Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Kick-Ass (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010
Cum de nu s-a vorbit de acest film pana acuma aici ?

Pe imdb are o nota destul de mare , 8,1.

Plot:

În Kick-Ass, eroii benzilor   desenate  prind viata într-o mare aventura împotriva criminalitatii din oras. Dave Lizewski (Aaron Johnson), un fan înrait al benzilor desenate, îsi alege un nume impunator, un costum   pe  masura si începe sa împarta dreptate în stânga si în dreapta prin oras, ignorând total faptul ca el nu detine puteri supernaturale. Din acel moment, viata lui începe sa se schimbe ireversibil, curajul sau nebunesc inspirând o adevarata cultura urbana. Dave face echipa cu alti trei vigilanti la fel   de  înfocati: Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), Hit Girl (Chloë Moretz) si tatal acesteia, Big Daddy (Nicolas Cage). Cu ajutorul lor, deschide un razboi aprig împotriva sefului mafiei locale, Frank D’Amico (Mark Strong) si pune la încercare adevarata putere   pe   care   o   ascund acesti eroi moderni.



Acest film este o adaptare a violentelor benzi desenate create de Mark Miller, despre oameni obisnuiti care vor sa fie super-eroi. Regizat de Matthew Vaughn, Kick-Ass spune povestea unui adolescent care, intr-o zi aleatorie si pe nepusa masa, iese din casa, cu o masca pe fata si o bata de baseball in mana, si se pune pe ciomagit criminalitatea, chiar daca nu are absolut nicio putere supraumana. Nu lipseste din acest film cu super-eroi mai putin obisnuit nici romanta dintre justitiarul nostru si o pustioaica in pericol. Filmul ne mai prezinta un fost politist atat de "inciudat" pe imperiul interlop al drogurilor, incat isi antreneaza fiica pentru a fi la randul ei un justitiar perfect....


ps: eu inca n-am vazut filmul:)


#2
ChainZ

ChainZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.10.2007
Ei bine, filmul a fost o surpriza. Nu aveam nicio asteptare de la el de nicio culoare, insa s-a dovedit a fi foarte amuzant. ( am ras singur si nu ma uit de obicei la comedii ). Il recomand cu incredere.

#3
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010
Tocmai l-am vazut si eu. E super :)

#4
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
E o comedie cu actiune destul de buna...plus ca are si un mesaj, lucru pe care nu pot sa-l zic la orice actiune cu multa comedie din cate am vazut.
Plus ca are un soundtrack folosit foarte misto...e un film misto, nu artistic sau ceva, e doar cool si distractiv.

#5
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
mie mi s-a parut o mare imbecilitate

#6
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postdmx85, on 5th October 2010, 12:44, said:

mie mi s-a parut o mare imbecilitate
Cam tot la fel si mie...

#7
di7za

di7za

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2010
un film foarte "tare" :rolleyes: ...daca ai pana in 14 ani...nici lu fratimiu nu i-a placut si el are doar 9  :death:

#8
mahrgelatu

mahrgelatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.01.2010
Daca te duci sa vezi Kick Ass asteptandu-te la un film gen Spiderman, atunci da, ti se va parea timp pierdut. Mi s-a parut un film gandit. E genul care merita sa-l revezi dupa un timp, si sa-ti compari impresiile.

#9
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Dacă nu-ți plac supereroii, n-are cum să-ți placă filmul ăsta.

#10
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
L-am vazut si eu cam de 1 sapt.
Nu mi s-a parut ceva special.

#11
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postdi7za, on 12th October 2010, 19:39, said:

un film foarte "tare" :rolleyes: ...daca ai pana in 14 ani...nici lu fratimiu nu i-a placut si el are doar 9  :death:
Tu ai deja 15 ani si esti baiat mare!  :naughty:

Ar trebui sa nu-i dai voie fratelui tau de 9 ani sa vada filme din astea.

Edited by catalinmariescu, 25 October 2010 - 00:13.


#12
enegrea

enegrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.05.2006
10/10. Excelent, fazele de bataie sunt perfecte, coloana sonora la fel, amuzant.

#13
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010
Deci nu sunt singuru caruia ii place filmu asta:))

#14
Hardstyle1

Hardstyle1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 02.04.2011
mi-a placut...si m-am indragostit de fetita/fata. :D

#15
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Ca sa spun pe scurt parerea mea, il citez si eu pe dmx85: o mare imbecilitate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate