$, poti comanda pana te plictisesti.

#24
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
1. E o tara libera, in consecinta fiecare face ce doreste, daca nu iti convine cum curge topicul - ignore si gata.
2. Ma chinui de o luna de zile, pentru ca deja am probat doua dispozitive si e clar ca nu am ales corect, deci vreau sa ma descurc a treia oara.
3. Germanos nu avea ieri cand eu aveam chef sa cumpar si chiar oricum nu prea pot sa merg la ei, pentru ca nu-mi gasesc cardul. Am un portcard ratacit, nu e pierdut insa nu stiu pe unde naiba l-am pus, insa numerele le am salvate. De ce vreau cu cardul, e treaba mea, insa pot sa-ti spun ca abia am facut o alimentare de 2.000lei si vreau sa iau de acolo, fara sa ma frece nevasta-mea la cap ca dau 1000lei pe rahaturi (aa, am uitat sa va spun ca am de gand sa-mi cumpar si pocket camcorder entry level).
4. Nici Germanos si nici alt magazin din Ro, nu are Plantronics Voyager Pro+, daca pretul permite, mi-as lua asa ceva.
5. Decat sa faci atata critica, mai bine puneai doua trei link-uri din cele cateva mii, ma ajuta mai mult, mai ales daca aceste repere erau deja probate.

chill!

Edited by floraur, 04 October 2010 - 10:31.


#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
ia si du-te la un orange shop si incearca o jabra 5020. e super casca, jabra sunt mari producatori de casti bluetooth si calitatea e deosebita. nu arata asa star wars ca si plantronicsul tau dar e foarte bine si destept lucrata. e discreta, f. comoda pt ureche, multipoint,, standby mare si se aude bine interlocutorul iar el te aude tot bine.

Edited by Fane, 04 October 2010 - 13:20.


#26
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
M-am uitat pe orangeshop si nu acolo, spui ca au si altceva decat ce e pe net? Ok maine ma duc sa vad, poate reusesc sa gasesc ceva bun. Numele asta Jabra, nu prea imi spune nimic... o sa-i gugalesc ptin.

#27
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Am fost la Orange, nu am gasit in oferta de produse Jabra... si am cerut toata lista, mi-au listat toate accesoriile in ordine alfabetica.

#28
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
in orange shop suceava il aveau nu de mult. poate s-or fi terminat.

#29
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
da, deci revenim... link extern?
Nimeni nu a cumparat nimic de afara niciodata?
vreau magazine care sa accepte livrari in Ro, de restul ma ocup eu...

#30
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Ok, ai fost directionat catre niste magazine din .ro, nu ai vrut asa. De ce astepti sa ti se caute linkuri externe? De ce nu faci tu treaba asta. mai ales ca interesul este numai si numai al tau?

#31
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Mai tata tu nu citesti inainte sa postezi?
Nu au procesator de carduri...

Vreau solutii probate, nu vreau sa fac experimente.

#32
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Ba chiar am citit, din cate vezi, nu-i primul reply al meu pe topicul asta. Daca vezi ca nu vine nimeni cu solutii probate, singura ta varianta a ramas sa cauti singur shop-uri pe net, gasesti casca, iar ca sa nu risti inainte de comanda le dai un mail si-i intrebi daca se poate plati cum doresti tu.

Si tot asa, si tot asa

#33
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Decat sa-mi dati sfaturi de genul asta, mai degraba nu interveniti. Sincer Paul, cum crezi ca iau eu posturile astea ale tale?!

#34
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
are cineva Beewi?

am vazut la internity modelul asta si arata excelent dar problema e ca nu am gasit nici un comentariu despre produs pe internet...

http://www.internity...oth-stereo.html

sau mai e site-ul oficial

http://www.bee-wi.co...4,BBH200-A0.cfm

daca are cineva, as dori sa aflu niste pareri si mai ales cum se aude muzica....banuiesc ca e compatibil cu orice tip de telefon cu bluetooth...

merci mult

#35
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Nu m-am mai documentat asa mult pentru un device electronic de multa vreme, ultima data cand am cumparat ceva am luat o decizie in zece minute. Daca as fi nimerit cu prima varianta, probabil ca mi-as fi urmat obiceiurile proaste.

Am cautat cateva forumuri care sa ma ajute in a lua o decizie si ma oprisem ca doua topicuri:
1. - discutii purtate de utilizatorii  Plantronics Voyager pro
2. - discutii purtate de utilizatorii Plantronics Voyager 975

Pana la urma am decis sa cumpar PRO, de pe amazon.co.uk. Cu tot cu taxe am platit 300lei, ceea ce este destul de bine... la noi in magazine ar fi trebuit sa platesc 360lei.

#36
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Attached File  Image_1.jpg   83.14K   57 downloads Attached File  Image_2.jpg   114.29K   37 downloads Attached File  Image_5.jpg   67.83K   31 downloads

Attached File  Image_8.jpg   79.13K   39 downloads Attached File  Image_9.jpg   113.78K   56 downloads Attached File  Image_10.jpg   87.13K   47 downloads


Attached File  Image_11.jpg   106.11K   39 downloads Attached File  Image_12.jpg   114.98K   68 downloads

A venit coletul, sunt foarte multumit de calitatea sunetului si volumul este ok...
...revin cu alte detalii, acum ma cam grabesc.

comanda a fost facuta in data de 12.10 si am ridicat coletul astazi 20.10

Edited by floraur, 20 October 2010 - 14:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate