Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Achizitie casca bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Am facut acest topic, pentru ca nu am gasit unul lafel...

Am cumparat de la Orange un headset Plantronics Voyager 835

[ http://img121.imageshack.us/img121/2852/voyager835.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O mare porcarie, ma asteptam sa dau lovitura, insa am fost nevoit sa schimb de doua ori acest obiect. In final am renuntat, am aceleasi probleme cu orice dispozitiv pe care mi-l dau ei. Paraziti pe linie si mai important, sunet foarte prost pentru interlocutor. Acum am cerut banii inapoi si ma uit spre alte variante. Una dintre ele este Plantronics - Voyager PRO

[ http://img543.imageshack.us/img543/38/plantronicsvoyagerpro2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Solutia asta este perfecta, insa e putin cam piperata

Cei de la Orange propun un alt model, despre care nu stiu nimic, ma gandesc sa nu am iarasi aceleasi necazuri...
Discovery 975

[ http://img245.imageshack.us/img245/4562/discovery975.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Are cineva asa ceva?

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Nimeni?

#3
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

 floraur, on 16th September 2010, 16:39, said:

Nimeni?

Sorry, eu am un 640X Multipoint. Ce pot sa-ti spun sigur e ca n-as schimba Plantronics pt nimic in lume;)

#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Eu o sa iau Voyager Pro, nu ma mai risc cu altele... tu ce faci, vrei sa-l schimbi?

#5
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
si eu am un Plantronics m2500, http://www.remogsm.r...i...nal&id=2240 , tot cu 50 de lei l-am luat si eu, dar din alta parte, dar merge brici, desi are o gramada de ani. si n-am auzit inca pe nimeni sa se planga de firma asta. vezi sa nu fie buba la telefon. ai incercat si cu alte modele? ai incercat casca ta pe alte telefoane?

#6
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

 floraur, on 21st September 2010, 22:12, said:

Eu o sa iau Voyager Pro, nu ma mai risc cu altele... tu ce faci, vrei sa-l schimbi?

Raman cu asta, deocamdata nu imi da motive sa-l schimb.

Din ciclul stiati ca:

- "That's one small step for man, one giant leap for mankind." Fraza rostita de Armstrong in 69 cand pasea pe Luna s-a auzit pe Pamant prin intermediul unui headset Plantronics ;)

QED.

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Ok baieti, dar eu am incercat doua dispozitive nu unul si le-am folosit pe amandoua cu doua telefoane diferite. Acelasi lucru... paraziti pe linie si volum foarte mic, adica inutilizabil.

#8
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Eu am avut un plantronics care a costat vreo 300 de lei - din pacate nu mai retin modelul (bine, asta se intampla acum vreo 3-4 ani)
Era intr-o carcasa de metal, cu 3 sau 4 dracii de bagat in ureche, de cauciuc, adaptoare de incarcat pt. diverste telefoane, inclusiv de la o baterie AAA, etc. Foarte misto dracia.
Se auzea si bine, putea functiona si cu 2 telefoane in acelasi timp.

Problem: Draciile care se baga in ureche sunt foarte proaste, dupa un timp deveneau lipicioase, incepea sa se exfolieze materialul, etc. In rest, nu am avut probleme.
Acelasi lucru vad ca este si la castile astea, asa ca ai grija.

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
eu am Jabra 5020 si sunt foarte multumit de ea. e f. comoda pt ureche, de la altele ma durea urechea dupa vreo ora doua de purtat, e multipoint, calitatea suntetului si volumul sunt bune, intelocutorul te aude prost doar daca vorbesti dintr-o incapere unde-i zgomot. eu zic ca-i recomandabila.

#10
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009
Eu am doua Plantronics Discovery 925 de care sunt foarte multumit.

#11
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Voyager 835
a mai folosit cineva?

#12
cipas

cipas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.05.2007
am o casca blutooth Plantronics 750 si pot spune ca sunt f multumit (stand by aproximativ 7 zile, calitatea sunetului excelenta, comoda de utilizat). poti merge pe aceasta varianta cu toata increderea.

#13
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
750? Poate 975 :) Pe asta am pus si eu ochii, dar... folosesc de 3 ani si ceva un 640, si inafara de problema semnalata si de Alice cu eartips-urile de silicon, pot spune ca functioneaza la fel de bine ca in prima zi.

#14
diacnem

diacnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 23.11.2006
Si eu am un plantronics explorer 220 si merge super... volum tot inainte, il aud si in conditiile de meci de handbal intro sala de sport cu galerii cand nu aud nici o casca normala.

#15
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

 SnowWhit3, on 22nd September 2010, 22:38, said:

750? Poate 975 :) Pe asta am pus si eu ochii, dar... folosesc de 3 ani si ceva un 640, si inafara de problema semnalata si de Alice cu eartips-urile de silicon, pot spune ca functioneaza la fel de bine ca in prima zi.

975 m-as baga la el, insa nu mai fac niciun pas pana cand nu-mi confirma cineva ca sunt bune. Ar fi culmea sa trimit inapoi al treilea  dispozitiv la Orange. Deja eu sunt tolomacul la faza asta...

#16
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
inca nu m-am hotarat...

#17
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Te-ai gandit ca poate e de vina telefonul? Spun asta pt. ca eu pe un E51 aveam o casca Nokia BH-104 ~80 lei si mergea ca unsa. Un update de firmware ai facut intre timp?

#18
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Am folosit doua telefoane, ambele sunt fuse la punct cu firmware-ul...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate