Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Motorola Defy

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10390 replies to this topic

#6931
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 02.12.2007

View Postlaurm, on 6th November 2011, 07:09, said:

Păi e mai mult decât evident, "hărți izolate " , probabil ai vrut un traseu până în Austria fără să pui și Ungaria de exemplu, sau nu ai fisierul basemap care să le "lege ".
In primul rand sa specific ca folosesc ultimul MIUI. Am pus doar hartile de care am nevoie, nu mai departe de Germania. Dar daca nu sunt probleme sa ma ruteze prin Ungaria, Grecia, Croatia, etc....cand apelez la Austria si Germania primesc acea eroare. Hartile sunt luate de la darktyrol si toate au extensia .fbl

#6932
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postaxellred, on 5th November 2011, 11:27, said:

Ca tot veni vorba de navigabile, stie cineva daca au iesit harti mai noi decat cele din martie?
da, august , ( top map) ,
si q2 navte

unde vrei sa mergi ?

View PostCo5min, on 6th November 2011, 17:02, said:

In primul rand sa specific ca folosesc ultimul MIUI. Am pus doar hartile de care am nevoie, nu mai departe de Germania. Dar daca nu sunt probleme sa ma ruteze prin Ungaria, Grecia, Croatia, etc....cand apelez la Austria si Germania primesc acea eroare. Hartile sunt luate de la darktyrol si toate au extensia .fbl
sutn super ok hartile, si eu am avut eroare asta ( daca faci zoom la maximn pe granita o sa vezi ca "nu se pupa") exact acolo..ma rog, provbideri diferiti

din pacate nu ai de ales, fie faci navigatie din " 2 bucati" , pana la graniti si apoi alta, fie alegi sa ai harile de la un singur provider ( dar nu vor fi perfercte  toate) si atunci nu mai ai eroarea asta

eu am facut o tura " de miere" si am ales variata cu 2 clik-uri in plus :) ( aia cu navigatia din 2 bucati ).

sa traieasca thin-ul , e beton  ( sui pe defy, si pe sgs, acum )
rupe

#6933
laurm

laurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.02.2009

View PostCo5min, on 6th November 2011, 17:02, said:

In primul rand sa specific ca folosesc ultimul MIUI. Am pus doar hartile de care am nevoie, nu mai departe de Germania. Dar daca nu sunt probleme sa ma ruteze prin Ungaria, Grecia, Croatia, etc....cand apelez la Austria si Germania primesc acea eroare. Hartile sunt luate de la darktyrol si toate au extensia .fbl
Acum am vazut ca si foxbat a raspuns la fel ca pe PM  :naughty:

#6934
anghel35

anghel35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 18.03.2011
am instalat cm7 nightly 50 oficial si s-a blocat tel, am instalat froyo cu rsd lite si ramane blocat la sigla android,nu pot sa intru in recovery, nu stiu ce sa ii mai fac,mare nevoie de ajutor  nu vreau sa ajung la garantie cu el,bateria se incarca

Edited by anghel35, 06 November 2011 - 18:00.


#6935
axellred

axellred

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.07.2008

View Postfoxbat, on 6th November 2011, 17:31, said:

da, august , ( top map) ,
si q2 navte

unde vrei sa mergi ?

Ms., dar am gasit ceea ce doream aici. Ideea este ca n-am folosit decat cele de la TopMap, pe cele de la TomTom si cele NavTeq inca nu. Am inteles ca cele mai bune ar fi cele de la Tomtom, dar ma mira ca cea de Romania n-are decat aprox.5 Mb. Nu stiu ce sa zic... Pareri??? :coolspeak:

#6936
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postaxellred, on 6th November 2011, 18:08, said:

Ms., dar am gasit ceea ce doream aici. Ideea este ca n-am folosit decat cele de la TopMap, pe cele de la TomTom si cele NavTeq inca nu. Am inteles ca cele mai bune ar fi cele de la Tomtom, dar ma mira ca cea de Romania n-are decat aprox.5 Mb. Nu stiu ce sa zic... Pareri??? :coolspeak:
pt EE ,. top map ( eastern europe) . pt restl..tomtom si navteq

o sugestie - este topic de DEFY , android

duap ce te lamuresti cu softul, cauta topicupe pt harti, ai toate informatiile acolo ( nu de alta dar in mod cert nu toti" defy" istii sunt la curent cu ultimele harti si nu este o problema de defy ci de soft de navigatie, igo /primo/my way)
ute, de ex daca nu ma uitam ca acum pt garmin e 2012.30, eram convind ca ultuma e 2012.10 si pierdeam un pariu :)

Edited by foxbat, 06 November 2011 - 18:34.


#6937
anghel35

anghel35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 18.03.2011

View Postanghel35, on 6th November 2011, 18:56, said:

am instalat cm7 nightly 50 oficial si s-a blocat tel, am instalat froyo cu rsd lite si ramane blocat la sigla android,nu pot sa intru in recovery, nu stiu ce sa ii mai fac,mare nevoie de ajutor  nu vreau sa ajung la garantie cu el,bateria se incarca
chiar nu-i mai dau de cap, astept un sfat de la avansati,raman dator

#6938
aditzaC

aditzaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 22.08.2008

View Postlaurm, on 6th November 2011, 16:55, said:

Vezi aici



Multumesc. Functioneaza , dar doar pe wireless si pacat ca nu sunt mai multe posturi tv.......

Edited by aditzaC, 06 November 2011 - 19:10.


#6939
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008

View Postadyo13, on 5th November 2011, 20:37, said:

A observat cineva ecranul mai putin "sensibil la atingere" cand telefonul este la incarcat? Sau este la mine o problema (2.2.2 oficial) ?..si in special spre sfarsitul incarcarii, nu vrea sa ia apasare lunga decat dupa doua trei incercari, linkurile nu le nimereste iar in jocuri o da cam pe langa.
Mie cu incarcatorul lui original imi merge bine (ecranul 'raspunde' la touch), in schimb daca il incarc (la serviciu) cu alt incarcator (no name, output 5V, 1000mA), ecranul e inutilizabil aproape complet, dau touch pe un icon nu-l 'simte', daca totusi il ia se activeaza altul (cel de langa sau mai departat...), long-press-ul merge sau nu :cursing:  Daca incerci sa scrii ceva (SMS) e durere, te si minunezi cate cuvinte poate inventa tastatura :w00t: Se pare ca 'nu-i place' decat incarcatorul Motorola.

#6940
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Poate din cauza ca incarcatorul original scoate 5,1V si 850mA. Nici eu nu am probleme cand il conectez la incarcatorul original, sau la orice cablu micro-USB conectat la PC.
Cred ca spuneau in urma cu ceva timp mai multi ca Defy reactioneaza ciudat cu alte incarcatoare ce nu au aceleasi specificatii ca si cel original.

Edited by Hider141, 06 November 2011 - 19:38.


#6941
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postsconxx, on 6th November 2011, 19:11, said:

Mie cu incarcatorul lui original imi merge bine (ecranul 'raspunde' la touch), in schimb daca il incarc (la serviciu) cu alt incarcator (no name, output 5V, 1000mA), ecranul e inutilizabil aproape complet, dau touch pe un icon nu-l 'simte', daca totusi il ia se activeaza altul (cel de langa sau mai departat...), long-press-ul merge sau nu :cursing:  Daca incerci sa scrii ceva (SMS) e durere, te si minunezi cate cuvinte poate inventa tastatura :w00t: Se pare ca 'nu-i place' decat incarcatorul Motorola.
atentie, incarcatorul e prost.
incearca cu altul


View Postsconxx, on 6th November 2011, 19:11, said:

Mie cu incarcatorul lui original imi merge bine (ecranul 'raspunde' la touch), in schimb daca il incarc (la serviciu) cu alt incarcator (no name, output 5V, 1000mA), ecranul e inutilizabil aproape complet, dau touch pe un icon nu-l 'simte', daca totusi il ia se activeaza altul (cel de langa sau mai departat...), long-press-ul merge sau nu :cursing:  Daca incerci sa scrii ceva (SMS) e durere, te si minunezi cate cuvinte poate inventa tastatura :w00t: Se pare ca 'nu-i place' decat incarcatorul Motorola.
si vezi ca se si incinge daca nu i place de incarcator :)

#6942
thor76

thor76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 26.11.2004
Sper ca nu s-a spus deja; ultimul MIUI (din weekend) a bagat autofocus-ul la foto.

#6943
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Știți vreun launcher care sa permită intrarea in App Drawer cu butonul hardware home și să elimine butonul soft de home din App Drawer? Până acum numai la Launcher Pro am găsit așa ceva dar are probleme cu refresh-ul în App Drawer când rotești telefonul.

Adw persistă cu dock-ul și în App Drawer.
Zeam are buton soft pt Home în app drawer la fel și Go Launcher Ex.

Edited by tzotzolyno, 07 November 2011 - 11:17.


#6944
iuly75

iuly75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 19.11.2007

View Postmuteki, on 30th October 2011, 16:36, said:

Altcineva a mai zgariat display-ul gorilla glass?
uite aici rezistenta gorillei glass. a mers asa aproape o luna cu el crapat, l-am schimbat acasa. oricum il pastrez ca amintire. unde gasesc si eu ultimul MIUI un link ...

Edited by iuly75, 07 November 2011 - 13:02.


#6945
laurm

laurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.02.2009

View Postiuly75, on 7th November 2011, 12:57, said:

uite aici rezistenta gorillei glass. a mers asa aproape o luna cu el crapat, l-am schimbat acasa. oricum il pastrez ca amintire. unde gasesc si eu ultimul MIUI un link ...
http://miuiandroid.com/

#6946
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010

View Postiuly75, on 7th November 2011, 12:57, said:

uite aici rezistenta gorillei glass. a mers asa aproape o luna cu el crapat, l-am schimbat acasa. oricum il pastrez ca amintire. unde gasesc si eu ultimul MIUI un link ...

Nu m-am referit la zdrobirea geamului ci la zgarierea lui ;)

La mine dupa doua saptamani de purtat prin buzunare cateodata impreuna cu chei si monede fara niciun fel de protectie, telefonul se prezinta impecabil. Zero zgarieturi pe sticla sau pe carcasa. Mie mi se pare destul de rezistent.

Ah, l-am scapat si de pe birou pe gresie (cam un metru) si nu a patit absolut nimic.

Prin comparatie, Nokia E72 capata un semn de fiecare data cand il scapam pe jos. La sfarsitul serviciului de 2 ani arata de parca fusese telefon de tractorist.

Edited by muteki, 07 November 2011 - 13:53.


#6947
iuly75

iuly75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 19.11.2007

View Postmuteki, on 7th November 2011, 13:53, said:

Nu m-am referit la zdrobirea geamului ci la zgarierea lui ;)

La mine dupa doua saptamani de purtat prin buzunare cateodata impreuna cu chei si monede fara niciun fel de protectie, telefonul se prezinta impecabil. Zero zgarieturi pe sticla sau pe carcasa. Mie mi se pare destul de rezistent.

Ah, l-am scapat si de pe birou pe gresie (cam un metru) si nu a patit absolut nimic.

Prin comparatie, Nokia E72 capata un semn de fiecare data cand il scapam pe jos. La sfarsitul serviciului de 2 ani arata de parca fusese telefon de tractorist.
depinde de cazatura, si al meu a avut mai multe aventuri dar cea din poze a cazut cam de la 1 metru direct cu fata in jos pe trotuar si banuiesc ca a dat de vreo pietricica.

#6948
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006

View Postiuly75, on 7th November 2011, 12:57, said:

uite aici rezistenta gorillei glass. a mers asa aproape o luna cu el crapat, l-am schimbat acasa. oricum il pastrez ca amintire. unde gasesc si eu ultimul MIUI un link ...
Cu ce ai lipit pana la urma touchscreenul nou?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate